Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Miercuri, 14 decembrie 2016

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 14-18 decembrie 2016?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 14-18 decembrie 2016, vor avea loc 101 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Miercuri 14.12.2016    
       
  Sala Leu    
17:00 Politehnica Romano-Americana U M
       
  Sala Sporturilor Chitila    
20:00 CS Chitila Leii MBM
       
  Sala Concordia CHIAJNA    
20:30 ACS Dan Dacian Bucuresti ACS Pro Basketball Group Bucuresti U14M
       
  Liceul Teoretic Traian    
20:45 Playball Laguna Sharks - 194 J3M
       
  Scoala 81    
20:30 Magic Champions Spinball MBM
       
  Joi 15.12.2016    
       
  Arena FRB    
14:00 CSS 6 Champions Bucuresti ACS Admar Costinesti U14F
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
18:00 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti BC Slam Bucuresti U13M
       
  Academia de Politie    
18:00 Academia de Politie UNEFS U F
19:15 Academia de Politie Universitatea U M
       
  Sala UNEFS    
19:40 Junii Slam J1M
       
  Scoala 169    
20:40 Spike Dan Dacian J2M
       
  Scoala 110    
19:00 Speed Laguna Sharks - 110 MBM
20:00 ABC Laguna Bucuresti CSS nr4 Bucuresti U14M
       
  Sala Mihai Viteazul    
20:00 CSA Steaua CSM EximBank Bucuresti CS Spike Bucuresti U18M
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
20:30 CN Aurel Vlaicu Baller - Otopeni J2M
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
20:45 Baller - Otopeni - 2 CSS Giurgiu J3M
       
  Vineri 16.12.2016    
       
  Scoala 129    
19:00 Total Sport - 1 Laguna Sharks - 129 J3M
       
  Liceul Teoretic Al.Ioan Cuza    
19:30 Royal Fun Admar Costinesti J3F
       
  Scoala 110    
20:00 Dan Dacian - Portocaliu Laguna Sharks - 189 MBM
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
20:30 CN Aurel Vlaicu CSA Steaua CSM Eximbank J1M
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
20:30 Slam - Rosu Total Sport MBM
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
19:30 Spike CN Aurel Vlaicu J2M
       
  Sambata 17.12.2016    
       
  Scoala 129    
9:15 Dan Dacian CSS 6 - Champions 1 MBF
10:30 CSA Steaua CSM Eximbank Vipo J2M
12:30 ABC Laguna Bucuresti CS Dinamo CSS nr6 Bucuresti U14M
       
  Liceul Teoretic Traian    
9:45 Playball Sevlar Ploiesti MBM
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:00 CN Aurel Vlaicu Soimii Albi MBM
       
  Colegiul National "Grigore Moisil"    
10:30 Alpha A Solaris Sporting Club Ploiesti MBM
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"    
11:15 Dan Dacian - Negru Leii BBM
12:30 Spinball Dan Dacian - Alb MBM
13:45 Dan Dacian - Alb Vilis MBM
       
  Scoala 103    
11:30 Sportul Studentesc CSS 6 - Champions J2F
13:00 C Sportul Studentesc Bucuresti CSS nr1 Constanta U14F
       
  Scoala 308    
12:00 Artesania Laguna Sharks - 189 J3M
       
  Scoala 205 Adrian Paunescu    
12:00 Atletic Kids CST Alexandria MBF
       
  Scoala 206    
12:20 Soimii Albi Laguna Sharks BBM
13:30 Soimii Albi Dan Dacian BBF
       
  Sala Otopeni    
12:30 Fan Baschet Otopeni Flame J3M
14:00 Fan Baschet Otopeni Playball MBM
15:00 Total Sport - 2 Baller - Otopeni - 3 J3M
       
  Arena FRB    
12:30 Romania 2 Ungaria U16F
14:45 Bulgaria Turcia U16F
17:00 Serbia Ungaria U16M
19:15 Bulgaria Turcia U16M
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
13:00 ACS Baller - Otopeni Bucuresti ACS Dan Dacian Bucuresti U13M
14:30 Baller - Otopeni - 2 A Solaris Sporting Club Ploiesti MBM
       
  Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza"    
13:00 CSS Steaua Laguna Sharks - 194 J2M
       
  Sala UNEFS    
13:00 Junii Dinamo CSS 6 - 2 J1M
16:00 ACS Admar Costinesti CSS 6 Champions Bucuresti U14F
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
14:00 CS Olimpia Bucuresti CSS Craiova U14F
       
  Sala Leu    
14:00 CSU Stiinta Bucuresti CSS Craiova U18M
16:30     O M
18:00     O M
19:30     O M
       
  Scoala 142    
14:00 Leii Slam BBF
15:00 Leii Sportul Studentesc MBF
       
  Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau"    
14:00 BC Slam Bucuresti CSS Craiova U14M
16:00 Slam - Alb Dinamo CSS 6 - 1 BBM
       
  Scoala 280    
14:10 CS Steaua Magic 2008 Bucuresti CSS nr4 Bucuresti U14M
15:40 Spike Steaua Magic J1M
       
  Liceul Dimitrie Gusti    
14:45 Steaua Magic - 1 Ravens MBM
15:45 Steaua Magic Baller - Otopeni - 1 BBM
       
  Univ. Lumina    
15:00 CS 4 Lumina Wolves - Albastru Alpha MBM
16:00 Olimpia CS 4 Lumina Wolves - Galben BBM
17:00 CSS 4 CS 4 Lumina Wolves J2M
       
  Scoala 32    
16:15 Palestra Vilis J1M
       
  Duminica 18.12.2016    
       
  Liceul Teoretic Al.Ioan Cuza    
9:00 Royal Fun CS 4 Lumina Wolves - Negru MBM
       
  Sala Concordia CHIAJNA    
9:00 ACS Pro Basketball Group Bucuresti BC Slam Bucuresti U13M
       
  Colegiul National 'I.L.Caragiale"    
9:00 CSS 2 - ICED CSS 4 J2F
10:30 Palestra Playball J2M
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:00 CN Aurel Vlaicu Royal Fun J3M
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
10:00 Slam - Alb Viitorul MBM
11:00 Slam Raptors MBF
       
  Scoala 280    
10:30 Steaua Magic Junii J2M
12:00 Steaua Magic - 1 Slam - Alb MBM
13:00 Viitorul Steaua Magic - 2 MBM
       
  Sala Otopeni    
10:30 Baller - Otopeni - 3 Alpha BBM
11:30 Baller - Otopeni Sportul Studentesc BBF
       
  Univ. Lumina    
11:00 CS 4 Lumina Wolves - Galben CSO Voluntari MBM
       
  Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza"    
11:00 CSS Steaua CSA Steaua CSM Eximbank J2M
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
11:00 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti ABC Laguna Bucuresti U13M
13:00 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti CS Dinamo 2 Bucuresti L1M
       
  Sala CSS6 Luica    
11:30 Dinamo CSS 6 - 3 Flame J1M
       
  Arena FRB    
12:30 Turcia Romania 2 U16F
14:45 Turcia Romania U16M
17:00 Romania 1 Bulgaria U16F
19:15 Bulgaria Serbia U16M
       
  Scoala 129    
12:30 Laguna Sharks Superfly BBM
13:30 Laguna Sharks - 194 Slam J2M
15:00 Laguna Sharks - 189 Slam - Rosu MBM
16:00 Laguna Sharks Dinamo CSS 6 - 1 J1M
       
  Scoala 70    
13:00 pana la 18:00 Cupa Baller  
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
15:00 CSO Voluntari CSU Ploiesti J2M
       
  Scoala 174 C-tin Brincusi    
15:30 Speed Dinamo CSS 6 - 1 BBM
       
  Sala Leu    
12:00     O M
13:30     O M
15:00     O M
16:30     O M
18:00     O M
19:30     O M

Din categoriile: Anunturi importante, Liga Nationala de Baschet masculin, Liga Nationala de Baschet feminin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.