Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 4 decembrie 2015

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 05-08 decembrie 2015

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 05-08 decembrie 2015, vor avea loc 129 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Sambata 05.12.2015      
8:00 Sala Olimpia Prof. Octavian Dimofte Olimpia-2 Royal Fun J3F
9:30 Sala Olimpia Prof. Octavian Dimofte Olimpia-1 Olimpia-2 J3F
12:00 Sala Olimpia Prof. Octavian Dimofte ACS Flame Ilfov Bucuresti ACS 4Sports Agronomia U18M
         
9:00 Scoala 165 Dinamo CSS6 CSS5 BBM
10:15 Scoala 165 Dinamo CSS6-1 CSS5 MBM
11:30 Scoala 165 Dinamo CSS6-1 Total Sport J3M
13:00 Scoala 165 Dinamo CSS6-2 CN Aurel Vlaicu MBM
         
10:00 Sala ASE Academia Sperantei Turneu Caritabil 3x3a
         
10:00 Sala Otopeni  CS Otopeni Steaua Magic 2008 MBM
11:00 Sala Otopeni  Fan Baschet BC Steaua J2M
12:30 Sala Otopeni  Fan Baschet CSS4 MBM
         
10:15 Scoala 81 Magic Champions Baller BBM
         
13:15 Scoala 81 Magic Champions Solaris Ploiesti MBM
         
10:30 Colegiul National "George Cosbuc"  CSS1 Sportul Studentesc Dan Dacian-1 J3F
12:30 Colegiul National "George Cosbuc"  CSS1 Bucuresti ABC Laguna Bucuresti U18M
         
10:30 Scoala 129 Voluntari Laguna-2 J3M
12:00 Scoala 129 ABC Laguna Bucuresti CSU Ploiesti U14M
14:00 Scoala 129 CSA Steaua CSM Eximbank-2 CSS Tulcea U18M
16:00 Scoala 129 Dan Dacian-2 Laguna-1 MBM
         
12:00 Sala CSS6 Luica Dinamo CSS6-2 Vipo J2M
13:30 Sala CSS6 Luica CSS 6 Admar Olimpia BBF
         
12:00 Liceul Teoretic Dante Alighieri ACS Baller Bucuresti LPS CSU Pitesti U18M
14:00 Liceul Teoretic Dante Alighieri Baller-2 Vilis BBM
15:00 Liceul Teoretic Dante Alighieri Baller Vilis J1M
16:45 Liceul Teoretic Dante Alighieri Baller-1 Baschet Team Giurgiu MBM
17:45 Liceul Teoretic Dante Alighieri Royal Fun CSU Ploiesti-1 MBM
         
12:30 Sala Oraselul Copiilor Alpha Laguna BBM
         
12:30 Colegiul National "Spiru Haret" Slam Total Sport MBF
13:30 Colegiul National "Spiru Haret" Slam-2 Slam-1 J2M
         
13:00 Scoala 309 Sport For All Laguna-2 MBM
14:30 Scoala 309 Sport For All CSS2 J2F
16:00 Scoala 309 Sport For All Dinamo CSS6-1 J2M
         
13:00 Liceul Teoretic Traian Playball Dan Dacian J3M
15:00 Liceul Teoretic Traian Playball Dan Dacian BBM
         
14:00 Scoala 30 Sportul Studentesc Dan Dacian CSS2 BBF
15:00 Scoala 30 Phoenix Targoviste Sportul Studentesc Dan Dacian J2F
16:30 Scoala 30 Sportul Studentesc Dan Dacian-1 Sportul Studentesc Dan Dacian-2 MBF
17:30 Scoala 30 Dan Dacian Flame J2M
         
14:30 Scoala 20 CSS4-2 Tonika Pucioasa MBM
16:00 Scoala 20 CSS4 Playball J2M
         
15:00 Scoala 280 Steaua Magic 4Sports J2M
         
16:00 Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau" Slam-2 Dinamo CSS6-2 J3M
17:30 Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau" Slam-1 Spike MBM
18:30 Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau" Slam-1 Spike BBM
         
