Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Comisia de competitii

Joi, 25 august 2016

Echipe inscrise in Campionatele Nationale de Juniori - 2016-2017 - UPDATE 25.08

Autor: Federatia Romana de Baschet

CN U13 Masculin
Nr Denumire echipa
1 C.S.S. Sibiu
2 A.C.S. I.D. Ingerii Baniei Craiova
3 C.S.M.Ramnicu Sarat
4 S.G. Mihai Viteazul - Tonika Pucioasa
5 A.C.S. 4 Sports - Agronomia Bucuresti
6 A.C.S. Sto-Mart Iasi
7 C.S.A. Axiopolis Sport Cernavoda
8 A.C.S. MC Ball Mangalia
9 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti
10 A.C.S. Toyin Constanta
11 C.S.S. Nr.4 Bucuresti
12 C.S.M. VSK C. Miercurea Ciuc
13 L.P.S. Focsani
14 C.S.S. Bacau
15 A.C.S. Gladius Targu Mures
16 C.S. Sevlar Ploiesti
17 C.S.U. Ploiesti
18 C.S.S. Bega Timisoara
19 L.P.S. Bihorul Oradea
20 C.S.S. Targoviste
21 C.S.U. Brasov
22 L.P.S. Targu Mures
23 C.S.S. Tulcea
24 C.S.S. Targu Jiu
25 C.S. Dinamo C.S.S. nr.6 Bucuresti
26 A.C.S. KSE Targu Secuiesc
27 B.C. Slam Bucuresti
28 C.S. Cuza Sport Braila
29 C.S.S. Gheorgheni
30 A.B.C. Laguna Bucuresti
31 C.S.S. Viitorul Cluj Napoca
32 C.S.S. Nr.5 Bucuresti
33 A.B.C. Galactica Brasov
34 A.C.S. Pro Basketball Group Bucuresti
35 A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures
36 A.C.S. Champions Bucuresti - Craiova
37 C.S. Fly OC Constanta
38 C.S. U-Mobitelco 2 Cluj Napoca
39 C.S. U-Mobitelco 1 Cluj Napoca
40 A.C.S. Baller - Otopeni
41 A.B.C. Castorii Suceava
42 C.S. Phoenix Constanta
43 C.S.S. Ploiesti

CN U13 Feminin
Nr Denumire echipa
1 C.S.S. Sibiu
2 C.S.M. Moinesti
3 C.S. Phoenix Galati
4 C.S.S. Craiova
5 C.S.M. VSK C. Miercurea Ciuc
6 C.S. Olimpia Bucuresti
7 C.S.S. Botosani
8 C.S.S. Brasovia Brasov
9 C.S.S. Nr.4 Bucuresti
10 C.S.S. Bega Timisoara
11 A.C.S. ICED Bucuresti
12 A.C.S. BC Sirius Targu Mures
13 C.S. Crisul Oradea
14 C.S.S. - C.S.M. Targoviste
15 C.S.U. - Olimpia Brasov
16 C.S.S. Gheorgheni
17 C.S.S. Al. Ceusianu Reghin
18 C.S.S. Nr.5 Bucuresti
19 C.S.S. Sfantu Gheorghe

CN U14 Masculin
Nr Denumire echipa
1 C.S.S. Medias
2 L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti
3 C.S. Phoenix - L.P.S. Galati
4 C.S. Dinamo C.S.S. nr.6 Bucuresti
5 A.C.S. 4 Sports - Agronomia Bucuresti
6 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti
7 C.S.O. Voluntari
8 C.S.S. Nr.4 Bucuresti
9 L.P.S. Focsani
10 C.S.S. Targu Jiu
11 C.S. Sevlar Ploiesti
12 C.N.S. Cetate Deva
13 L.P.S. Bihorul Oradea
14 C.S.S. Targoviste
15 C.S.S. Nr.1 Constanta
16 B.C. Slam Bucuresti
17 A.B.C. Laguna Bucuresti
18 A.B.C. Galactica Brasov
19 L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti
20 A.C.S. Pro Basketball Group Bucuresti
21 A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures
22 C.S.S. Craiova
23 A.B.C. Olimpic Baia Mare
24 C.S. U-Mobitelco Cluj Napoca
25 A.C.S. Baller - Otopeni
26 C.S. S.C.M. Timisoara
27 C.S.S. Sfantu Gheorghe
28 C.S.S. Ploiesti
29 A.C.S. B.C. Lions Craiova
30 C.S. Steaua Magic 2008 Bucuresti

CN U14 Feminin
Nr Denumire echipa
1 A.C.S. MC Ball Mangalia
2 C.S. Olimpia Bucuresti
3 C.S.S. Nr.4 Bucuresti
4 C.S.S. Bega Timisoara
5 C. Sportul Studentesc Bucuresti
6 C.S.S. Craiova
7 A.C.S. For You Cluj Napoca
8 C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc
9 A.C.S. Roth Baia Mare
10 C.S.S. Nr.1 Constanta
11 A.C.S. Admar Costinesti
12 C.S.S. - C.N. Teodor Nes Salonta
13 A.C.S. Champions Bucuresti
14 C.S.S. Gloria Arad
15 C.S.S. Sfantu Gheorghe

