Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Comisia de competitii

Vineri, 7 aprilie 2017

Liga Nationala de Baby si Minibaschet Mangalia 2017 - Echipe inscrise pana la data de 31.03.2017

Autor: Federatia Romana de Baschet

Va prezentam inscrierile pentru Liga Nationala de Baby si Minibaschet - Mangalia 2017,  situatie centralizata pana la data de 30.03.2017.

Baby Baschet Feminin

Nr Denumire Echipa
1 LPS Alba Iulia
2 CS Crisul - Rookies Oradea
3 BC Slam Bucuresti
4 C Sportul Studentesc 1 Bucuresti
5 C Sportul Studentesc 2 Bucuresti
6 ACS ICED Bucuresti
7 CS Olimpia 1 Bucuresti
8 CS Olimpia 2 Bucuresti
9 CS Olimpia 3 Bucuresti
10 CS Olimpia 4 Bucuresti
11 ABC Leii Bucuresti
12 ACS Dan Dacian Negru Bucuresti
13 ACS Dan Dacian Portocaliu Bucuresti
14 CSS nr.6 - Champions 1 Bucuresti
15 CSS nr.6 - Champions 2 Bucuresti
16 CSS nr.4 Bucuresti
17 CSM Calarasi
18 ACS Galactica Cluj Napoca
19 ACS NBS Cluj Napoca
20 CS BC Heroes Cluj Napoca
21 ACS U-BT Cluj Napoca
22 CS Phoenix Constanta
23 ACS Admar Costinesti
24 CSS Sfantu Gheorghe
25 ACS Sepsi Sic Sfantu Gheorghe
26 CSM Targoviste
27 ACS BC Lions Craiova
28 CSS Craiova
29 CS Phoenix 1 Galati
30 CSS Gheorgheni
31 CS Otopeni
32 ACS Gladius Targu Mures
33 CSS Al Ceusianu Reghin
34 ACS BC Sirius Targu Mures
35 LPS Satu Mare
36 CSS Bega Timisoara


