Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 8 decembrie 2016

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 8-11 decembrie 2016?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 08-11 decembrie 2016, vor avea loc 101 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

  Joi 08.12.2016    
  Sala Rapid    
15:00 CS Rapid Bucuresti CS Olimpia Bucuresti U18F
       
  Scoala 70    
20:30 ACS Baller - Otopeni Bucuresti BC Slam Bucuresti U16M
       
  Vineri 09.12.2016    
       
  Medicina    
17:00 Medicina Academia de Politie U F
18:15 Medicina Academia de Politie U M
       
  ICHB sediu nou    
9:00 OG - Sector 3 - Masculin 8 Jocuri ONSS
       
  Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"    
9:00 ONSS - Sector 3 - Feminin 4 Jocuri ONSS
       
  Scoala 81    
20:30 Magic Champions Spike J3M
       
  Scoala 142    
20:15 Leii Dan Dacian MBF
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
18:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSS nr4 Bucuresti U16M
       
  Sambata 10.12.2016    
       
  Sala CSS6 Luica    
9:00 Dinamo CSS 6 - 2 Baller - Otopeni - 1 MBM
10:00 Dinamo CSS 6 - 3 Soimii Albi J3M
12:30 CS Dinamo CSS nr6 Bucuresti BC Slam Bucuresti U14M
14:15 Dinamo CSS 6 - 1 Slam - Rosu J3M
15:45 Dinamo CSS 6 - 2 CSS 5 MBM
16:45 Dinamo CSS 6 - 2 Playball BBM
       
  Colegiul National "Grigore Moisil"    
9:30 Alpha Vilis BBM
       
  Scoala nr 1 Tunari    
10:15 Fan Baschet Otopeni CSU Ploiesti BBM
12:30 CSS nr6 Champions Bucuresti LPS Galati U18F
14:00 Baller - Otopeni - 3 Steaua Magic - 2 MBM
       
  Univ. Lumina    
11:00 CS 4 Lumina Wolves Laguna Sharks - 194 J2M
13:00 CS 4 Lumina Wolves - Albastru A Solaris Sporting Club Ploiesti MBM
15:00 Palestra 4 Sports - Agronomia J2M
       
  Arena FRB    
11:30 ACS Panathinaikos P B A Bucuresti ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti U14M
13:15 Cupa Triumpham pentru Baschet joc 1 L M
14:30   joc 2 L M
16:20 Cupa Triumpham pentru Baschet Finala mica L M
17:35 Cupa Triumpham pentru Baschet Finala mare L M
20:00 Sacalii BP Team O M
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
11:30 Olimpia - 1 Olimpia - 2 BBF
13:00 CS Olimpia Bucuresti CSS nr1 Constanta U18F
14:30 ACS ICED Bucuresti CSS Brasovia Brasov U13F
       
  Scoala 169    
12:00 Soimii Albi Laguna Sharks - 2005 MBM
13:15 Soimii Albi Slam - Albastru MBM
       
  U.T.C.B.    
14:15 Laguna Sharks - 110 Dan Dacian - Negru MBM
15:30 CS Chitila Dan Dacian - Gri MBM
16:45 Dan Dacian - Verde Speed BBM
       
  Sala Leu    
12:30 Leii Speed MBF
14:00 Leii Sportul Studentesc BBF
15:15 Leii AS Baschet Giurgiu MBM
16:30 Tractorul Universitatea O M
18:00 Amicii Leii O M
       
  Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau"    
14:00 Slam - Alb Vilis J3M
15:30 Slam CSS 6 - Champions 2 MBF
       
  Liceul Dimitrie Gusti    
14:20 Steaua Magic - 1 Alpha MBM
15:30 Baller - Otopeni - 1 Steaua Magic - 2 J3M
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
14:00 Steaua CSM Eximbank CSS 4 J2M
15:30 ABC Laguna Bucuresti CSS Tulcea U18M
19:00 Steaua CSM EximBank Bucuresti CS Municipal - Olimpic Baia Mare LNBM
       
