Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Comisia de competitii

Marti, 30 iunie 2015

Anunt Important Minibaschet masculin

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma derularii proiectului de departajare "Dl Goe Joaca Baschet", Grupa Rosie si Grupa Galbena din cadrul Ligii Nationale de Minibaschet masculin - Mangalia 2015 sunt formate din:

GRUPA ROSIE –  Minibaschet Masculin
1.       CS Dinamo CSS 6 – 3 Bucuresti
2.       CSS Nr. 4 Bucuresti
3.       ACS Dan Dacian 1 Bucuresti
4.       CS Steaua Magic 2008 Bucuresti
5.       BC Laguna 1 Bucuresti
6.       BC Slam 2 Bucuresti
7.       ACS 4Sports Agronomia 1 Bucuresti
8.       ACS Baller 2 Bucuresti
9.       CS Otopeni
10.   CS Spike 1 Bucuresti
11.   CSU Sibiu
12.   CSS Medias
13.   CSS Craiova
14.   ACS Lions 2 Craiova
15.   ACS Lucky Dragons Tg Mures
16.   ACS Gladius Tg Mures
17.   CS U-Mobitelco 1 Cluj Napoca
18.   CS U-Mobitelco 3 Cluj Napoca
19.   LPS CSU 1 Pitesti
20.   ACS MP Sport Timisoara
21.   CSS Nr 1 Phoenix 1 Constanta
22.   ACS MC Ball Mangalia 1
23.   CSU Asesoft 1 Ploiesti
24.   ACS Sevlar 1 Ploiesti
25.   CSU Asesoft 4 Ploiesti
26.   CSS Gheorgheni
27.   CSS Sfantu Gheorghe
28.   CSS Sighet
29.   LPS Bihorul Oradea 1
30.   BC Slam 1 Bucuresti
31.   BC Laguna 2 Bucuresti
32.   CSS Targoviste
 
GRUPA GALBENA – Minibaschet Masculin
 
1.       CSS Unirea Iasi
2.       BC Slam 3 Bucuresti
3.       ACS Play Ball Bucuresti
4.       ACS Magic Champions Bucuresti
5.       CSS Nr. 5 Bucuresti
6.       CN Aurel Vlaicu Bucuresti
7.       ACS Vilis Bucuresti
8.       BC Laguna Bucuresti
9.       ACS Viitorul Bucuresti
10.   ACS Dan Dacian 2 Bucuresti
11.   ACS Baller 1 Bucuresti
12.   CSS Tg Jiu 2
13.   CSS Sibiu
14.   CS Beagles Tg Murest
15.   CS Tonika Pucioasa
16.   LPS CSU 4 Pitesti
17.   LPS CSU 2 Pitesti
18.   Vest Activ Timisoara
19.   CS Phoenix Galati
20.   ACS MC Ball 2 Mangalia
21.   ACS Sevlar 2 Ploiesti
22.   ACS Solaris Ploiesti
23.   CSO Voluntari
24.   CSU Brasov 1
25.   CS Preventis Iasi
26.   ACS Stomart Iasi
27.   CS U-Mobitelco 2 Cluj
28.   CSS Buzau Miandra
29.   CSS Tg Jiu 1
30.   ACS ID Ingerii Baniei Craiova
31.   BC Together Tg Mures
32.   LPS Bihorul 2 Oradea

VA REAMINTIM CA PENTRU ACESTE GRUPE ANTRENORII TREBIE SA PREZINTE LICENTA "C" IAR ECHIPELE PARTICIPANTE SUNT CELE INSCRISE IN PROIECTUL "DL. GOE JOACA BASCHET".

In cazul in care se va constata faptul ca jucatorii au fost mutati de la o echipa la alta intreaga structura va fi descalificata si eliminata din competitie.

Restul echipelor inscrise vor face parte din Grupa Albastra
 

Din categoriile: Comisia de competitii, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.