Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 15 aprilie 2016

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 15-19 aprilie 2016?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 15-19 aprilie 2016, vor avea loc 152 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 15.04.2016    
       
  Piata George Enescu    
9:00 4 Jocuri Festivalul Tineretului si Sportului M M_PMB
13:00 4 Jocuri Festivalul Tineretului si Sportului M M_PMB
       
  Sala ASE    
12:00 5 Jocuri Cupa Dracula - Faza Grupelor U M
17:00 4 Jocuri Cupa Dracula - Faza Grupelor U M
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
16:00 C.S.S. Sfantu Gheorghe A.B.C. Galactica Brasov U13M
17:30 C.S.S. Viitorul Cluj Napoca C.S.O. Voluntari U13M
       
  Arena FRB    
10:00 C.N.S Cetate Deva C.S.S. Viitorul Cluj Napoca U13M
11:30 C.S.O. Voluntari C.S.S. Sfantu Gheorghe U13M
       
  Scoala 129    
20:30 Laguna Steaua Magic J1M
       
  Sambata 16.04.2016    
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
9:00 C.N.S Cetate Deva C.S.S. Sfantu Gheorghe U13M
10:30 A.B.C. Galactica Brasov C.S.O. Voluntari U13M
       
16:30 C.S.S. Viitorul Cluj Napoca A.B.C. Galactica Brasov U13M
18:00 C.S.O. Voluntari C.N.S Cetate Deva U13M
       
  Sala ASE    
9:00 11 Jocuri Cupa Dracula - Faza Grupelor U M
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
9:30 L.P.S. C.S.U. Pitesti C.S. Total Sport Arges Pitesti U16M
11:15 C.S.S. Ploiesti A.C.S. Baller Bucuresti U16M
13:00 Baller 2 BT Giurgiu MBM
15:00 C.S.S. Ploiesti L.P.S. C.S.U. Pitesti U16M
16:45 C.S. Total Sport Arges Pitesti A.C.S. Baller Bucuresti U16M
       
  Piata George Enescu    
10:00 6 Jocuri Festivalul Tineretului si Sportului M M_PMB
       
  Scoala 64    
12:15 Dinamo CSS 6 - 1 Laguna 2 J2M
       
  Scoala 81    
10:15 Magic Chamions Total Sport BBM
       
13:15 Magic Chamions Dan Dacian 3 MBM
       
  IRIS Arena    
10:00 Flame BT Giurgiu J3M
       
  Scoala 103    
10:00 C.S.S. Bega Timisoara A.C.S. Roth Baia Mare U13F
12:00 C.S.S. KSE 1 Gheorgheni C.S.S. Craiova U13F
14:00 Sportul Studentesc Dan Dacian C.S.S. Sibiu U13F
16:00 C.S.S. Nr.6 Admar Bucuresti A.C.S. Roth Baia Mare U13F
18:00 C.S.S. KSE 1 Gheorgheni C.S.S. Bega Timisoara U13F
20:00 C.S.S. Craiova Sportul Studentesc Dan Dacian U13F
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"     
10:00 CSS 2 ICED Royal Fun J3F
11:30 CSS 2 ICED Olimpia 2 MBF
12:30 Palestra CSS 4 J2M
14:00 Dan Dacian Flame J1M
15:30 Dan Dacian 1 CSS 5 BBM
16:30 Dan Dacian 2 Soimii Albi BBM
17:30 Dan Dacian 1 Soimii Albi MBM
18:30 Dan Dacian 2 CSS Giurgiu J3M
       
  Sala Otopeni     
12:00 Fan Baschet CN Aurel Vlaicu J2M
13:30 BC Steaua Fan Baschet MBM
       
  Sala Mihai Viteazul    
12:45 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank 1 CN Aurel Vlaicu Bucuresti U18M
14:45 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank 2 Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti U18M
       
  Scoala 280    
14:00 Steaua Magic Laguna J2M
15:30 Steaua Magic 2 Spike J3M
       
  Arena FRB    
16:30 Spartanii No Name O M 3
18:00 Granitul Rado Sport O M 2
       
  Sala Leu     
15:00 Leii C.S.U. Stiinta O M 1
16:30 Universitatea Vulturii Argintii O M 2
18:00 Total Sport Fazanii O M 2
19:30 Nemrut Lupii din Trivale O M 2
       
  Duminica 17.04.2016    
       
  Sala Polivalenta    
19:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank Dinamo Bucuresti LNBM
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"     
8:00 C.S.S. Sfantu Gheorghe C.S.S. Viitorul Cluj Napoca U13M
9:30 C.N.S Cetate Deva A.B.C. Galactica Brasov U13M
11:00 Olimpia 1 Olimpia 2 BBF
12:30 C.S. Olimpia Bucuresti C.S.S. Sibiu U16F
       
