Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Comisia de competitii

Joi, 14 aprilie 2016

Echipe inscrise pentru Dl. Goe si LN de Mini si Baby Baschet - Mangalia 2016 - UPDATE 14.04

Autor: Federatia Romana de Baschet

Din cauza schimbarii locatiei de desfasurare a Ligii Nationale de Mini si Baby Baschet 2016 va informam ca:

- perioada de inscriere pentru Proiectul Dl. Goe Joaca Baschet (mini baschet) se prelungeste pana la data de 17 aprilie 2016;

- perioada de inscriere pentru Liga Nationala de Baby si Mini Baschet - Mangalia 2015-2016 este pana la data de 29 mai 2016;

- perioadele de competitie raman neschimbate;

- mai jos gasiti echipele inscrise pana la data de 11 aprilie 2016, (va rugam sa verificati corectitudinea datelor deoarece unele e-mailuri transmise cu attachement mai mare de 5 Mb nu au fost receptionate):

Baby Baschet Feminin
Nr Denumire Echipa LN Baby
1 C.S.S. - C.S.M. Ploiesti Da
2 Sportul Studentesc Dan Dacian Bucuresti Da
3 Galactica Cluj Da
4 Gladius Targu Mures Da
5 Olimpia 1 Bucuresti Da
6 C.S.S. Sibiu Da
7 Olimpia 2 Bucuresti Da
8 Olimpia 3 Bucuresti Da
9 C.S.S. 6 Admar Bucuresti Da
10 B.C. Nitulescu Rm Valcea Da
11 B.C. Valbon Arad Da
12 C.S.M. Calarasi Da
13 C.S.S. Bega Timisoara Da
14 C.S.S. 1 Targoviste Da
15 C.S.S. 2 Targoviste Da
16 C.S. Otopeni Da
17 C.S. Laguna Constanta Da
18 C.S.S. 2 Craiova Da

Baby Baschet Masculin
Nr Denumire Echipa LN Baby
1 A.C.S. Playball Bucuresti Da
2 C.S. Juniors 1 Craiova Da
3 C.S. Juniors 2 Craiova Da
4 C.S.S. Medias Da
5 C.S.S. Nr.4 - 1 Bucuresti Da
6 C.S.S. Nr.4 - 2 Bucuresti Da
7 A.C.S. Baller 1 Bucuresti Da
8 A.C.S. Baller 2 Bucuresti Da
9 MP Sport Timisoara Da
10 MC Ball 1 Mangalia Da
11 MC Ball 2 Mangalia Da
12 Sto Mart 1 Iasi Da
13 Sto Mart 2 Iasi Da
14 Gladius Targu Mures Da
15 Dan Dacian 1 Bucuresti Da
16 Dan Dacian 2 Bucuresti Da
17 Dan Dacian 3 Bucuresti Da
18 Dan Dacian 4 Bucuresti Da
19 C.S.O. Voluntari Da
20 CS Viitorul Deva Da
21 BC Lions 1 Craiova Da
22 BC Lions 2 Craiova Da
23 BC Lions 3 Craiova Da
24 Dinamo C.S.S. 6 Bucuresti Da
25 C.S.S. Sibiu Da
26 Spike Bucuresti Da
27 C.S. Axiopolis Cernavoda Da
28 C.S.U. 1 Sibiu Da
29 C.S.U. 2 Sibiu Da
30 A.B.C. Leii Bucuresti Da
31 B.C. Nitulescu Rm Valcea Da
32 Fan Baschet Otopeni Da
33 C.S. Otopeni Da
34 B.C. Heroes Cluj Napoca Da
35 B.C. Valbon Arad Da
36 Eco Sport Team 1 Sibiu Da
37 Eco Sport Team 2 Sibiu Da
38 Eko Sighet Sighetu Marmatiei Da
39 Toyin 1 Constanta Da
40 Toyin 2 Constanta Da
41 4 Sports Agronomia 1 Bucuresti Da
42 4 Sports Agronomia 2 Bucuresti Da
43 C.S.S. Sighetu Marmatiei Da
44 Ingerii Baniei 1 Craiova Da
45 Ingerii Baniei 2 Craiova Da
46 C.S.S. Giurgiu Da
47 MCM Targoviste Da
48 C.S.S. Targoviste Da
49 B.C. Laguna Bucuresti Da
50 Dream Team Caracal Da
51 C.S. Laguna Constanta Da
52 B.C. Slam 1 Bucuresti Da
53 B.C. Slam 2 Bucuresti Da
54 B.C. Slam 3 Bucuresti Da
55 B.C. Slam 4 Bucuresti Da
56 C.S. Phoenix Constanta Da
57 C.S.U. 1 Ploiesti Da
58 C.S.U. 2 Ploiesti Da
59 C.S.U. 3 Ploiesti Da
60 C.S.U. 4 Ploiesti Da
61 C.S.U. 5 Ploiesti Da
62 B.C. Mures Targu Mures Da

