Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 21 mai 2015

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 21 - 24 mai 2015?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in fiecare week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 21-24 mai 2015, vor avea loc 127 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

  Joi 21.05.2015    
       
Arena de Baschet
   
19:00 Italia Romania amical F
       
Sala Agronomia    
12:00 A.B.C. Athletic Constanta C.S.S. Bega Timisoara U16M
14:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U16M
16:00 C.S. Muresul Targu Mures C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti U16M
18:00 L.P.S. C.S.U. Galati A.C.S. 4Sports Bucuresti U16M
       
Sala CSS 6      
19:00 CSS 6 - 1 Sportu Studentesc - Dan Dacian MBF
       
  Sala Scolii Gimnaziale nr. 108
   
19:00 Laguna - 2 Viitorul MBM
       
       
  Vineri 22.05.2015    
       
Turneu Dl Goe - Sala CSS 6 (Luica)    
09:00 Fun Baschet Slam - 3 MBM
10:15 CSS 4 Dinamo CSS 6 - 3 MBM
11:30 CSO Voluntari 4 Sports MBM
       
16:00 4 Sports CSS 4 MBM
17:15 Dinamo CSS 6 - 3 Fun Baschet MBM
18:30 Slam - 3 CSO Voluntari MBM
       
       
Turneu Dl Goe - Sala Otopeni    
16:30 Otopeni Dan Dacian - 2 MBM
17:30 Spike - 1 Viitorul MBM
18:30 Leii Artesania - 1 MBM
       
Sala Agronomia    
12:00 L.P.S. C.S.U. Galati C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti U16M
14:00 C.S. Muresul Targu Mures C.S.S. Bega Timisoara U16M
16:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti A.B.C. Athletic Constanta U16M
18:00 A.C.S. 4Sports Bucuresti A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U16M
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
18:45 C.N.A.V. Laguna BBM
       
Arena de Baschet
   
19:00 Italia Senegal amical F
       
Sala Scolii Gimnaziale nr.  129    
20:00 Laguna Dinamo CSS 6 - 2 J2M
       
       
  Sambata 23.05.2015    
       
Turneu Dl Goe - Sala Otopeni    
09:00 Soimii Albi Dan Dacian - 2 MBM
10:00 Spike 1 Artesania - 1 MBM
11:00 Otopeni Viitorul MBM
12:00 Leii Soimii Albi MBM
       
14:00 Otopeni Leii MBM
15:00 Spike - 1 Soimii Albi MBM
16:00 Viitorul Artesania - 1 MBM
17:00 Spike - 1 Dan Dacian - 2 MBM
18:00 Leii Viitorul MBM
       
Complex Sportiv Ion Tiriac - Cupa Telefonul Copilului  
09:00 Olimpia - 1 CSS 4 MBF
10:00 CSS 6 -2 Sportul Studentesc MBF
11:00 Slam Champions MBF
12:00 Royal Fun Ploiesti MBF
13:00 Olimpia - 2 Raptors MBF
14:00 Sportul Studentesc Olimpia - 1 MBF
15:00 CSS 4 CSS 6 -2 MBF
16:00 Ploiesti Slam MBF
17:00 Champions Royal Fun MBF
18:00 CSS 6 - 1 Star MBF
       
Turneu Dl Goe - SPORT ARENA - Grupa C    
09:00 Slam - 2 Artesania - 2 MBM
10:00 CSS Giurgiu Speed MBM
11:00 CSS 5 CNAV MBM
12:00 Laguna - 1 CSS Giurgiu MBM
13:00 CNAV Slam - 2 MBM
14:00 Speed CSS 5 MBM
15:00 Artesania - 2 CNAV MBM
16:00 CSS 5 Laguna - 1 MBM
17:00 Speed Artesania - 2 MBM
18:00 CSS Giurgiu CSS 5 MBM
19:00 Laguna - 1 Slam - 2 MBM
       
       
Turneu Dl Goe - SPORT ARENA - Grupa A    
09:00 Playball Steaua Magic - 1 MBM
10:00 CSS Alexandria Magic Champions MBM
11:00 ASB Team Giurgiu Dan Dacian - 1 MBM
12:00 Magic Champions Playball MBM
13:00 Steaua Magic - 1 ASB Team Giurgiu MBM
14:00 Dan Dacian - 1 CSS Alexandria MBM
15:00 ASB Team Giurgiu Magic Champions MBM
16:00 Playball CSS Alexandria MBM
17:00 Steaua Magic - 1 Dan Dacian - 1 MBM
       