  Scoala 103    
9:00 A.C.S. Roth Baia Mare C.S.S. Sibiu U13F
11:00 C.S.S. Bega Timisoara C.S.S. Nr.6 Admar Bucuresti U13F
13:00 Sportul Studentesc Dan Dacian C.S.S. KSE 1 Gheorgheni U13F
15:00 Sportul Studentesc Dan Dacian 2 Royal Fun MBF
16:00 Sportul Studentesc Dan Dacian CSS 2 BBF
17:00 Sportul Studentesc Dan Dacian 1 CSS 6 Admar MBF
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
10:00 4 Sports Slam 2 MBM
11:00 Slam CSS 4 J2M
12:30 Slam 2 Alpha BBM
       
  Sala ASE    
10:00 11 Jocuri Cupa Dracula - Faza Finalelor U M
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
10:00 L.P.S. C.S.U. Pitesti A.C.S. Baller Bucuresti U16M
11:45 C.S.S. Ploiesti C.S. Total Sport Arges Pitesti U16M
13:30 Baller Dan Dacian J1M
15:00 Baller 1 AS 30 BBM
       
  Colegiul National "Grigore Moisil"    
10:00 Dan Dacian CSS 5 MBM
11:00 CSS 5 CST Alexandria MBF
       
  Scoala 129    
10:00 Laguna 1 Total Sport J3M
11:30 Solaris PLoiesti Laguna 2 MBM
12:30 Laguna 3 Artesania J3M
       
16:00 Tonika Pucioasa Laguna 1 MBM
       
19:15 A.B.C. Laguna Bucuresti A.C.S. Dan Dacian Bucuresti U16M
       
  Piata George Enescu    
10:00 4 Jocuri Festivalul Tineretului si Sportului M M_PMB
       
  Liceul Teoretic Traian    
11:00 Playball ICED MBM
12:30 Playball Dan Dacian 2 J3M
14:30 Playball Dinamo CSS 6 - 2 J2M
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
12:00 Spike Vilis J3M
13:00 Spike Vilis MBM
       
  Scoala 64    
12:15 Dinamo CSS 6 - 1 Palestra J2M
14:00 Dinamo CSS 6 Slam J1M
       
  Liceul Teoretic Al.Ioan Cuza    
12:30 Royal Fun CSS 1 J3F
       
  Sala Mihai Viteazul    
12:30 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank C.S.U. Sibiu U16M
       
  Scoala 280    
13:00 Steaua Magic CSS 4 - 2 MBM
14:30 Steaua Magic Flame J1M
       
  Arena FRB    
14:00 C.S.U. Stiinta Bucuresti C.S. Politehnica Iasi L1M
16:00 B.C. Steaua Sfertul 5 O M 3
17:30 E-magic Defenders O M 2
19:00 Slam It Alfa O M 3
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
15:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSM VSKC Miercurea Ciuc U16M
       
  Sala CSS6 Luica    
15:30 CSS 6 Admar Olimpia 1 J3F
       
  Scoala 24    
15:30 CN Aurel Vlaicu 2 Solaris Ploiesti MBM
       
  Scoala 32    
17:00 Vilis Laguna BBM
       
  Sala Leu     
12:00 Rapid Mithos - Laguna O M 1
13:30 BP Team B.C. Silena O M 1
15:00 Intersport Ciocanul O M 3
16:30 DN 5 Tractorul O M 1
18:00 Titanii Sacalii O M 1
19:30 Make, Cristi si Prietenii - Brenntag Factor O M 1
       
  Luni 18.04.2016    
       
  Scoala 64    
20:00 Dinamo CSS 6 - 2 CSO Voluntari MBM
       
  Sala DINAMO    
15:00 C.S. Dinamo Bucuresti S.C.M. Craiova L1M
       
  Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza"    
19:30 CSS 6 Admar Olimpia 1 MBF
       
  Sala Polivalenta    
19:00 Meci caritabil - baschet in fotoliul rulant    
       
  Scoala 54    
20:30 Tancul Viitorul O M 2
       
  Marti 19.04.2016    
       
  Sala Polivalenta    
18:00 C.S.A. Steaua C.S.M. Eximbank C.S. Dinamo Bucuresti LNBM
       
  Scoala 64    
20:00 Dinamo CSS 6 - 1 Laguna 1 MBM
       
  Scoala 103    
20:30 Sportul Studentesc Dan Dacian 1 Sportul Studentesc Dan Dacian 2 J3F

Din categoriile: Anunturi importante, U13 feminin, Liga Nationala de Baschet masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.