Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 28 ianuarie 2016

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 28-31 ianuarie 2016?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 28-31 ianuarie 2016, vor avea loc 119 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

       
  Joi 28.01.2016    
  Scoala Americana "AISB"    
15:00 U14 - 2meciuri scoli   L M
       
  Colegiul German Goethe    
16:00 ONSS - Sector 4 Jocuri L F - ONSS
       
  Colegiul Tehnic "Costin Nenitescu"    
19:10 Raptors Sportu Studentesc Dan Dacian 2 MBF
       
  Liceul Teoretic Traian    
19:45 Playball Magic Champions BBM
       
       
  Vineri 29.01.2016    
  Scoala 81    
20:30 Vilis Magic Champions MBM
       
  Scoala 82     
20:00 CSS 4 - 2 Leii 1 MBM
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
19:00 Sportu Studentesc Dan Dacian 2 Olimpia 1 J3F
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
7:30 ONSS Sector 1 pana la 18:00 L M_onss
       
  Scoala 64    
20:00 Dinamo CSS 6 - 1 Dinamo CSS 6 - 2 J3M
       
       
  Sambata 30.01.2016    
       
  Sala CSS6 Luica    
10:00 C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Buc C.S. Muresul Targu Mures U18M
       
  Arena FRB    
13:00 A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti C.S.S. Targu Jiu U18M
16:00 C.S.B.T. Alexandria A.C.S. Sepsi Sic Sfantu Gheorghe LNBF
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
11:45 Olimpia 1 Olimpia 3 BBF
12:45 Olimpia 2 CSS 2 BBF
       
18:30 A.C.S. Flame Ilfov Bucuresti C.S.S. Viitorul Cluj Napoca U18M
       
  Scoala 142    
11:00 BT Giurgiu Total Sport J3M
12:30 Total Sport Raptors MBF
13:30 BT Giurgiu CSU 1 Ploiesti MBM
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
13:00 Slam Olimpia 1 MBF
       
  Sala Oraselul Copiilor    
12:30 Alpha Soimii Albi BBM
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"     
10:30 Voluntari ICED J3M
12:00 ICED Slam 1 MBM
13:00 Vipo Slam 2 J2M
       
  Scoala 64    
12:00 Dinamo CSS6 CSS 5 BBM
13:15 Dinamo CSS6 - 1 Spike J3M
       
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
11:00 Baller 2 Spike BBM
12:30 A.C.S. Baller Bucuresti C.S.S. Bacau U18M
14:15 Baller Playball J2M
16:00 Baller 1 Dan Dacian 1 MBM
17:00 4 Sports Baller 1 BBM
18:00 4 Sports Baller 2 MBM
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
16:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank 2 Buc L.P.S. C.S.U. Pitesti U18M
       
  Scoala 129    
8:30 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc U18M
10:00 Laguna Dan Dacian 1 BBM
11:00 CSU Ploiesti Laguna 3 J3M
       
  Scoala 30    
16:15 Sportu Studentesc Dan Dacian 1 CST Alexandria MBF
17:15 Dan Dacian 2 Playball J3M
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:00 Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti L.P.S. Targu Mures U18M
12:00 CN Aurel Vlaicu Vilis BBM
13:00 CN Aurel Vlaicu Vilis J3M
15:00 CN Aurel Vlaicu 1 Soimii Albi MBM
       
  Scoala308    
10:00 Artesania 4 Sports J3M
       
  Sala Otopeni     
11:00 Fan Baschet Dan Dacian 3 MBM
12:00 Fan Baschet Flame J2M
       
  Liceul Teoretic Traian    
14:00 Playball CSS 5 MBM
       
  Scoala 280    
14:00 4 Sports Steaua Magic J2M
       
  Scoala 20    
14:30 CSS 4 - 2 Tonika Pucioasa MBM
15:30 CSS 4 Slam J2M
       
  Sala Leu     
13:30 Leii CSS Giurgiu J3M
15:00 Lupii din Trivale Vulturii Argintii O M 2
16:30 Alfa Sfertul 5 O M 3
18:00 Tancul Universitatea O M 2
19:30 Spartanii Intersport O M
       
       
       
