Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Vineri, 18 noiembrie 2016

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 18-20 noiembrie 2016?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 18-20 noiembrie 2016, vor avea loc 136 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 18.11.2016    
       
  CN Cantemir Voda    
10:00 2 jocuri ONSS Sector 2 ONSS
       
  Medicina    
17:00 Medicina UNEFS U F
18:15 Medicina Universitatea U M
       
  Scoala 45 "Titu Maiorescu"    
14:00 6 Jocuri OG Sector 1 OG
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
16:30 CN Aurel Vlaicu Bucuresti BC - CSU 2 Sibiu L1M
       
  Liceul Teoretic Al.Ioan Cuza    
19:30 Royal Fun Artesania MBM
       
  Univ. Lumina    
19:30 Panatinaikos Pro Basketball Academy Laguna Sharks - 2005 MBM
       
  Sambata 19.11.2016    
       
  CN Ion Creanga    
8:30 ONSS - Sector 4 16 jocuri ONSS
12:00 ONSS - Sector 4    
14:30 ONSS - Sector 4    
       
  Univ. Lumina    
9:00 CS 4 Lumina Wolves - Negru Fan Baschet Otopeni MBM
10:00 CS 4 Lumina Wolves - Negru Soimii Albi BBM
11:00 CS 4 Lumina Wolves - Albastru Steaua Magic - 1 MBM
12:30 CS 4 Lumina Wolves Dan Dacian MBF
14:00 CSS 4 Vipo J2M
       
  Scoala 142    
9:00 Total Sport Dan Dacian - Alb BBM
10:00 Total Sport Dinamo CSS 6 - 2 MBM
       
  Colegiul National "Grigore Moisil"    
9:00 Alpha Baller - Otopeni - 2 MBM
10:30 Alpha Shooting Stars Buftea BBM
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
10:00 Baller - Otopeni - 1 CSU - 1 Ploiesti BBM
11:00 Baller - Otopeni Spike J2M
12:30 Baller - Otopeni - 2 Leii BBM
13:30 Baller - Otopeni CS Chitila J1M
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti ABC Laguna Bucuresti U18M
12:00 CN Aurel Vlaicu Steaua Magic J2M
       
  Scoala 129    
10:30 ABC Laguna Bucuresti CSS nr4 Bucuresti U14M
12:00 Laguna Sharks - 110 Viitorul MBM
13:00 Steaua CSM Eximbank Laguna Sharks - 194 J2M
       
16:00 Laguna Sharks - 129 Slam - Alb J3M
17:30 Laguna Sharks Palestra J1M
       
  Scoala 81    
10:45 Magic Champions Viitorul BBM
       
  Scoala 103    
11:30 C Sportul Studentesc Bucuresti ACS Admar Costinesti U14F
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
11:30 CS Spike Bucuresti CSS Ploiesti U18M
       
  U.T.C.B.    
12:30 ACS Dan Dacian Bucuresti ACS Baller - Otopeni Bucuresti U14M
14:00 CSU Ploiesti Dan Dacian - Portocaliu MBM
15:30 Dan Dacian Dinamo CSS 6 - 3 J1M
       
  Scoala 64    
12:30 CS Dinamo CSS nr6 Bucuresti CSS Craiova U14M
14:15 Dinamo CSS 6 - 1 Dan Dacian - Verde BBM
15:30 Dinamo CSS 6 - 1 CN Aurel Vlaicu MBM
16:45 Dinamo CSS 6 - 2 Steaua CSM Eximbank J1M
       
  Liceul Teoretic Traian    
13:00 Playball Slam J1M
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
13:00 Olimpia - 1 CST Alexandria MBF
       
16:00 CS Olimpia Bucuresti CSS nr4 Bucuresti U14F
18:00 CS Olimpia Bucuresti CSS nr6 Champions Bucuresti U18F
       
  Liceul Dimitrie Gusti    
14:20 Steaua Magic CS 4 Lumina Wolves - Galben BBM
15:30 Steaua Magic - 2 Speed MBM
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
14:30 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti CSU Stiinta Bucuresti U18M
       
  Arena FRB    
       
16:30 Amicii Lunetistii O M
18:00 AC Viitorul BC Steaua O M
19:30 Spartanii Defenders O M
       
  Sala Rapid    
15:00 CS Rapid Bucuresti BC - CSU 2 Sibiu L1M
       
  Liceul Teoretic Marin Preda    
15:00 Ravens Slam - Alb MBM
       
  Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau"    
15:30 Slam - Rosu Laguna Sharks BBM
16:30 BC Slam Bucuresti CS Steaua Magic 2008 Bucuresti U14M
       