Baby Baschet Masculin

Nr Denumire Echipa
1 LPS CSU 1 Pitesti
2 ACS Baschet Star 1 Oradea
3 ACS Baschet Star 2 Oradea
4 ACS Baschet Star 3 Oradea
5 ACS Baschet Star 4 Oradea
6 ACS Baschet Star 5 Oradea
7 CSU Brasov
8 ABC Galactica Brasov
9 BC Slam - Rosu Bucuresti
10 BC Slam - Alb Bucuresti
11 BC Slam - Albastru Bucuresti
12 ABC Laguna Bucuresti
13 ACS Vilis Bucuresti
14 ACS Panatinaikos Pro Basketball Group Bucuresti
15 ACS Playball Bucuresti
16 CS Dinamo - CSS nr.6 - 1 Bucuresti
17 CS Dinamo - CSS nr.6 - 2 Bucuresti
18 CS Spike Bucuresti
19 ACS ICED Bucuresti
20 ABC Leii Bucuresti
21 ACS Dan Dacian Alb Bucuresti
22 ACS Dan Dacian Portocaliu Bucuresti
23 ACS Dan Dacian Verde Bucuresti
24 ACS Dan Dacian Negru Bucuresti
25 ACS Dan Dacian Gri Bucuresti
26 ACS Dan Dacian Rosu Bucuresti
27 ACS Dan Dacian Mov Bucuresti
28 ACS Dan Dacian Albastru Bucuresti
29 ACS Total Sport 1 Bucuresti
30 ACS Total Sport 2 Bucuresti
31 CS Magic Champions Bucuresti
32 CS BBB Raptors Bucuresti
33 CS Steaua Magic 2008 Bucuresti
34 ACS Champions Bucuresti - Craiova
35 CSS nr.4 - 1 Bucuresti
36 CSS nr.4 - 2 Bucuresti
37 A.C.S. Baller - Otopeni 1 Bucuresti
38 A.C.S. Baller - Otopeni 2 Bucuresti
39 CN Aurel Vlaicu Bucuresti
40 CS Olimpia Bucuresti
41 CS Miandra 2008  Buzau
42 ACS For You Cluj
43 ACS U-BT 1 Cluj Napoca
44 ACS U-BT 2 Cluj Napoca
45 ACS U-BT 3 Cluj Napoca
46 ACS U-BT 4 Cluj Napoca
47 ACS U-BT 5 Cluj Napoca
48 ACS U-BT 6 Cluj Napoca
49 ACS MC Ball 1 Mangalia
50 ACS MC Ball 2 Mangalia
51 CS Phoenix Constanta
52 ACS Toyin Constanta
53 CSA Axiopolis Sport Cernavoda
54 ACS Admar 1 Costinesti
55 ACS Admar 2 Costinesti
56 ACS Salema Basket Sfantu Gheorghe
57 SG Mihai Viteazul - Tonik Pucioasa
58 CSS Targoviste
59 ACS BC Lions 1 Craiova
60 ACS BC Lions 2 Craiova
61 ACS Juniors 1 Craiova
62 ACS Juniors 2 Craiova
63 ACS ID Ingerii 1 Baniei Craiova
64 ACS ID Ingerii 2 Baniei Craiova
65 ACS ID Ingerii 3 Baniei Craiova
66 ACS Toro Dunk Craiova
67 CS Phoenix 1 Galati
68 CS Phoenix 2 Galati
69 CS Phoenix 2 Galati
70 AS Baschet Team Giurgiu
71 AS Baschet 2016 - 1 Giurgiu
72 AS Baschet 2016 - 2 Giurgiu
73 BC Junior Iasi
74 ACS Stars 2012 - 1 Iasi
75 ACS Stars 2012 - 2 Iasi
76 ABC Shooting Star Buftea
77 CSO Voluntari
78 AS BC Fan Baschet Otopeni
79 CS Otopeni
80 ACS Eko Sighet Sighetu Marmatiei
81 CSS Alb Sighetu Marmatiei
82 CSS Albastru Sighetu Marmatiei
83 ACS Gladius Targu Mures
84 ASC Lucky Dragons Targu Mures
85 A Solaris SC Ploiesti
86 ABC Shooters Sevlar Ploiesti
87 CSU 1 Ploiesti
88 CSU 2 Ploiesti
89 CSU 3 Ploiesti
90 CSU 4 Ploiesti
91 ABC T-Pack Ploiest
92 CS ADEP Satu Mare
93 ABC - CSU 1 Sibiu
94 ABC - CSU 2 Sibiu
95 CSS Medias
96 ACS Phoenix Suceava
97 CS MP Sport 1 Timisoara
98 CS MP Sport 2 Timisoara

Minibaschet Feminin

Nr Denumire Echipa
1 LPS Alba iulia
2 CSS Gloria Arad
3 AS BC Valbon Arad
4 LPS CSU Pitesti
5 CSS CN Teodor Nes Salonta
6 CS Crisul - Rookies Oradea
7 CSS Botosani
8 CSU Brasov
9 BC Slam Bucuresti
10 C Sportul Studentesc Bucuresti
11 CS Olimpia 1 Bucuresti
12 CS Olimpia 2 Bucuresti
13 ABC Leii Bucuresti
14 ACS Dan Dacian Negru Bucuresti
15 ACS Dan Dacian Portocaliu Bucuresti
16 CS BBB Raptors Bucuresti
17 CSS nr.6 - Champions 1 Bucuresti
18 CSS nr.6 - Champions 2 Bucuresti
19 CSS nr.4 Bucuresti
20 ACS Galactica 1 Cluj Napoca
21 ACS Galactica 2 Cluj Napoca
22 ACS U-BT Cluj Napoca
23 CS BC Heroes Cluj Napoca
24 ACS For You Cluj
25 ACS MC Ball 1 Mangalia
26 CS Phoenix Constanta
27 ACS Admar Costinesti
28 CSS Sfantu Gheorghe
29 ACS Sepsi Sic Sfantu Gheorghe
30 CSM Targoviste
31 CSS 1 Craiova
32 CSS 2 Craiova
33 CS Phoenix 1 Galati
34 CS Phoenix 2 Galati
35 CN Tudor Vladimirescu Targu Jiu
36 CSS Gheorgheni
37 CS National Iasi
38 ACS Iris Iasi
39 ACS Eko Sighet Sighetu Marmatiei
40 ACS Gladius 1 Targu Mures
41 ACS Gladius 2 Targu Mures
42 CSS Al Ceusianu Reghin
43 ACS BC Sirius Targu Mures
44 ASC Lucky Dragons Targu Mures
45 CSS - CSM 1 Ploiesti
46 CSS - CSM 2 Ploiesti
47 LPS Satu Mare
48 CSS Sibiu
49 CST Alexandria
50 CS MP Sport Timisoara
51 CSS Bega Timisoara