  Duminica 31.01.2016    
  Sala Rapid    
11:00 C.S. Rapid Bucuresti C.S.M. VSK Miercurea Ciuc L1M
13:00 C.S. Rapid Bucuresti A.C.S. Sepsi Sic Sfantu Gheorghe L1F
       
  Sala Polivalenta    
20:00 C.S.A. Steaua Eximbank Bucuresti C.S. Dinamo Bucuresti LNBM
       
  Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu"    
12:30 CSS 2 Phoenix Targoviste J2F
14:00 CSS 2 Champions J2F
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
13:00 C.S. Olimpia Bucuresti C.S.S. Sfantu Gheorghe U16F
14:45 Olimpia 2 CSS 6 Admar J3F
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
9:30 Slam 1 Slam 2 BBM
10:30 Slam 2 Sport 4 All MBM
11:30 Slam 1 Baller J3M
13:00 Slam 2 Laguna 1 J3M
       
  Scoala 64    
12:00 Dinamo CSS6 - 1 Steaua Magic MBM
13:15 Dinamo CSS6 - 2 Steaua Magic -2 J3M
       
       
  Arena FRB    
14:50 B.C. Slam Bucuresti C.S. Spike Bucuresti U16M
16:30 Defenders Rado Sport O M 2
18:00 Granitul E-magic O M 2
19:30 BP Team B.C. Silena O M 1
       
  Col.Economic C. Kiritescu    
15:15 Leii Total Sport BBM
16:15 Leii 2 Olimpia MBM
17:15 Leii 1 Laguna 1 MBM
       
  Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza"    
10:30 CSS Steaua Steaua Magic 1 J3M
12:00 CSS Steaua BC Steaua J2M
       
  Scoala 129    
10:00 A.B.C. Laguna Bucuresti C.S.S. Viitorul Cluj Napoca U18M
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
11:00 C.S.A. Steaua Eximbank Bucuresti C.S. Dinamo Bucuresti L1M
13:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Buc C.S.S. 2 Medias U16M
       
  Sala CSS6 Luica    
16:00 CSS 6 Sportul Studentesc Dan Dacian BBF
       
  Colegiul National "Grigore Moisil"    
9:00 CSS 5 CSS 6 Admar MBF
10:00 CSS 5 CN Aurel Vlaicu BBM
11:00 CSS 5 Dan Dacian 1 J3M
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"     
9:00 CSS 2 - ICED Sportul Studentesc Dan Dacian 2 MBF
10:00 CSS 2 - ICED Royal Fun MBF
11:00 Palestra CSS 6 Dinamo 1 J2M
12:30 CSS 2 - ICED Royal Fun J3F
14:00 Palestra CSS 6 Dinamo J1M
       
  Scoala 30    
13:30 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S.S. Targoviste U16M
15:00 Flame Dan Dacian J1M
16:30 Sportul Studentesc Dan Dacian 1 CSS 4 J3F
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:00 Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti C.S. Politehnica Iasi L1M
12:00 Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti A.B.C. Athletic Constanta U16M
14:00 CN Aurel Vlaicu Spike J3M
15:30 CN Aurel Vlaicu Baller J1M
17:00 CN Aurel Vlaicu Dan Dacian J2M
       
  Scoala308    
9:30 Artesania Dinamo CSS 6 - 2 MBM
11:00 Artesania CSS 1 J3M
       
  Scoala 24    
15:00 CN Aurel Vlaicu 2 Laguna 2 MBM
       
  Sala Leu     
12:00 Rapid Tractorul O M 1
13:30 DN 5 Mithos - Laguna O M 1
15:00 Nemrut Fazanii O M 2
16:30 Sacalii Titanii O M 1
18:00 Make, Cristi si Prietenii - Brenntag Factor O M 1
19:30 Ciocanul B.C. Steaua O M a
       
       
  Luni 01.02.2016    
  Sala Rapid    
16:30 C.S. Rapid Bucuresti C.S.M. Targoviste L1F
       
  Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu"    
18:30 CSS 2 Sportu Studentesc Dan Dacian J2F
       
  Arena FRB    
13:30 A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti C.S. Phoenix Galati L1M
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:30 Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti CSS Medias U16M
       

Din categoriile: Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet masculin, Liga Nationala de Baschet feminin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.