Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 15 mai 2015

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 15 - 17 mai 2015?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in fiecare week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 15-17 mai 2015, vor avea loc 119 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 15.05.2015    
       
Sala Universitatii Lumina - "Cupa Lumina"  
10:00 Colegiul German Goethe Liceul George Calinescu LM - ONSS
11:00 Liceul Nicolae Tonitza Colegiul National I.L. Caragiale LM - ONSS
12:00 Colegiul National Ion Creanga Col. Economic Virgil Madgearu LM - ONSS
13:00 Colegiul Teoretic Jean Monnet Colegiul National Ion Neculce LM - ONSS
       
       
       
Sala A.S.E. - "Cupa Dracula"    
13:00 U.R.A. Univ. Bucuresti U M
14:15 Agronomie Absolventi A.S.E U M
15:30 A.S.E. U.R.A. U M
16:45 Medicina Agronomie U M
18:00 A.S.E. Univ. Bucuresti U M
19:15 Medicina Absolventi A.S.E U M
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
15:00 C.S.S. Bega Timisoara C.S.S. Ploiesti U16M
17:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti B.C. Slam Bucuresti U16M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 64    
20:15 CSS 6 - 3 Leii MBM
       
  Sambata 16.05.2015    
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 70    
08:00 Baller - 2 Artesania - 1 MBM
09:00 Baller - 1 CSS 4 MBM
10:00 Dan Dacian - 1 Baller - 1 BBM
11:00 Baller - 2 Slam - 2 BBM
       
Sala Universitatii Lumina - "Cupa Lumina"  
10:00 Colegiul German Goethe Colegiul National Ion Creanga LM - ONSS
11:00 Colegiul Narional Ion Neculce Colegiul National I.L. Caragiale LM - ONSS
12:00 Liceul George Calinescu Col. Economic Virgil Madgearu LM - ONSS
13:00 Liceul Nicolae Tonitza Colegiul Teoretic Jean Monnet LM - ONSS
       
16:00 Semifinala 1   LM - ONSS
17:00 Semifinala 2   LM - ONSS
       
Sala CSS 6 (Luica)    
10:00 CSS 6 - 2 Artesania MBM
11:00 Artesania CSS 6 MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 309    
10:00 Sport 4 All Olimpia MBM
11:00 Sport 4 All Viitorul J3F
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 169    
10:00 Spike Slam - 1 MBM
       
Sala A.S.E. - "Cupa Dracula"    
10:00 3A 3B U M
11:15 1A 2B U M
12:30 2A 1B U M
14:00 Finala mica   U M
15:30 Finala mare   U M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 175 - Turneu
   
10:00 Slam - 4 4Sports MBM
11:00 Baller - 2 Vilis MBM
12:00 Spike - 2 Slam - 4 MBM
13:00 4Sports Baller - 2 MBM
14:00 4Sports Vilis BBM
14:00 Laguna - 3 Spike - 2 MBM
15:00 Slam - 4 Vilis MBM
16:00 Spike - 2 4Sports MBM
17:00 Laguna - 3 Vilis MBM
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
10:30 C.N.A.V. Laguna BBM
11:30 C.N.A.V. CSS 6 MBM
13:00 B.C. Slam Bucuresti C.S.S. Bega Timisoara U16M
15:00 C.S.S. Ploiesti C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti U16M
17:00 C.N.A.V. - 1 Dan Dacian J3M
       
       
Sala Colegiului National I.L. Caragiale    
10:30 CSS 4 - 2 CN Aurel Vlaicu - 2 J3M
12:00 Palestra Laguna J2M
13:30 Vipo Royal Fun J1M
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
11:45 Olimpia Slam BBF
12:45 Slam Olimpia MBF
       
Sala U.T.C.B.    
12:15 Dan Dacian CSS 6 J1M
13:45 Dan Dacian Slam J2M
15:15 Dan Dacian - 3 Steaua MBM
16:15 Sportul Studentesc Dan Dacian CSS 5 BBF
17:15 Dan Dacian - 2 CSS 5 BBM
18:15 Sportul Studentesc Dan Dacian Star MBF
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 103    
12:30 Star Pro Basketball Academy Viitorul J3M
       
