Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 14 ianuarie 2016

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 16-18 ianuarie 2016?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 16-18 ianuarie 2016, vor avea loc 89 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Sambata 16.01.2016    
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
8:45 Flame Baller J1M
10:00 Baller 2 Sport For All MBM
11:15 Baller 1 Soimii Albi 2 MBM
12:30 CSS Giurgiu Baller J3M
14:15 Baller Dinamo CSS6 - 2 J2M
16:00 Baller 2 4Sports 2 BBM
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
9:00 CN Aurel Vlaicu Dinamo CSS 6 - 2 J3M
11:00 CN Aurel Vlaicu Laguna BBM
12:30 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti C.S.S. Sibiu U18M
14:30 CN Aurel Vlaicu Flame J2M
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
9:00 Olimpia Dinamo CSS 6 - 2 MBM
10:15 Olimpia 1 CSS 2 BBF
11:30 CSO Voluntari CSS Steaua J3M
       
  Sala Otopeni     
10:00 Fan Baschet Playball BBM
11:00 Fan Baschet Magic Champions MBM
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"     
10:00 CSS 2 - ICED CSS 6 - 2 J3F
11:30 Palestra Vilis J1M
       
  Colegiul National "George Cosbuc"     
12:00 CSS 1 Laguna 2 J3M
13:00 CSS 1 Royal Fun J3F
       
  Scoala 64    
12:00 Dinamo CSS 6 Dan Dacian BBM
13:00 Dinamo CSS 6 - 1 CSS 4 - 2 MBM
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
12:30 Slam CSS 6 Admar MBF
13:30 Flame Slam 2 J3M
       
  Liceul Teoretic Traian    
13:00 Playball Steaua Magic J2M
       
  Scoala 142    
13:00 Total Sport CSS 2 ICED MBF
14:00 CSU Ploiesti Total Sport BBM
       
  Arena FRB    
13:15 A.C.S. 4 Sports Bucuresti C.S. Dinamo C.S.S. 6 Bucuresti U18M
       
16:30 Spartanii Sfertul 5 O M 3
18:00 Granitul Fazanii O M 2
19:30 Royal Fun No Name O M 3
       
  Sala Leu     
13:30 Leii Dan Dacian 2 J3M
15:00 Slam It B.C. Steaua O M 3
16:30 Tractorul Mithos - Laguna O M 1
18:00 Nemrut Lupii din Trivale O M 2
19:30 Intersport A.C.S. Flame O M 3
       
  Sala Constructorul    
14:30 Vipo BC Steaua J2M
       
  Scoala 280    
14:30 Steaua Magic Laguna 1 MBM
15:30 Steaua Magic CN Aurel Vlaicu J1M
       
  Scoala Americana "AISB"    
15:00 U16 - 1 meci scoli   L F
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
15:00 C.S.A. Steaua Eximbank 2 Bucuresti C.S. Muresul Targu Mures U18M
       
  Duminica 17.01.2015    
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
9:00 Slam 1 Playball J3M
10:30 Slam 2 Dan Dacian 2 BBM
11:30 Slam 1 Alpha BBM
12:30 Slam 2 CSU Ploiesti 1 MBM
13:30 Slam 2 CSS Steaua J2M
       
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
10:00 Olimpia 3 S.Studentesc Dan Dacian BBF
12:30 C.S. Olimpia Bucuresti A.C.S. Vendor Odorheiu Secuiesc U16F
14:00 CST Alexandria Olimpia 1 MBF
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"     
10:00 ICED Dan Dacian 1 J3M
11:30 Palestra Laguna 2 J2M
13:00 ICED Otopeni MBM
14:00 Dan Dacian Fan Baschet J2M
15:30 Dan Dacian 1 CSS 4 - 1 MBM
       
  Scoala 103    
10:00 S.Studentesc Dan Dacian 2 Olimpia 2 MBF
11:00 S.Studentesc Dan Dacian 1 CSS 5 MBF
12:00 S.Studentesc Dan Dacian 1 Olimpia 2 J3F
13:30 S.Studentesc Dan Dacian 2 CSS 6 Admar J3F
       
  Scoala 129    
10:00 Laguna 3 CN Aurel Vlaicu 1 MBM
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
10:30 Spike AS 30 BBM
12:00 C.S. Spike Bucuresti C.S.S. Targu Jiu U16M
13:45 Spike Dan Dacian 3 MBM
       
  Colegiul National "Grigore Moisil"    
10:30 CSS 5 Steaua Magic 1 J3M
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
11:00 C.S.A. Steaua Eximbank Bucuresti C.S. Politehnica Iasi L1M
13:00 C.S.A. Steaua Eximbank Bucuresti C.S.S. Craiova U16M
       
  Liceul Teoretic Traian    
11:00 Playball Dan Dacian 2 MBM
       
  Sala Rapid    
12:00 C.S. Rapid Bucuresti C.S. Politehnica National Iasi L1F
       
  Scoala 64    
12:00 Dinamo CSS 6 - 1 Slam 1 J2M
13:30 Dinamo CSS 6 Slam J1M
15:00 Dinamo CSS 6 - 1 Steaua Magic 2 J3M
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
13:00 A.C.S. 4 Sports Bucuresti C.N. Aurel Vlaicu Bucureti L1M
       
  Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu"    
14:00 CSS 2 Phoenix Targoviste J2F
       
  Scoala 32    
14:30 BC Steaua Vilis MBM
15:30 Vilis CSS 5 BBM
16:30 Vilis Spike J3M
       
  Col.Economic C. Kiritescu    
15:15 Leii Magic Champions BBM
16:15 Leii 2 Royal Fun MBM
17:15 Leii 1 Tonika Pucioasa MBM
       
  Sala Leu     
12:00 Rapid Leii O M 1
13:30 No Name Ciocanul O M 3
15:00 E-magic Vulturii Argintii O M 2
16:30 Titanii B.C. Silena O M 1
18:00 Make, Cristi si Prietenii - Brenntag BP Team O M 1
19:30 Total Sport Rado Sport O M 2
       
  Arena FRB    
15:00 Viitorul Universitatea O M 2
16:30 Alfa Classic Dome O M 3
18:00 Sacalii Factor O M 1
19:30 Defenders Tancul O M 2
       
  Scoala 24    
15:30 CN Aurel Vlaicu 2 Solaris Ploiesti MBM
       
  Scoala308    
14:00 Artesania CSO Voluntari MBM
       
  Luni 18.01.2016    
       
  Sala DINAMO    
19:00 CS Dinamo Bucuresti CS Phoenix Galati LNBM

Din categoriile: Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet masculin, Liga I masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.