15:00 Sala Rapid CS Rapid Bucuresti CSU Stiinta Bucuresti L1M
16:30 Sala Rapid ACSB Raptors Bucuresti ACS Champions Bucuresti U14F
         
16:30 Colegiul Tehnic "Henri Coanda" CSS CSM Targoviste ACS Champions Bucuresti U18F
         
15:00 Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul CSA Steaua CSM EximBank 1 CSS Nagy Mozes Targu Secuiesc U18M
18:30 Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul CSA Steaua CSM EximBank BC Timisoara LNBM
         
19:00 Sala DINAMO CS Dinamo Bucuresti Gaz Metan Medias LNBM
         
13:30 Sala Leu  Leii CSS Steaua J3M
15:00 Sala Leu  Leii Sfertul 5 O M
16:30 Sala Leu  Rado Sport Classic Dome O M
18:00 Sala Leu  Total Sport B.C. Steaua O M
19:30 Sala Leu  C.S.U. Stiinta Ciocanul O M
         
15:00 Arena FRB Vulturii Argintii Titanii O M
16:30 Arena FRB Nemrut Alfa O M
18:00 Arena FRB Sacalii Tractorul O M
19:30 Arena FRB Tancul Royal Fun O M
         
  Duminica 06.12.2015      
9:00 Sala Olimpia Prof. Octavian Dimofte Olimpia-1 Olimpia-2 BBF
10:00 Sala Olimpia Prof. Octavian Dimofte Olimpia-2 CSS5 MBF
11:00 Sala Olimpia Prof. Octavian Dimofte Dan Dacian-2 Voluntari MBM
         
9:15 Colegiul National 'I.L.Caragiale"  Palestra Flame J1M
10:30 Colegiul National 'I.L.Caragiale"  ICED Flame J3M
12:00 Colegiul National 'I.L.Caragiale"  CSS Steaua Palestra J2M
13:30 Colegiul National 'I.L.Caragiale"  ICED Playball MBM
14:30 Colegiul National 'I.L.Caragiale"  Flame Vipo J2M
16:00 Colegiul National 'I.L.Caragiale"  CSS2 Raptors MBF
         
9:30 Colegiul National "Spiru Haret" Slam-2 Playball J3M
11:00 Colegiul National "Spiru Haret" Slam-2 CN Aurel Vlaicu-2 MBM
12:30 Colegiul National "Spiru Haret" Olimpia-2 Slam MBF
13:30 Colegiul National "Spiru Haret" Slam CN Aurel Vlaicu J1M
         
10:00 Colegiul National "Aurel Vlaicu" CN Aurel Vlaicu Spike BBM
11:00 Colegiul National "Aurel Vlaicu" CN Aurel Vlaicu CSS1 J3M
13:30 Colegiul National "Aurel Vlaicu" Colegiul National Aurel Vlaicu CS Phoenix Galati L1M
         
10:00 Colegiul National "Grigore Moisil" CSS 5 CSS Giurgiu J3M
         
10:30 Liceul Teoretic Dante Alighieri ACS Baller Bucuresti LPS Focsani U13M
12:30 Liceul Teoretic Dante Alighieri Baller-2 Dan Dacian-3 MBM
13:45 Liceul Teoretic Dante Alighieri Baller CN Aurel Vlaicu J2M
         
11:00 Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau" BC Slam Bucuresti ABC Galactica Brasov U13M
12:30 Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau" Slam-1 CSU Ploiesti BBM
         
15:30 Colegiul Tehnic "Henri Coanda" ACS Champions Bucuresti CS Olimpia Bucuresti U16F
         
11:00 U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia ACS 4Sports Agronomia CSS4 Bucuresti U14M
13:30 U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia 4Sports-1 4Sports-2 BBM
15:00 U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia ACS 4Sports Agronomia CSU Ploiesti U13M
16:30 U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia ACS 4Sports Agronomia CN Aurel Vlaicu Bucuresti U16M
         