Sala Colegiului Tehnic Henri Coanda - Turneu U13F  
12:30 C.S. Crisul Oradea S.C.M. C.S.S. Craiova U13F
14:00 C.S.S. Al. Ceusianu Reghin A.C.S. Champions Bucuresti U13F
       
18:30 A.C.S. Champions Bucuresti C.S. Crisul Oradea U13F
20:00 S.C.M. C.S.S. Craiova C.S.S. Al. Ceusianu Reghin U13F
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 64    
14:15 CSS 6 - 1 CSS 4 BBM
       
Sala Liceului Traian    
13:00 Playball Slam J3M
15:00 Playball CSS 6 - 2 MBM
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
15:00 Olimpia 2 Leii BBF
       
SalaLeu      
15:00 Granitul BC Frank O M
16:30 Mithos Viitorul O M
18:00 Tractorul Stiinta O M
19:30 Slam IT BC Steaua O M
       
  Arena de Baschet FRB
   
13:30 No Name Nemrut O M
15:00 Ciocanul Speed O M
       
       
  Duminica 17.05.2015    
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 70    
08:30 CSS 4 -1 Steaua Magic J3M
       
Sala CSS 6 (Luica)    
09:00 CSS 6 - 2 C.N.A.V. J2M
10:30 CSS 6 - 3 Viitorul BBM
11:30 CSS 6 - 4 Royal Fun MBF
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 30    
09:00 As 30 Playball BBM
10:00 Voluntari CSS 5 MBM
11:00 As 30 Vipo J3M
       
Sala Colegiului Tehnic Henri Coanda - Turneu U13F  
09:00 C.S. Crisul Oradea C.S.S. Al. Ceusianu Reghin U13F
10:30 A.C.S. Champions Bucuresti S.C.M. C.S.S. Craiova U13F
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
09:00 Slam Palestra J1M
10:30 Slam - 2 Soimii Albi MBM
11:30 Slam - 1 Vilis BBM
12:30 Slam - 3 Viitorul MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 129    
09:00 Laguna - 2 Viitorul MBM
10:00 Laguna Sport 4 All J3M
11:30 Laguna - 3 Artesania - 2 MBM
       
Sala Liceului Traian    
09:00 Playball Baller J2M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 169    
10:00 Spike Slam - 4 MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 175 - Turneu    
10:00 4Sports Laguna - 3 MBM
11:00 Baller - 2 Slam - 4 MBM
12:00 Vilis Spike - 2 MBM
13:00 Slam - 4 Laguna - 3 MBM
14:00 Spike - 2 Baller - 2 MBM
15:00 Vilis 4Sports MBM
16:00 Laguna - 3 Baller - 2 MBM
       
Sala Universitatii Lumina - "Cupa Lumina"  
10:00 Finala mica   LM-ONSS
11:00 Finala mare   LM-ONSS
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
11:00 B.C. Slam Bucuresti C.S.S. Ploiesti U16M
13:00 C.S.S. Bega Timisoara C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti U16M
       
Sala U.T.C.B.    
12:15 Dan Dacian Baller J1M
13:45 Dan Dacian Baller J2M
15:15 Dan Dacian - 3 Steaua MBM
16:15 Dan Dacian - 2 Steaua Magic MBM
17:15 Sportul Studentesc Dan Dacian CSS 4 MBF
       
Sala CSS 6 (Luica)    
12:30 CSS 6 Steaua Magic J1M
       
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
   
13:00 Olimpia Arteania - 1 MBM
       
Sala Scolii Gimnaziale nr. 175    
13:00 4 Sports Steaua Magic MBM
       
Sala Liceului Teoretic A.I.Cuza    
14:00 Royal Fun Viitorul - 2 MBM
       
SalaLeu      
10:00 Leii CSS 6 -1 MBM
       
12:00 Universitatea Vulturii Argintii O M
13:30 Poli 3 Rado Sport O M
15:00 Leii Make, Cristi si Prietenii O M
16:30 Intersport Tancul O M
18:00 Brenntag E Magic O M
19:30 Poli 1 Silena O M
       
Arena de Baschet FRB    
13:30 Basketball Blues Sfertul 5 O M
15:00 Titanii Classic Dome O M

Din categoriile: Anunturi importante, U16 feminin, U13 feminin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.