Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 25 noiembrie 2016

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 25-27 noiembrie 2016?

Autor: Federatia Romana de Baschet


Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 25-27 noiembrie 2016, vor avea loc 95 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 25.11.2016    
       
  Scoala 49    
9:30 OG - Sector 2 - masculin 7 jocuri OG
       
  Scoala 30    
9:00 OG - Sector 2 - feminin 7 jocuri OG
       
  Medicina    
17:00 Politehnica Medicina U F
18:15 ASE Medicina U M
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"    
17:45 ICED CSS 5 J3M
       
  Scoala 81    
19:45 Magic Champions Slam - Alb BBM
       
  Sala Concordia     
20:00 Shooting Stars Buftea Vilis BBM
       
  Scoala 64    
20:30 CS Steaua Magic 2008 Bucuresti CS Dinamo CSS nr6 Bucuresti U14M
       
  Sambata 26.11.2016    
       
  Scoala 81    
10:45 Magic Champions Olimpia MBM
       
13:00 CSU Ploiesti Palestra J2M
       
  Scoala 129    
10:00 Laguna Sharks - 110 CSU Ploiesti J2M
11:30 CSU Ploiesti Laguna Sharks - 189 MBM
13:00 ABC Laguna Bucuresti ABC Athletic Constanta U18M
14:30 Laguna Sharks - 194 Vipo J2M
       
  Sala Concordia     
10:00 Shooting Stars Buftea Speed MBM
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
10:00 Olimpia - 1 Leii BBF
11:00 Olimpia - 1 Leii MBF
12:30 Olimpia - 2 Olimpia - 3 BBF
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
10:30 Baller - Otopeni - 1 Steaua Magic J2M
12:00 Baller - Otopeni - 2 Ravens MBM
13:30 Baller - Otopeni - 1 Slam - Alb J3M
15:00 Baller - Otopeni - 1 Slam - Rosu MBM
       
  Scoala 309    
11:00 Sport for All Panathinaikos Pro Basketball Academy MBM
       
  Scoala 103    
11:00 Sportul Studentesc CSS 4 MBF
12:00 Sportul Studentesc CSS 4 J2F
       
  Scoala 169    
12:15 Soimii Albi CSS Giurgiu J3M
       
  Scoala 64    
12:30 Viitorul Dinamo CSS 6 - 1 BBM
13:45 Dinamo CSS 6 - 2 Flame J3M
       
  Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau"    
14:00 Slam - Albastru Dinamo CSS 6 - 1 MBM
       
  U.T.C.B.    
12:30 BC Magic Dan Dacian - Gri MBM
13:30 Magic Champions Dan Dacian - Verde BBM
14:30 Dan Dacian - Portocaliu CSS 5 MBM
15:30 Dan Dacian - Negru CSU - 2 Ploiesti BBM
16:30 Dan Dacian CS Chitila J1M
       
  Sala Rapid    
13:00 CS Rapid Bucuresti CS Phoenix - LPS Galati U18F
       
  Sala Otopeni    
13:00 Baller - Otopeni Dan Dacian BBF
14:00 Baller - Otopeni - 3 Vilis BBM
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
13:30 Steaua CSM Eximbank CS 4 Lumina Wolves - Galben J2M
       
  Scoala 142    
13:30 Leii CN Aurel Vlaicu J3M
       
  Arena FRB    
14:00 CSU Stiinta Bucuresti CSS Targu Jiu U18M
       
  Liceul Dimitrie Gusti    
14:20 Steaua Magic Fan Baschet Otopeni BBM
15:30 Steaua Magic - 2 Laguna Sharks - 129 J3M
       
  Liceul Teoretic Traian    
14:30 Playball Fan Baschet Otopeni J2M
16:15 Playball Steaua Magic - 1 J3M
       
  Sala Leu    
15:00 Universitatea Stiinta O M
16:30 Titanii Defenders O M
18:00 Sfertul 5 Amicii O M
19:30 Royal Fun Next Team O M
       
  Sala DINAMO    
19:00 CS Dinamo Bucuresti CS Phoenix Galati LNBM
       
  Duminica 27.11.2016    
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
9:00 Slam Soimii Albi BBF
10:00 Slam CSS 4 J2M
11:30 Slam - Rosu CSS 4 J3M
       
  U.T.C.B.    
9:30 Dan Dacian - Verde Fan Baschet Otopeni J3M
11:30 ACS Dan Dacian Bucuresti ACS MC Ball Mangalia U16M
13:00 Dan Dacian - Negru Viitorul MBM
14:00 Dan Dacian - Portocaliu Spike BBM
15:00 Dan Dacian - Portocaliu Spike J3M
16:30 Dan Dacian Steaua Magic J2M
       
  Liceul Teoretic Al.Ioan Cuza    
9:30 Royal Fun Total Sport J3M
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"    
9:30 ICED Leii MBM
11:00 Palestra Steaua Magic J1M
       
  Scoala 129    
10:00 Laguna Sharks - 189 Dan Dacian - Negru J3M
11:30 Laguna Sharks - 194 ICED J3M
       
  Colegiul National "Grigore Moisil"    
10:00 CSS 5 Sport for All J3M
11:00 CSS 6 - Champions 2 CSS 5 MBF
       
  Sala ASE    
10:00 14:00 Cupa Academia Sperantei 3x3
       
  Scoala 103    
11:30 Sportul Studentesc Speed BBF
13:00 C Sportul Studentesc Bucuresti ACS B Raptors Bucuresti U16F
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
11:30 CN Aurel Vlaicu Panathinaikos Pro Basketball Academy MBM
13:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CS Phoenix Constanta U16M
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
11:30 Olimpia Steaua Magic BBM
13:00 CST Alexandria Olimpia - 2 MBF
       
  Sala DINAMO    
12:00 CS Dinamo 2 Bucuresti ABC Athletic Constanta L1M
       
  Liceul Teoretic Traian    
12:00 Playball Royal Fun MBM
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
12:00 ACS Baller - Otopeni Bucuresti ACS Artesania Bucuresti U16M
13:30 Baller - Otopeni - 1 Fan Baschet Otopeni BBM
14:30 Baller - Otopeni - 2 Laguna Sharks - 189 MBM
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
12:00 Steaua CSM Eximbank 2 Bucuresti CS Politehnica Iasi L1M
14:00 Steaua CSM EximBank Bucuresti ACS BC Lions Craiova U16M
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
12:15 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti CSU Brasov U16F
14:15 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti BC Slam Bucuresti U16M
16:30 4 Sports - Agronomia Steaua Magic MBM
18:15 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti CS Cuza Sport Braila L1M
       
  Scoala 64    
12:30 Spike Dinamo CSS 6 - 1 J1M
14:00 Magic Champions Dinamo CSS 6 - 1 J3M
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
12:00 CS Spike Bucuresti CSS Craiova U16M
       
  Sala UNEFS    
13:00 ACS Admar Costinesti CSM CSS Ploiesti U16F
       
  Scoala 32    
14:30 Sevlar Ploiesti Vilis - 2 MBM
15:30 Vilis - 1 CS 4 Lumina Wolves - Galben MBM
       
  Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu"    
15:30 CSS 5 CSS 6 - Champions J2F
       
  Scoala 205 Adrian Paunescu    
17:00 Atletic Kids Speed MBF
       
  Sala Leu    
12:00 Rapid Speed O M
13:30 The Harp Mithos - Laguna O M
15:00 Slam IT Factor O M
16:30 DN 5 Viitorul O M
18:00 Leii Greucenii O M
19:30 Vulturii Argintii Silena O M

Din categoriile: Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet masculin, U16 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.