  Sala "Chauncey Hardy" Giurgiu    
18:00 AS Baschet Giurgiu Shooting Stars Buftea J3M
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
19:00 Steaua CSM EximBank Bucuresti BC Mures Tg Mures LNBM
       
  Sala Leu    
15:00 Sfertul 5 Leii O M
16:30 Radosport Sacalii O M
18:00 Tractorul No Name O M
19:30 Vulturii Argintii Alfa O M
       
  Duminica 20.11.2016    
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
9:00 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti ACS Admar Costinesti U16F
       
  Sala Otopeni    
9:00 Fan Baschet Otopeni CSO Voluntari J3M
10:30 CSO Voluntari Fan Baschet Otopeni J2M
12:00 Fan Baschet Otopeni Olimpia BBF
       
  U.T.C.B.    
9:30 Dan Dacian - Gri ICED MBM
11:00 ACS Dan Dacian Bucuresti CN Aurel Vlaicu Bucuresti U16M
12:30 Dan Dacian - Portocaliu Shooting Stars Buftea BBM
13:30 Dan Dacian - Negru 4 Sports - Agronomia BBM
14:30 Dan Dacian - Negru Shooting Stars Buftea MBM
15:30 Dan Dacian Junii J2M
       
  Scoala 309    
10:00 Sport for All Slam - Albastru MBM
       
  Scoala 206    
10:00 CSS nr5 Bucuresti CSS nr4 Bucuresti U13F
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:00 CN Aurel Vlaicu ICED J3M
12:00 ACS ICED Bucuresti CSS Sfantu Gheorghe U13F
       
  Scoala 110    
10:30 Dan Dacian - Portocaliu Dinamo CSS 6 - 2 MBM
       
  Univ. Lumina    
10:30 CSS nr4 Bucuresti ABC Laguna Bucuresti U13M
       
  Scoala 308    
10:30 ACS Artesania Bucuresti LPS - CSU 2 Pitesti U16M
       
  Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza"    
11:00 CSS Steaua Slam J2M
       
  Sala Sporturilor Chitila    
11:00 AS Baschet Giurgiu CS Chitila MBM
       
  Scoala 103    
11:00 C Sportul Studentesc Bucuresti CSS Alexandria U16F
12:30 Sportul Studentesc CSS 6 - Champions 2 MBF
       
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
11:00 ACS Baller - Otopeni Bucuresti CS Cuza Sport Braila U13M
12:30 ACS Baller - Otopeni Bucuresti ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti U16M
14:00 Baller - Otopeni - 2 A Solaris Sporting Club Ploiesti J3M
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
11:30 Olimpia - 2 Raptors MBF
13:00 ACS B Raptors Bucuresti CS Olimpia Bucuresti U16F
14:30 CSO Voluntari Magic Champions MBM
16:00 Olimpia Dan Dacian - Alb MBM
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
10:00 Spike Vilis J1M
11:30 CS Spike Bucuresti Steaua CSM EximBank Bucuresti U16M
13:00 Spike Baschet Team Giurgiu BBM
       
  Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu"    
12:00 CSS 5 CSS 2 - ICED J2F
       
  Scoala 64    
12:30 Steaua Magic Dinamo CSS 6 - 1 J1M
14:15 CS Dinamo CSS nr6 Bucuresti CSS nr5 Bucuresti U13M
       
  Scoala 174 C-tin Brincusi    
13:00 Speed Slam MBF
14:00 Speed Slam - Alb BBM
       
  Liceul Teoretic Traian    
13:00 Playball CSO Voluntari BBM
       
  Arena FRB    
11:30 ACS Panathinaikos P B A Bucuresti ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti U13M
13:00 No Name Stiinta O M
14:30 Granitul The Harp O M a
       
17:30 CSU Stiinta Bucuresti BC - CSU 2 Sibiu L1M
19:00 Factor Titanii O M
20:30 Flame BP Team O M
       
  Sala Leu    
12:00 Fazanii Rapid O M
13:30 Ciocanul Amicii O M
15:00 Intersport Speed O M
16:30 E-Magic Silena O M
18:00 Slam IT CSS 1 O M
19:30 Next Team Universitatea O M
       
  Scoala 24    
14:00 Total Sport - 2 Speed J3M
       
  Scoala 32    
14:30 Spinball Vilis - 1 MBM
15:30 Vilis - 2 Playball MBM
16:30 Vilis Total Sport - 1 J3M
       
  Col.Economic C. Kiritescu    
15:00 Leii BC Magic MBM
16:15 Leii Atletic Kids MBF
       
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
15:30 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti Olimpia CSU 2 Brasov L1F
17:00 4 Sports - Agronomia A Solaris Sporting Club Ploiesti MBM
       

Din categoriile: Stirea zilei, Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.