  Duminica 11.12.2016    
       
  Univ. Lumina    
9:00 CS 4 Lumina Wolves - Negru Superfly BBM
10:00 CSS nr4 Bucuresti ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti U13M
12:00 CSS 4 Dan Dacian - Portocaliu J3M
14:00 CS 4 Lumina Wolves - Galben Spinball MBM
15:00 CS 4 Lumina Wolves CSS Steaua J2M
17:00 Palestra Laguna Sharks - 110 J2M
       
  U.T.C.B.    
9:15 Dan Dacian - Alb Playball BBM
10:30 Baller - Otopeni - 1 Dan Dacian - Portocaliu MBM
12:00 ACS Dan Dacian Bucuresti CS Phoenix Constanta U16M
14:00 ACS Dan Dacian Bucuresti CSS nr5 Bucuresti U13M
15:45 Shooting Stars Buftea Dan Dacian - Negru J3M
17:30 Junii Dan Dacian J2M
       
  Sala Leu    
10:00 Leii CSS 4 MBF
12:00 Granitul Rapid O M
13:30 Mithos - Laguna Alfa O M
15:00 Silena The Harp O M
16:30 DN 5 Fazanii O M
18:00 Make, Cristi si prietenii Sfertul 5 O M
19:30 Stiinta Royal Fun O M
       
  Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau"    
11:00 Slam - Rosu Soimii Albi BBM
12:00 Slam - Alb Baller - Otopeni - 2 MBM
13:00 BC Slam Bucuresti ABC Laguna Bucuresti U13M
15:00 Slam Dinamo CSS 6 - 2 J1M
       
  Sala CSS6 Luica    
10:00 Dinamo CSS 6 - 3 A Solaris Sporting Club Ploiesti J3M
12:30 CS Dinamo CSS nr6 Bucuresti CS Cuza Sport Braila U13M
14:15 CSO Voluntari Dinamo CSS 6 - 2 J3M
15:45 Dinamo CSS 6 - 2 CSO Voluntari BBM
       
  Scoala 103    
10:30 Sportul Studentesc CSS 5 MBF
12:00 C Sportul Studentesc Bucuresti CSS - CSM Targoviste U16F
13:30 Sportul Studentesc CSS 2 - ICED J3F
       
  Sala Sporturilor Chitila    
11:00 ICED CS Chitila MBM
12:00 CS Chitila Baschet Team Giurgiu J3M
13:30 BC Magic CS Chitila MBM
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
11:30 CSO Voluntari Olimpia MBM
12:30 Olimpia - 1 CSS 6 - Champions 2 MBF
13:30 Olimpia Slam J3F
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
11:15 CS Spike Bucuresti ACS BC Lions Craiova U16M
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
12:30 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti LPS - CSU 2 Pitesti U16M
14:30 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti CSS - CSM Ploiesti U16F
16:00 4 Sports - Agronomia Baller - Otopeni - 2 BBM
       
  Arena FRB    
13:00 BC Steaua Radosport O M
14:30 Ciocanul Lunetistii O M
16:00 Next Team Lupii din Trivale O M
18:00 ACS Artesania Bucuresti LPS - CSU 1 Pitesti U16M
20:00 Spartanii Titanii O M
       
  Sala DINAMO    
14:00 CS Dinamo 2 Bucuresti CS Politehnica Iasi L1M
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
15:00 CSA Steaua CSM Eximbank ABC Laguna Bucuresti U16M
17:00 Steaua CSM Eximbank 2 Bucuresti ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti L1M
       
  Sala UNEFS    
13:00 Junii Playball J1M
16:00 ACS Admar Costinesti CSS 6 Champions Bucuresti U16F

Din categoriile: Anunturi importante, Liga I masculin, Liga Nationala de Baschet masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.