Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 10 noiembrie 2016

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 11-13 noiembrie 2016?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 11-13 noiembrie 2016, vor avea loc 104 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 11.11.2016    
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
11:00 2 jocuri ONSS Sector 2 ONSS
       
  Colegiul Tehnic "Costin Nenitescu"    
19:00 Raptors CSS 6 - Champions 2 MBF
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
20:15 CS Spike Bucuresti Steaua CSM EximBank Bucuresti U18M
       
  Sambata 12.11.2016   zi
       
  Scoala 142    
9:30 Total Sport Baller - Otopeni - 1 MBM
10:30 Baller - Otopeni - 1 Total Sport - 1 J3M
11:45 Leii Soimii Albi MBF
       
  Univ. Lumina    
9:00 CSS nr4 Bucuresti BC Slam Bucuresti U14M
       
14:30 CSS 4 Magic Champions J3M
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
9:30 Slam Steaua CSM Eximbank J1M
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:00 CN Aurel Vlaicu Speed J3M
11:30 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSS nr1 Constanta U18M
       
  Sala Concordia     
10:00 Shooting Stars Buftea Viitorul MBM
       
  Scoala 129    
10:00 Laguna Sharks - 2005 Dinamo CSS 6 - 1 MBM
11:00 Laguna Sharks - 189 CSS 5 MBM
12:00 Laguna Sharks - 129 Vilis J3M
       
  Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu"    
10:30 CSS 5 Sportul Studentesc J2F
       
  Scoala 108    
11:00 ABC Laguna Bucuresti CS Spike Bucuresti U16M
       
  Scoala 309    
11:00 Sport for All Playball J3M
       
  Arena FRB    
11:30 ACS Panatinaikos P B A Bucuresti LPS - CSU 1 Pitesti U14M
       
14:30 Universitatea Royal Fun O M
16:00 Lupii din Trivale Tractorul O M
17:30 CSS 1 Titanii O M
19:00 Lunetistii Sfertul 5 O M
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
11:30 CS Olimpia Bucuresti CS Rapid Bucuresti U18F
       
15:00 Olimpia - 2 CSS 4 MBF
       
  Scoala 64    
12:30 Dinamo CSS 6 - 1 Spike J3M
       
  Sala Otopeni    
13:00 ACS Baller - Otopeni Bucuresti ACS BC Lions Craiova U14M
       
  Scoala 308    
13:30 Artesania Sevlar Ploiesti MBM
14:30 Artesania Dan Dacian - Negru J3M
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
13:30 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti CSS Targu Jiu U18M
15:30 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti ACS Dan Dacian Bucuresti U14M
       
  Giurgiu    
10:00 ICED AS Baschet Giurgiu MBM
11:30 Baschet Team Giurgiu ICED MBM
13:00 AS Baschet Giurgiu Baschet Team Giurgiu MBM
       
  Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau"    
11:00 Slam - Rosu CS 4 Lumina Wolves - Negru BBM
12:00 Slam - Alb Alpha MBM
13:00 Ravens A Solaris Sporting Club Ploiesti MBM
14:00 L 1 L 2 MBM
15:00 W 1 W 2 MBM
       
  U.T.C.B.    
12:15 Viitorul Dan Dacian - Verde BBM
13:30 Flame Dan Dacian - Verde J3M
15:00 Dan Dacian - Portocaliu Vilis BBM
       
  Scoala 206    
12:45 Soimii Albi Panatinaikos Pro Basketball Academy MBM
       
  Sala Leu    
13:30 Total Sport - 2 Leii J3M
15:00 Leii Ciocanul O M
16:30 Flame BC Steaua O M
18:00 Speed DN 5 O M
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
14:00 Baller - Otopeni - 2 CS 4 Lumina Wolves - Albastru MBM
       
  Liceul Dimitrie Gusti    
14:20 Steaua Magic - 2 Laguna Sharks - 110 MBM
15:30 Steaua Magic CSU - 1 Ploiesti BBM
       