Turneu Dl Goe - Sala CSS 6 (Luica)    
09:00 CSO Voluntari Fun Baschet MBM
10:15 4 Sports Dinamo CSS 6 - 3 MBM
11:30 CSS 4 Slam - 3 MBM
       
16:00 Slam - 3 4 Sports MBM
17:15 Dinamo CSS 6 - 3 CSO Voluntari MBM
18:30 Fun Baschet CSS 4 MBM
       
Sala Liceului Teoretic Dante Aligheri    
09:30 Baller - 2 Olimpia MBM
10:30 Baller Dinamo CSS 6 J1M
       
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu    
09:30 C.N.A.V. Palestra J2M
       
Sala Agronomia (Turneu Final U16, M)
   
12:00     U16M
14:00     U16M
16:00     U16M
18:00     U16M
       
Sala UTCB      
13:30 Dan Dacian Slam J2M
15:00 Dan Dacian - 2 Slam BBM
       
Arena de Baschet
   
12:00 All Star Game OM    
13:45 Rapid Factor O M
       
19:00 Romania Italia amical F
       
  Duminca 24.05.2015    
       
Turneu Dl Goe - Sala Otopeni    
09:00 Leii Dan Dacian - 2 MBM
10:00 Viitorul Soimii Albi MBM
11:00 Otopeni Spike - 1 MBM
12:00 Soimii Albi Artesania - 1 MBM
       
14:00 Dan Dacian - 2 Viitorul MBM
15:00 Otopeni Artesania - 1 MBM
16:00 Leii Spike - 1 MBM
17:00 Dan Dacian - 2 Artesania -1 MBM
18:00 Otopeni Soimii Albi MBM
       
Complex Sportiv Ion Tiriac - Cupa Telefonul Copilului  
09:00 Slam Royal Fun MBF
10:00 Olimpia - 1 CSS 6 - 2 MBF
11:00 Raptors CSS 6 - 1 MBF
12:00 Star Olimpia - 2 MBF
13:00 Sportul Studentesc CSS 4 MBF
14:00 Raptors Star MBF
15:00 CSS 6 - 1 Olimpia - 2 MBF
16:00 Ploiesti Champions MBF
       
Turneu Dl Goe - SPORT ARENA - Grupa C    
09:00 CNAV Speed MBM
10:00 Slam - 2 CSS Giurgiu MBM
11:00 Artesania - 2 Laguna - 1 MBM
       
13:00 CSS 5 Slam 2 MBM
14:00 CSS Giurgiu Artesania - 2 MBM
15:00 Laguna - 1 CNAV MBM
16:00 Slam - 2 Speed MBM
17:00 Artesania - 2 CSS Nr. 5 MBM
18:00 CNAV CSS Giurgiu MBM
19:00 Speed Laguna - 1 MBM
       
Turneu Dl Goe - SPORT ARENA - Grupa A    
09:00 Magic Champions Steaua Magic - 1 MBM
10:00 Dan Dacian - 1 Playball MBM
11:00 CSS Alexandria ASB Team Giurgiu MBM
12:00 Magic Champions Dan Dacian - 1 MBM
13:00 ASB Team Giurgiu Playball MBM
14:00 Steaua Magic - 1 CSS Alexandria MBM
       
Turneu Dl Goe - Sala CSS 6 (Luica)    
09:00 CSS 4 CSO Voluntari MBM
10:15 Slam - 3 Dinamo CSS 6 - 3 MBM
11:30 4 Sports Fun Baschet MBM
       
Sala Liceului Teoretic Dante Aligheri    
09:30 Baller Dan Dacian J2M
11:30 Baller Dan Dacian J1M
       
Sala Colegiului National Grigore Moisil    
10:00 CSS 5 Sportul Studentesc Dan Dacian BBF
       
Sala Colegiului National Spiru Haret    
12:00 Slam Playball J2M
       
Sala Agronomia    
12:00 Locurile 7-8   U16M
14:00 Locurile 5-6   U16M
16:00 Finala mica   U16M
18:00 Finala mare   U16M
       
Sala Scolii Gimnaziale nr.  129    
13:00 Laguna Dan Dacian BBM
14:00 Laguna - 3 Slam - 3 MBM

Din categoriile: Anunturi importante, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.