Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 18 martie 2016

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 18-21 martie 2016?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 18-21 martie 2016, vor avea loc 106 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

  Vineri 18.03.2016    
  Colegiul Tehnic "Henri Coanda"    
10:00 A.C.S. Champions Bucuresti L.P.S. Alba Iulia U18F
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
11:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti A.B.C. Athletic Constanta U18M
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
13:00 A.B.C. Laguna Bucuresti C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti U13M
14:45 C.S.M. Ploiesti A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti U13M
16:15 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures U13M
18:00 C.S.S. Nr. 4 Bucuresti C.S. U-Mobitelco 1 Cluj Napoca U13M
19:45 4 Sports 1 Agronomia a
       
  Medicina    
17:30 Poli UMF Carol Davila U F
18:45 Academia de Politie UMF Carol Davila U M
       
  Sala Leu     
19:00 CSU Stiinta Rapid O M 1
       
  Scoala 81    
19:30 Magic Champions CSS 4 BBMa
       
  Sambata 19.03.2016    
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
8:00 A.B.C. Laguna Bucuresti A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures U13M
9:45 C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti C.S. U-Mobitelco 1 Cluj Napoca U13M
11:30 C.S.M. Ploiesti C.S.S. Nr. 4 Bucuresti U13M
13:15 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti U13M
15:00 A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti U13M
16:45 C.S. U-Mobitelco 1 Cluj Napoca C.S.M. Ploiesti U13M
18:15 C.S.S. Nr. 4 Bucuresti A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U13M
20:00 A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti A.B.C. Laguna Bucuresti U13M
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"     
10:00 Palestra Vilis J1M
11:30 ICED Steaua Magic J3M
13:00 ICED Dan Dacian 2 MBM
14:00 Sportul Studentesc Dan Dacian 2 CSS 2 ICED MBF
15:00 Dan Dacian 1 CN Aurel Vlaicu 1 MBM
       
  IRIS Arena    
10:00 Flame CN Aurel Vlaicu J1M
11:30 Flame Fan Baschet J2M
13:00 Flame Total Sport J3M
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
10:15 Olimpia 2 Olimpia 3 BBF
12:00 C.S. Olimpia Bucuresti C.S.S. Gheorgheni U18F
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
12:00 Spike Magic Champions MBM
13:00 Spike Baller 1 BBM
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
12:30 Steaua C.S.M. Eximbank 1 Buc A.B.C. Athletic Constanta U18M
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
12:30 Slam 2 Soimii Albi BBM
13:30 Slam CSS 5 MBF
       
  Sala CSS6 Luica    
12:30 C.S.S. Medias C.S.S. Bega Timisoara U16F
14:00 C.S.M. VSK C Miercurea Ciuc A.C.S.B. Raptors Bucuresti U16F
17:00 CSS 6 CSS 2 BBF
18:30 C.S.S. Bega Timisoara C.S.M. VSK C Miercurea Ciuc U16F
20:00 A.C.S.B. Raptors Bucuresti C.S.S. Medias U16F
       
  Liceul Teoretic Traian    
12:45 Playball Laguna J2M
14:45 Playball Slam MBM
16:00 Playball CSS Giurgiu J3M
       
  Scoala308    
13:30 Artesania Royal Fun MBM
       
  Scoala 129    
14:00 A.B.C. Laguna Bucuresti C.S.M. Ploiesti U18M
15:30 Laguna 3 Soimii Albi 2 MBM
       
  Sala DINAMO    
20:00 C.S. Dinamo Bucuresti C.S. Gaz Metan Medias LNBM
       
  Sala Leu     
15:00 Leii Mithos - Laguna O M 1
16:30 Sfertul 5 A.C.S. Flame O M 3
18:00 Nemrut Granitul O M 2
19:30 Slam It No Name O M 3
       