Mini Baschet Feminin
Nr Denumire Echipa Dl Goe LN Mini
1 C.S.S. Medias Da Da
2 C.S.S. - C.S.M. Ploiesti Da Da
3 C.S.S. Nr.4 Bucuresti Da Da
4 C.S.S. Bega 1 Timisoara Da Da
5 C.S.S. Bega 2 Timisoara Da Da
6 MC Ball Mangalia Da Da
7 For You Apahida Da Da
8 Sportul Studentesc Dan Dacian 1 Bucuresti Da Da
9 Sportul Studentesc Dan Dacian 2 Bucuresti Da Da
10 Galactica Cluj Da Da
11 C.S.S. Gheorgheni Da Da
12 C.S.S. - C.S.M. Targoviste Da Da
13 Gladius Targu Mures Da Da
14 CSS Al. Ceusianu 1 Reghin Da  
15 CSS Al. Ceusianu 2 Reghin Da  
16 C.S. Teleorman Alexandria Da Da
17 Raptors Bucuresti Da Da
18 ICED Bucuresti Da Da
19 Olimpia 1 Bucuresti Da Da
20 Olimpia 2 Bucuresti Da Da
21 C.S.S. Sibiu Da Da
22 C.S.S. 6 Admar Bucuresti Da Da
23 C.S.S. Gloria Arad Da Da
24 C.S. Phoenix Galati Da Da
25 A.C.S. For You Cluj Napoca Da  
26 B.C. Nitulescu Rm Valcea Da Da
27 B.C. Heroes Cluj Napoca   Da
28 L.P.S. C.S.S. Satu Mare Da Da
29 B.C. Valbon Pecica Da Da
30 C.S. National Iasi Da Da
31 Eko Sighet Sighetu Marmatiei   Da
32 C.N. Tudor Vladimirescu Tg. Jiu Da Da
33 C.S.S. Brasovia Brasov Da Da
34 C.S.S. 1 Craiova Da Da
35 C.S. Laguna Constanta Da Da
36 B.C. Slam Bucuresti Da Da
37 C.S.S. 2 Craiova Da Da
38 C.S.S. 1 Sfantu Gheorghe Da Da
39 C.S.S. 2 Sfantu Gheorghe Da Da
40 C.S.U. Ploiesti Da Da

