Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 10 martie 2016

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 10-15 martie 2016?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 10-15 martie 2016, vor avea loc 132 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

  Joi 10.03.2016    
       
  Sala ASE    
18:00 URA Academia de Politie U M
  Scoala Americana "AISB"    
16:00 1 Meci   a
  Vineri 11.03.2016    
  Medicina    
17:30 UMF Carol Davila Universitatea U F
18:45 UMF Carol Davila ASE U M
  Sala Mihai Viteazul    
20:00 Steaua C.S.M. Eximbank 2 Bucuresti C.S. U-Mobitelco Cluj Napoca U18M
  IRIS Arena    
13:30 A.C.S. MC Ball Mangalia C.S.S. Sighetu Marmatiei U14M
15:15 A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti A.C.S. B.C. Lions Craiova U14M
17:00 B.C. Slam Bucuresti L.P.S. Bihorul Oradea U14M
18:45 C.S.U. Ploiesti L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti U14M
  Sala CSS6 Luica    
9:00 C.S. Crisul Oradea C.S.S. Nr.6 - Admar Bucuresti U14F
10:45 C.S.U. Brasov A.C.S. Champions Bucuresti U14F
12:30 L.P.S. Alba Iulia C.S.S. - C.S.M. Targoviste U14F
       
15:30 C.S. Crisul Oradea C.S.U. Brasov U14F
17:15 C.S. Olimpia Bucuresti L.P.S. Alba Iulia U14F
19:00 C.S.S. - C.S.M. Targoviste A.C.S. Champions Bucuresti U14F
       
  Sambata 12.03.2016    
       
  Scoala 169    
12:20 Soimii Albi 2 Baller 1 MBM
       
  Sala CSS6 Luica    
8:30 C.S. Crisul Oradea L.P.S. Alba Iulia U14F
10:30 C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti C.S. U-Mobitelco Cluj Napoca U18M
12:15 C.S.U. Brasov C.S.S. - C.S.M. Targoviste U14F
14:15 L.P.S. Alba Iulia C.S.S. Nr.6 - Admar Bucuresti U14F
16:15 A.C.S. Champions Bucuresti C.S. Olimpia Bucuresti U14F
18:00 CSS 6 Admar Sportul Studentesc Dan Dacian 2 J3F
       
  Scoala 81    
10:15 Magic Champions Leii BBM
       
13:15 Magic Champions Fan Baschet MBM
       
  Scoala 20    
13:30 CSS 4 - 1 Dinamo CSS 6 - 1 MBM
14:30 CSS 4 - 2 Dan Dacian MBM
       
  Liceul Teoretic Traian    
13:00 Playball Slam 1 J3M
15:00 Playball Fan Baschet BBM
       
  Scoala 64    
13:30 Dinamo CSS 6 Palestra J1M
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"     
10:30 CSS 2 - ICED Total Sport MBF
11:30 Dan Dacian 1 ICED J3M
13:30 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S.S. Ploiesti U18M
15:00 Dan Dacian 1 Dinamo CSS 6 BBM
16:00 Dan Dacian CN Aurel Vlaicu J2M
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
9:00 A.C.S. Flame Ilfov Bucuresti C.S.S. Bega Timisoara U18M
       
12:00 Olimpia 2 Sportul Studentesc Dan Dacian 2 MBF
13:00 CSO Voluntari Artesania MBM
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
10:00 A.C.S. Baller Bucuresti C.S.S. Nagy Mozes Tg. Secuiesc U18M
12:00 Baller CSS Giurgiu J3M
14:00 Baller Flame J1M
       
  Scoala 309    
13:00 Sport for All Baller 2 MBM
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
10:00 4 Sports 2 CSU 2 PLoiesti MBM
11:00 4 Sports 1 BT Giurgiu MBM
12:30 4 Sports Laguna 3 J2M
15:00 A.C.S. 4 Sports Agronomia Buc C.S. Muresul Targu Mures U18M
17:00 4 Sports 2 Baller 2 BBM
18:00 4 Sports 1 Baller 1 MBMa
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
12:30 Vilis Slam J1M
       
  Sala Mihai Viteazul    
14:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank 2 Bucuresti C.S.S. Targu Jiu U18M
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:00 CN Aurel Vlaicu Steaua Magic J1M
       
16:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti C.S.S. Medias U18M
       
  IRIS Arena    
8:00 A.C.S. MC Ball Mangalia C.S.U. Ploiesti U14M
9:45 C.S.S. Sighetu Marmatiei A.C.S. B.C. Lions Craiova U14M
11:30 L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti B.C. Slam Bucuresti U14M
13:15 L.P.S. Bihorul Oradea A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti U14M
15:00 C.S.U. Ploiesti C.S.S. Sighetu Marmatiei U14M
16:45 B.C. Slam Bucuresti A.C.S. MC Ball Mangalia U14M
18:30 A.C.S. B.C. Lions Craiova L.P.S. Bihorul Oradea U14M
20:15 A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti U14M
       