  Arena FRB    
15:00 Rado Sport Universitatea O M 2
       
  Duminica 20.03.2016    
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
9:00 A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures C.S. U-Mobitelco 1 Cluj Napoca U13M
10:45 A.B.C. Laguna Bucuresti C.S.S. Nr. 4 Bucuresti U13M
12:30 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti C.S.M. Ploiesti U13M
14:15 C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti U13M
16:00 A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti A.B.C. Laguna Bucuresti U16M
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"     
9:30 Vipo BC Steaua J2M
11:00 CSS 2 ICED CSS 6 - 2 J3F
12:30 Palestra Slam 1 J2M
14:00 Dan Dacian Fan Baschet J2M
15:30 Dan Dacian 3 BC Steaua MBM
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
10:00 C.S. Olimpia Bucuresti L.A.P.I. Dej U16F
12:00 Olimpia 1 Sportul Studentesc Dan Dacian BBF
13:00 Olimpia CSO Voluntari MBM
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
10:00 Slam 1 Dan Dacian BBM
11:00 Slam 1 Dan Dacian 2 J3M
12:30 Slam 2 BT Giurgiu MBM
13:30 Slam 2 BT Giurgiu J3M
       
  Scoala308    
10:00 Artesania CSU Ploiesti J3M
       
  Sala CSS6 Luica    
10:00 C.S.S. Bega Timisoara A.C.S.B. Raptors Bucuresti U16F
11:30 C.S.S. Medias C.S.M. VSK C Miercurea Ciuc U16F
       
  Colegiul National "Grigore Moisil"    
10:30 CSS 5 CSS Steaua J3M
       
  Scoala 129    
10:30 CSS 1 Laguna 3 J3M
       
  Scoala 280    
11:00 Steaua Magic Dan Dacian J1M
12:30 Steaua Magic Tonika Pucioasa MBM
       
  Sala Mihai Viteazul    
11:00 Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti B.C. Mures Targu Mures L1M
       
14:00 Steaua C.S.M. Eximbank Bucuresti C.S. Cuza Sport Braila U16M
       
  Arena FRB    
11:15 B.C. Slam Bucuresti C.S. Phoenix Galati U16M
13:30 C.S.U. Stiinta Bucuresti C.S. Olimpic - Municipal Baia Mare L1M
       
16:30 Defenders Total Sport O M 2
18:00 Lupii din Trivale E-magic O M 2
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
12:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti C.S.S. Viitorul Cluj Napoca U16M
       
  Scoala 64    
12:00 Dinamo CSS 6 Laguna BBM
13:15 Dinamo CSS 6 - 1 Sport for All J2M
       
  Liceul Teoretic Al.Ioan Cuza    
12:30 Royal Fun Total Sport MBF
13:30 Royal Fun CSS 1 J3F
       
  Scoala 32    
14:00 Vilis Dan Dacian 1 BBM
15:00 Vilis Steaua Magic 2 J3M
16:30 Fan Baschet Vilis MBM
       
  Col.Economic C. Kiritescu    
15:15 Leii Playball BBM
16:15 Leii 2 Dinamo CSS 6 - 2 MBM
17:15 Leii 1 CSS 4 - 2 MBM
       
       
  Sala Leu     
12:00 No Name B.C. Steaua O M 3
13:30 BP Team Titanii O M 1
15:00 Alfa Spartanii O M 3
16:30 DN 5 Tractorul O M 1
18:00 Tancul Viitorul O M 3
19:30 Make, Cristi si Prietenii - Brenntag Sacalii O M 1
       
       
  Luni 21.03.2016    
  Scoala 103    
20:30 Sportul Studentesc Dan Dacian 2 Olimpia 2 J3F
       
  Scoala 64    
20:00 Dinamo CSS 6 - 1 Dinamo CSS 6 - 2 J3M
       
  Sala Leu     
18:00 Factor Silena O M 1
       
  Scoala 82     
18:30 CSS 4 Laguna 2 J2M
       
  Sala UNEFS    
21:30 Cupa Firmelor RCS   3x3RCS
       
  Sala ASE    
16:30 ASE Academia de Politie U M
       
  Sala Rapid    
18:00 C.S. Rapid Buc. C.N. Aurel Vlaicu Buc. L1M

Din categoriile: Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet masculin, Liga I masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.