  Sala Rapid    
15:00 CS Rapid Bucuresti CSU Stiinta Bucuresti L1M
       
  Colegiul Tehnic "Henri Coanda"    
15:00 CSS nr6 Champions Bucuresti C Sportul Studentesc Bucuresti U14F
16:30 CSS6 - Champions CSS 2 - ICED J2F
18:00 CSS 2 - ICED CSS6 - Champions J3F
       
  Sala DINAMO    
19:00 CS Dinamo Bucuresti Steaua CSM EximBank Bucuresti LNBM
       
  Scoala 81    
19:30 Ravens Dinamo CSS 6 - 2 J3M
       
       
  Duminica 13.11.2016    
       
  Univ. Lumina    
9:00 CS 4 Lumina Wolves - Albastru   MBM
10:30 CS 4 Lumina Wolves - Negru   MBM
12:00 CS 4 Lumina Wolves - Galben   MBM
13:30 CSS nr4 Bucuresti ACS Dan Dacian Bucuresti U16M
       
  U.T.C.B.    
9:00 Dan Dacian - Gri Leii MBM
10:30 Dan Dacian - Portocaliu Slam J3M
12:30 ACS Dan Dacian Bucuresti CS Dinamo CSS nr6 Bucuresti U13M
14:00 Dan Dacian - Negru Baschet Team Giurgiu J3M
       
  Liceul Teoretic Al.Ioan Cuza    
10:00 Baller - Otopeni - 3 Dan Dacian - Negru MBM
11:00 Baller - Otopeni - 3 Roya J3M
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:00 CN Aurel Vlaicu Slam J1M
11:30 CN Aurel Vlaicu Slam - Albastru MBM
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
10:00 Olimpia - 1 Sportul Studentesc BBF
11:00 CS Olimpia Bucuresti ACS ICED Bucuresti U13F
12:30 CS Olimpia Bucuresti C Sportul Studentesc Bucuresti U16F
14:00 Olimpia ICED J3F
15:30 Olimpia - 2 Baller - Otopeni BBF
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
10:30 Slam Olimpia - 3 BBF
11:30 Slam Leii MBF
12:30 Slam - Alb Steaua Magic - 2 J3M
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
10:00 CSS nr6 Champions Bucuresti ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti U16F
       
14:00 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti LPS - CSU 1 Pitesti U16M
16:00 CS Agronomia - 4 Sports Bucuresti CS Municipal 2 Targoviste L1F
18:00 CS Agronomia - 4 Sports Bucuresti CS Phoenix 2 Galati L1M
19:30 4 Sports - Agronomia Leii BBM
       
  Sala Sporturilor Chitila    
11:00 CS Chitila Baschet Team Giurgiu MBM
12:30 CS Chitila Laguna Sharks - 189 J3M
       
  Scoala 129    
11:00 ABC Laguna Bucuresti ACS Pro Basketball Group Bucuresti U13M
12:30 Steaua Magic - 1 Laguna Sharks - 194 J3M
       
  Scoala 110    
11:30 CSS Giurgiu Dinamo CSS 6 - 3 J3M
       
  Sala Mihai Viteazul    
13:00 Steaua CSM Eximbank 2 Bucuresti CS Cuza Sport Braila L1M
       
  Arena FRB    
13:30 BC Slam Bucuresti ACS Artesania Bucuresti U16M
       
16:00 Defenders Factor O M
17:30 Granitul BP Team O M a
19:00 AC Viitorul Radosport O M
       
  Sala Rapid    
13:30 CS Rapid Bucuresti CS Phoenix 2 Galati L1F
       
  Liceul Teoretic Traian    
14:00 Playball Artesania MBM
       
  Scoala 32    
14:30 Vilis - 2 Royal Fun MBM
       
  Scoala 24    
15:00 Spinball CSO Voluntari MBM
       
  Sala UNEFS    
15:00 Admar Costinesti Sportul Studentesc J3F
       
  Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau"    
15:30 BC Slam Bucuresti CSS nr4 Bucuresti U13M
       
  Sala Leu    
12:00 Rapid Intersport O M
13:30 E-Magic Mithos - Laguna O M
15:00 Sillena Alfa O M
16:30 Slam IT Spartanii O M
18:00 BC Slam Make, Cristi si prietenii O M
19:30 The Harp Vulturii Argintii O M

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Liga Nationala de Baschet masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.