  Scoala 129    
10:00 Laguna CN Aurel Vlaicu BBM
       
13:00 Laguna 2 CSS 1 J3M
15:00 Laguna 1 BT Giurgiu J3M
       
  Arena FRB    
       
15:00 Lupii din Trivale E-magic O M 2
16:30 Rado Sport Universitatea O M 2
       
  Sala Leu     
15:00 Leii C.S.U. Stiinta O M 1
16:30 Universitatea Tancul O M 2
18:00 Fazanii Nemrut O M 2
19:30 E-magic Granitul O M 2
       
  Duminica 13.03.2016    
       
  Sala Otopeni     
9:30 CS Otopeni ICED MBM
       
  Sala CSS6 Luica    
10:00 C.S. Olimpia Bucuresti C.S.S. - C.S.M. Targoviste U14F
11:45 C.S.S. Nr.6 - Admar Bucuresti A.C.S. Champions Bucuresti U14F
13:30 CSS 6 Admar Slam MBM
14:45 Dinamo CSS 6 - 2 Baller J2M
16:30 CSS 6 Admar - 2 CSS 1 J3F
       
  Scoala 64    
12:15 Dinamo CSS 6 - 2 Olimpia MBM
13:15 Dinamo CSS 6 - 2 CN Aurel Vlaicu J3M
       
  Liceul Teoretic Al.Ioan Cuza    
12:30 Royal Fun CSS 2 J3F
13:30 Royal Fun Leii 2 MBM
       
  Arena FRB    
13:15 B.C. Slam Bucuresti C.S. Sevlar Ploiesti U16M
15:00 Ciocanul B.C. Steaua O M 3
16:30 Rado Sport Defenders O M 2
18:00 Viitorul Total Sport O M 2
20:00 C.S.U. Stiinta Bucuresti C.S. Cuza Sport Braila L1M
       
  Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza"    
10:30 CSS Steaua CSO Voluntari J3M
12:00 BC Steaua CSS Steaua J2M
       
  Colegiul National "Grigore Moisil"    
9:00 CSS 5 Vilis BBM
10:00 CSS 5 Sportul Studentesc Dan Dacian 1 MBF
11:00 Dan Dacian 2 Playball MBM
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
10:30 Olimpia 1 CSS 2 BBF
12:00 Olimpia 1 CST Alexandria MBF
13:30 AS 30 Spike BBM
       
  Scoala 280    
13:30 Steaua Magic 1 CSS 5 J3M
15:00 Steaua Magic 2 Dinamo CSS 6 - 1 J3M
16:30 Steaua Magic Playball J2M
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
10:00 Alpha Slam 1 BBM
11:00 Slam 1 Dinamo CSS 6 - 1 J2M
12:30 Slam 2 Flame J3M
14:00 Slam 2 CSU 1 Ploiesti MBM
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"     
12:30 Sportul Studentesc Dan Dacian Olimpia 3 BBF
13:30 Dan Dacian 3 Spike MBM
14:30 Dan Dacian 2 Slam BBM
15:30 Dan Dacian 2 Leii J3M
       
  Scoala 24    
15:30 Solaris Ploiesti CN Aurel Vlaicu 2 MBM
       
  Scoala 32    
14:00 Vilis BC Steaua MBM
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti A.C.S. 4 Sports Bucuresti L1M
14:30 CN Aurel Vlaicu 1 Laguna 3 MBM
       
  IRIS Arena    
8:00 C.S.S. Sighetu Marmatiei L.P.S. Bihorul Oradea U14M
9:45 C.S.U. Ploiesti B.C. Slam Bucuresti U14M
11:30 L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti A.C.S. B.C. Lions Craiova U14M
13:15 A.C.S. MC Ball Mangalia A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti U14M
       
  Scoala 129    
10:00 Laguna 1 Steaua Magic MBM
11:00 Dan Dacian Laguna J1M
       
  Sala Rapid    
15:30 Rapid Cs M Ciuc L1M
17:00 Rapid Olimpia Bv L1F
       
  Sala DINAMO    
11:00 Dinamo Gaz Metan Medias L1M
       
  Sala Leu     
12:00 Tractorul Rapid O M 1
13:30 Mithos - Laguna DN 5 O M 1
15:00 Intersport Spartanii O M 3
16:30 B.C. Silena BP Team O M 1
18:00 Titanii Sacalii O M 1
19:30 Factor Make, Cristi si Prietenii - Brenntag O M 1
       
  Colegiul Tehnic Iuliu Maniu    
17:00 CSS 2 Phoenix Targoviste J 2 F
  Luni 14.03.2016    
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
19:30 Olimpia 2 Sportul Studentesc Dan Dacian 1 J3F
       
  Sala ASE    
16:30 ASE Poli U M
17:45 Universitatea UCDC U F
       
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
14:30 A.C.S. Baller Bucuresti C.S.U. Stiinta Bucuresti U20M
16:30 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti C.S.S. Ploiesti U20M
       
  Marti 15.03.2016    
       
  Sala Rapid    
12:30 C.S. Rapid Bucuresti B.C.M. Danzio Timisoara LNBF
       
  Sala UNEFS    
17:00 UNEFS URA U M
18:15 ASE UNEFS  
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    

Din categoriile: Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet feminin, Liga Nationala de Baschet masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.