11:00 Scoala 280 Steaua Magic Dinamo CSS6 J1M
12:30 Scoala 280 Steaua Magic-2 Baller J3M
14:00 Scoala 280 Steaua Magic-1 Artesania J3M
         
12:00 Sala CSS6 Luica CSS6 Admar Bucuresti CSS Craiova U13F
14:00 Sala CSS6 Luica CSS6 Admar CST Alexandria MBF
         
12:00 Sala Otopeni  CS Otopeni CSS Targoviste U13M
14:00 Sala Otopeni  Fan Baschet Slam-2 BBM
         
12:30 Scoala 20 CSS4 Bucuresti ACS Champions Bucuresti U13F
         
10:00 Scoala 129 Laguna-2 Spike J3M
11:00 Scoala 129 Laguna-3 Slam-1 J3M
13:00 Scoala 129 ABC Laguna Bucuresti CSA Axiopolis Sport Cernavoda U16M
15:00 Scoala 129 ABC Laguna Bucuresti CSS Sfantu Gheorghe U13M
16:30 Scoala 129 Dan Dacian Laguna J1M
         
12:00 Sala Rapid CS Rapid Bucuresti CSM-CSS Ploiesti L1F
14:00 Sala Rapid ACSB Raptors Bucuresti CSS CSM 2 Targoviste U16F
         
14:00 Scoala 30 ACS Dan Dacian Bucuresti CS Fly OC Constanta U13M
15:30 Scoala 30 Dan Dacian-3 Soimii Albi MBM
16:30 Scoala 30 Dan Dacian-1 CN Aurel Vlaicu-2 MBM
         
14:00 Scoala 32 Vilis 4Sports-2 MBM
         
13:00 Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul Steaua CSM Eximbank 2 CS Cuza Sport Braila L1M
15:00 Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul CSA Steaua CSM Eximbank BC Slam Bucuresti U16M
         
15:15 Col.Economic C. Kiritescu Leii AS 30 BBM
16:15 Col.Economic C. Kiritescu Leii-2 BC Steaua MBM
17:15 Col.Economic C. Kiritescu Leii Slam MBM
         
12:00 Sala Leu  Granitul Rapid O M
13:30 Sala Leu  A.C.S. Flame Mithos - Laguna O M
15:00 Sala Leu  E-magic Intersport O M
16:30 Sala Leu  DN 5 Lupii din Trivale O M
18:00 Sala Leu  Universitatea Tractorul O M
19:30 Sala Leu  Fazanii BP Team O M
         
16:30 Arena FRB Spartanii B.C. Silena O M
18:00 Arena FRB Slam It Viitorul O M
19:30 Arena FRB Total Sport Sacalii O M
         
  Luni 07.12.2015      
14:00 Colegiul National "Aurel Vlaicu" CSU Stiinta Bucuresti ACS Baller Bucuresti U20M
16:00 Colegiul National "Aurel Vlaicu" CSS Ploiesti CN Aurel Vlaicu Bucuresti U20M
         
         
16:30 Univ. de Arhitectura "Ion Mincu" URA UAUIM U M
17:30 Sala ASE ASE Universitatea B U M
         
19:30 Sala Leu  C.S.U. Stiinta Alfa O M
         
20:00 Sala UNEFS RCS baschet   3x3RCS
         
  Marti 08.12.2015      
14:00 Colegiul National "Aurel Vlaicu" CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSU Stiinta Bucuresti U20M
16:00 Colegiul National "Aurel Vlaicu" ACS Baller Bucuresti CSS Ploiesti U20M
         
17:00 Sala UNEFS Politehnica B UNEFS U M
18:15 Sala UNEFS UCDC UNEFS U F

Din categoriile: Anunturi importante, Liga nationala de minibaschet, Liga Nationala de Baschet masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.