Minibaschet Masculin
Nr Denumire Echipa Dl Goe LN Mini Grupa
1 A.C.S. Playball Bucuresti Da Da  
2 C.S. Juniors Craiova Da Da  
3 C.S.S. 1 Medias Da Da  
4 C.S.S. 2 Medias Da Da  
5 C.S.S. Nr.4 - 1 Bucuresti Da Da  
6 C.S.S. Nr.4 - 2 Bucuresti Da Da  
7 A.C.S. Baller 1 Bucuresti Da Da  
8 A.C.S. Baller 2 Bucuresti Da Da  
9 Pro Baschet Fagaras Da Da  
10 MP Sport 1 Timisoara Da Da  
11 MP Sport 2 Timisoara Nu Da Albastra
12 MC Ball 1 Mangalia Da Da  
13 MC Ball 2 Mangalia Da Da  
14 C.S. Sevlar 1 Ploiesti Da Da  
15 C.S. Sevlar 2 Ploiesti Da Da  
16 Ingerii Baniei 1 Craiova Da Da  
17 Ingerii Baniei 2 Craiova Da Da  
18 Ingerii Baniei 3 Craiova Da Da  
19 Sto Mart 1 Iasi Da Da  
20 Sto Mart 2 Iasi Da Da  
21 C.S.S. Gheorgheni Da Da  
22 C.S.S. Ploiesti Da Da  
23 Artesania Bucuresti Da Da  
24 C.S.S. Alexandria Da Da  
25 C.S. Axiopolis Cernavoda Da Da  
26 Gladius Targu Mures Da Da  
27 Galactica 1 Brasov Da    
28 Galactica 2 Brasov Da    
29 Olimpia Bucuresti Da Da  
30 Tonika 1 Pucioasa Da    
31 Tonika 2 Pucioasa Da    
32 Raptors Bucuresti   Da Albastra
33 ICED Bucuresti Da Da Albastra
34 Dan Dacian 1 Bucuresti Da Da  
35 Dan Dacian 2 Bucuresti Da Da  
36 Dan Dacian 3 Bucuresti   Da Albastra
37 Dan Dacian 4 Bucuresti   Da Albastra
38 C.S.S. Tulcea Da    
39 C.S.O. Voluntari Da Da  
40 CS Viitorul Deva   Da Albastra
41 Magic Champions Bucuresti Da    
42 C.S.S. 1 Targu Jiu Da    
43 C.S.S. 2 Targu Jiu Da    
44 BC Lions 1 Craiova Da Da  
45 BC Lions 2 Craiova Da Da  
46 BC Lions 3 Craiova Da Da  
47 U-Mobitelco 1 Cluj Napoca Da    
48 U-Mobitelco 2 Cluj Napoca Da    
49 U-Mobitelco 3 Cluj Napoca Da    
50 U-Mobitelco 4 Cluj Napoca Da    
51 U-Mobitelco 5 Cluj Napoca Da    
52 U-Mobitelco 6 Cluj Napoca Da    
53 U-Mobitelco 7 Cluj Napoca Da    
54 Vilis Bucuresti Da    
55 Dinamo C.S.S. 6 - 1 Bucuresti Da Da  
56 Dinamo C.S.S. 6 - 2 Bucuresti Da Da  
57 C.S.S. Sibiu Da Da  
58 Speed 1 Bucuresti Da Da  
59 Speed 2 Bucuresti Da Da  
60 Spike Bucuresti Da Da  
61 C.S. Phoenix 1 Galati Da    
62 C.S. Phoenix 2 Galati Da    
63 C.S.U. 1 Sibiu Da Da  
64 C.S.U. 2 Sibiu Da Da  
65 A.B.C. Leii Bucuresti Da Da  
66 B.C. Nitulescu Rm Valcea   Da Albastra
67 Fan Baschet 1 Otopeni   Da Albastra
68 Fan Baschet 2 Otopeni   Da Albastra
69 C.S. Otopeni Da Da  
70 B.C. Heroes Cluj Napoca   Da  
71 L.P.S. C.S.U. 1 Pitesti Da Da  
72 Royal Fun Bucuresti Da Da Albastra
73 B.C. Valbon Pecica Da Da  
74 Eco Sport Team 1 Sibiu Da Da  
75 Eco Sport Team 2 Sibiu Da Da  
76 B.C. Popovici Gheorghita Gaiesti   Da Albastra
77 C.S. National Iasi Da Da  
78 C.S.M. 1 Rm. Sarat Da Da  
79 C.S.M. 2 Rm. Sarat Da Da  
80 Eko Sighet Sighetu Marmatiei Da Da  
81 Flame  Bucuresti Da Da  
82 Magic Kids Brasov Da    
83 Baschet Team Giurgiu Da Da Albastra
84 Toyin Constanta   Da Albastra
85 4 Sports Agronomia 1 Bucuresti Da Da  
86 4 Sports Agronomia 2 Bucuresti Da Da Albastra
87 4 Sports Agronomia 3 Bucuresti Da Da Albastra
88 L.P.S. Bihorul 1 Oradea Da Da  
89 L.P.S. Bihorul 2 Oradea Da Da  
90 L.P.S. Bihorul 3 Oradea Da Da  
91 For You Apahida Da Da  
92 C.S.S. Giurgiu Da Da  
93 MCM 1 Targoviste Da Da  
94 MCM 2 Targoviste Da Da  
95 C.S.S. 1 Targoviste Da Da  
96 C.S.S. 2 Targoviste Da Da  
97 B.C. Laguna Bucuresti Da Da  
98 B.C. Laguna Bucuresti Da Da Albastra
99 B.C. Laguna Bucuresti Da Da Albastra
100 C.S. Laguna Constanta Da Da  
101 B.C. Slam 1 Bucuresti Da Da  
102 B.C. Slam 2 Bucuresti   Da Albastra
103 C.S.S. Craiova Da Da  
104 C.S.S. Viitorul 1 Cluj Napoca Da Da  
105 C.S.S. Viitorul 2 Cluj Napoca Da Da  
106 C.S.S. Sfantu Gheorghe Da Da  
107 C.S. Phoenix 1 Constanta Da Da  
108 C.S. Phoenix 2 Constanta Da Da  
109 C.S.U. 1 Ploiesti Da Da  
110 C.S.U. 2 Ploiesti Da Da  
111 C.S.U. 3 Ploiesti Da Da  
112 B.C. Mures Targu Mures Da Da  
113 C.S. Steaua Magic 1 Bucuresti Da Da  
114 C.S. Steaua Magic 2 Bucuresti Da Da  
115  C.S. Steaua Magic 3 Bucuresti Da Da  

Din categoriile: Comisia de competitii, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.