Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Vineri, 27 ianuarie 2017

Componenta selectionatelor SUD si NORD pentru All Star Game, Sf. Gheorghe 2017

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet anunta ca a terminat centralizarea voturilor pentru stabilirea componentei celor doua selectionate de baschet feminin, NORD si SUD, care se vor confrunta in data de 12 februarie 2017, in Sf. Gheorghe, in cadrul traditionalului ALL STAR GAME.
In urma voturilor exprimate de public, de reprezentantii mass-media si de Colegiul Central de Antrenori, va prezentam mai jos componenta celor doua selectionate care promit sa faca spectacol in Sala Sporturilor “Kati Szabo” din Sf. Gheorghe, cu precizarea ca ponderea stabilirii componentei celor doua selectionate a fost: 30% vot public, 30% vot mass-media si 40% vot CCA.
Iata componenta selectionatelor de la ALL STAR GAME – SF. GHEORGHE 2017, cu precizarea ca in ambele selectionate se regasesc cate sase sportive straine:
SUD
1. PARAU Annemarie – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
2. GREEN Porchia – CSM Targoviste
3. JEFFERY Janeesa – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
4. FILIP Romina – Phoenix Galati
5. PESOVIC Biljana – Olimpia CSU Brasov
6. STOENESCU Ancuta – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
7. MARSHALL Tyaunna – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
8. ARDELEAN Dora – Olimpia CSU Brasov
9. THOMPSON Amanda – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
10. CRACIUN Alina – Olimpia CSU Brasov
11. HUTANU Andreea – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
12. COKER Monique – CSM Targoviste
Antrenori
MIKES Zoran – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
CALANCEA Dan – Olimpia CSU Brasov
 
NORD
1. HADZOVIC Brankica – BC UVG ICIM Arad
2. LAZA Eniko Ramona – CSM Satu Mare
3. DANIEL Cherise Michelle – BC Sirius Tg. Mures
4. IRIMIA Gabriela – Universitatea Cluj-Napoca
5. OLAH Andreea – CSM Satu Mare
6. TAVIC Matea – CSM Satu Mare
7. HARRISON Taneisha – Universitatea Cluj-Napoca
8. MANDACHE Andra – Universitatea Cluj-Napoca
9. DEMETER Hanna – BC UVG ICIM Arad
10. DENSON Brittany – Universitatea Cluj-Napoca
11. KARAKASEVIC Jefimija – BC UVG ICIM Arad
12. NAGY Ildiko – BC UVG ICIM Arad
Antrenori
PETRICEVIC Dragan – Universitatea Cluj-Napoca
ARAUJO Jose – CSM Satu Mare
 
 
Reamintim ca baza de vot a fost alcatuita din sportive si antrenori principali ai tuturor echipelor din LNBF, numele acestora fiind prezente in programul de vot pentru public pana in data de 27 ianuarie. Dupa oprirea programului de vot, au fost validate 1361 voturi exprimate din partea publicului, iar din partea mass-media si-au exprimat preferintele 14 institutii de presa din intreaga tara, printre care s-au numarat AGERPRES, RING, BUNA ZIUA BRASOV, ARADON, NEWS.RO, TOTALBASCHET, 24SECUNDE, HAROMSZEK, ERDELY, DOLCE SPORT, TVR si DIGI SPORT.
 
In selectionata Sud, sportivele care au adunat cele mai multe voturi din partea publicului au fost GODRI PARAU Annemarie (454) si MARSHALL Tyaunna (431), iar in selectionata NORD au fost NAGY Ildiko (313) si HARRISON Taneisha (309). Preferatele mass-media pentru selectionata SUD au fost MARSHALL Tyaunna (11) si GODRI PARAU Annemarie (8), in vreme ce pentru selectionata NORD au fost MANDACHE Andra (9), NAGY Ildiko si DANIEL Cherise Michelle (cate 6). La categoria antrenori, cele mai multe voturi din partea publicului pentru SUD a adunat MIKES Zoran (546), iar pentru NORD cel mai votat a fost PETRICEVIC Dragan (492), cei doi tehnicieni fiind si preferatii mass-media, cu 5 voturi (la egalitate cu Dan CALANCEA), respectiv cu 10 voturi.
 
Totodata, in urma centralizarii tuturor voturilor, putem anunta si cinci-ul de baza pentru fiecare selectionata:
SUD
1. PARAU Annemarie – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
2. JEFFERY Janeesa – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
3. MARSHALL Tyaunna – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
4. THOMPSON Amanda – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
5. HUTANU Andreea – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe
NORD
1. HADZOVIC Brankica – BC UVG ICIM Arad
2. TAVIC Matea – CSM Satu Mare
3. HARRISON Taneisha – Universitatea Cluj-Napoca
4. MANDACHE Andra – Universitatea Cluj-Napoca
5. NAGY Ildiko – BC UVG ICIM Arad
 

Din categoriile: Stirea zilei, Liga Nationala de Baschet feminin, Anunturi importante

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.