CN U16 Masculin
Nr Denumire echipa
1 Steaua C.S.M. EximBank Bucuresti
2 C.S.S. 1 Sighetu Marmatiei
3 C.S.S. 2 Sighetu Marmatiei
4 C.S.S. Sibiu
5 C.S.S. Medias
6 L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti
7 C.S. Phoenix - L.P.S. Galati
8 A.C.S. 4 Sports - Agronomia Bucuresti
9 A.C.S. MC Ball Mangalia
10 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti
11 C.S.S. Bega Timisoara
12 C.S.S. Nr.4 Bucuresti
13 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
14 C.S. Sevlar Ploiesti
15 C.S.U. Ploiesti
16 C.S.M. VSK C. Miercurea Ciuc
17 C.S.S. Buzau
18 C.S. Phoenix Constanta
19 L.P.S. Bihorul Oradea
20 L.P.S. - C.S.S. Satu Mare
21 C.S.S. Targoviste
22 L.P.S. Targu Mures
23 C.S.U. Sibiu
24 A.C.S. KSE Targu Secuiesc
25 C.S.S. Unirea Iasi
26 C.S.S. Unirea 2 Iasi
27 A.C.S. B.C. Lions Craiova
28 B.C. Slam Bucuresti
29 C.S. Spike Bucuresti
30 C.S. Cuza Sport Braila
31 A.B.C. Laguna Bucuresti
32 C.S.S. Viitorul Cluj Napoca
33 A.C.S. Artesania Bucuresti
34 L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti
35 C.S.S. Ploiesti
36 A.B.C. Olimpic Baia Mare
37 C.S. U-Mobitelco 1 Cluj Napoca
38 C.S. U-Mobitelco 2 Cluj Napoca
39 A.C.S. Baller - Otopeni
40 A.S.B.C. Valbon Arad
41 A.B.C. T-Pack Ploiesti
42 C.S.S. Craiova

CN U16 Feminin

Nr Denumire echipa
1 C.S.S. Sibiu
2 C.S.S. Alexandria
3 L.P.S. Alba Iulia
4 C.S.S. Medias
5 C.S.S. Gloria Arad
6 C.S.S. Craiova
7 A.C.S. 4 Sports - Agronomia Bucuresti
8 C.S.M. VSK C. Miercurea Ciuc
9 C.S. Olimpia Bucuresti
10 C.S.S. Botosani
11 C.S.S. Ramnicu Valcea
12 C.S.S. Brasovia Brasov
13 C.S.S. Al. Ceusianu Reghin
14 C. Sportul Studentesc Bucuresti
15 C.S.S. Bega Timisoara
16 L.A.P.I. Dej
17 A.C.S. B. Raptors Bucuresti
18 L.P.S. - C.S.S. Satu Mare
19 C.S.S. - C.S.M. Targoviste
20 C.S.U. - Olimpia Brasov
21 C.S.S. - C.S.M. Ploiesti
22 C.S.S. Unirea Iasi
23 A.C.S. Admar Costinesti
24 C.S. Crisul Oradea
25 A.C.S. Champions Bucuresti

CN U18 Masculin
Nr Denumire echipa
1 Steaua C.S.M. EximBank Bucuresti
2 C.S.S. Sibiu
3 C.S.S. Medias
4 C.S. Phoenix - L.P.S. Galati
5 A.C.S. 4 Sports - Agronomia Bucuresti
6 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti
7 C.S.S. Brasovia Brasov
8 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
9 C.S. Muresul Targu Mures
10 C.S.S. Targu Jiu
11 C.S.U. Sibiu
12 C.S. Sevlar Ploiesti
13 C.N.S. Cetate Deva
14 C.S.S. Bega Timisoara
15 C.S.M. VSK C. Miercurea Ciuc
16 C.S.S. Buzau
17 L.P.S. Bihorul Oradea
18 C.S.U. Brasov
19 C.S.S. Tulcea
20 C.S.U. Stiinta Bucuresti
21 C.S.S. Unirea Iasi
22 A.B.C. Athletic Constanta
23 C.S.S. Craiova
24 C.S.S. Nr.1 Constanta
25 C.S. Spike Bucuresti
26 C.S. Cuza Sport Braila
27 A.B.C. Laguna Bucuresti
28 C.S.S. Viitorul Cluj Napoca
29 C.S.S. Ploiesti
30 C.S. U-Mobitelco Cluj Napoca
31 C.S. Triumph Radauti
32 C.S.M. Ploiesti
33 C.S. Total Sport Arges Pitesti

CN U18 Feminin
Nr Denumire echipa
1 A.C.S. N.B.S. Cluj Napoca
2 C.S.S. Sibiu
3 L.P.S. Alba Iulia
4 L.P.S. Galati
5 C.S.S. Gloria Arad
6 C.S. Olimpia Bucuresti
7 C.S.S. Bega Timisoara
8 C.S.S. - C.S.M. Targoviste
9 C.S.U. - Olimpia Brasov
10 C.S. Rapid Bucuresti
11 C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc
12 C.S.S. Nr.1 Constanta
13 L.A.P.I. Dej
14 C.N. Mihai Eminescu Oradea
15 A.C.S. Champions Bucuresti
16 A.C.S. Phoenix Targoviste
17 C.S.S. Sfantu Gheorghe

CN U20 Masculin
Nr Denumire echipa
1 Steaua C.S.M. EximBank Bucuresti
2 L.P.S. - C.S.U. Pitesti
3 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
4 C.N.S. Cetate Deva
5 L.P.S. Bihorul Oradea
6 L.P.S. Targu Mures
7 C.S.U. Stiinta Bucuresti
8 C.S.S. Ploiesti
9 C.S. U-Mobitelco Cluj Napoca

CN U20 Feminin
Nr Denumire echipa
1  


Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.