Minibaschet Masculin

Nr Denumire Echipa
1 AS BC Valbon Arad
2 LPS CSU 1 Pitesti
3 LPS CSU 2 Pitesti
4 LPS CSU 3 Pitesti
5 LPS CSU 4 Pitesti
6 CS Amicii Pitesti
7 CSS Bacau
8 LPS Bihorul Oradea
9 ACS Baschet Star 1 Oradea
10 ACS Baschet Star 2 Oradea
11 CSU Brasov
12 ABC Galactica 1 Brasov
13 ABC Galactica 2 Brasov
14 ACS Sportic Pro Baschet Fagaras
15 BC Slam - Rosu Bucuresti
16 BC Slam - Alb Bucuresti
17 BC Slam - Albastru Bucuresti
18 ABC Laguna Bucuresti
19 ABC Laguna - Negru Bucuresti
20 ABC Laguna - Alb Bucuresti
21 ACS Vilis 1  Bucuresti
22 ACS Vilis 2  Bucuresti
23 ACS Panatinaikos Pro Basketball Group 1 Bucuresti
24 ACS Panatinaikos Pro Basketball Group 2 Bucuresti
25 ACS Playball Bucuresti
26 CS Royal Fun Bucuresti
27 CS Dinamo - CSS nr.6 - 1 Bucuresti
28 CS Dinamo - CSS nr.6 - 2 Bucuresti
29 ACS Regal Bucuresti
30 ACS Flame Ilfov Bucuresti
31 ACS ICED Bucuresti
32 ABC Leii Bucuresti
33 ACS Dan Dacian Alb Bucuresti
34 ACS Dan Dacian Portocaliu Bucuresti
35 ACS Dan Dacian Negru Bucuresti
36 ACS Dan Dacian Gri Bucuresti
37 ACS Dan Dacian Albastru Bucuresti
38 ACS Total Sport Bucuresti
39 CS Magic Champions Bucuresti
40 ACS Arteasnia Bucuresti
41 ACS Champions 1 Bucuresti - Craiova
42 ACS Champions 2 Bucuresti - Craiova
43 CSS nr.4 - Negru Bucuresti
44 CSS nr.4 - Galben Bucuresti
45 CSS nr.4 - Albastru Bucuresti
46 CSS nr.4 - Alb Bucuresti
47 CS Steaua Magic 2008 - 1 Bucuresti
48 CS Steaua Magic 2008 - 2 Bucuresti
49 ACS Speed 1 Bucresti
50 ACS Speed 2 Bucresti
51 ACS Baller - Otopeni 1 Bucuresti
52 ACS Baller - Otopeni 2 Bucuresti
53 ACS Baller - Otopeni 3 Bucuresti
54 CN Aurel Vlaicu 1 Bucuresti
55 CN Aurel Vlaicu 2 Bucuresti
56 CSS Buzau
57 ACS U-BT 1 Cluj Napoca
58 ACS U-BT 2 Cluj Napoca
59 ACS U-BT 3 Cluj Napoca
60 ACS U-BT 4 Cluj Napoca
61 ACS U-BT 5 Cluj Napoca
62 ACS U-BT 6 Cluj Napoca
63 ACS U-BT 7 Cluj Napoca
64 ACS U-BT 8 Cluj Napoca
65 ACS For You Apahida
66 CSS Viitorul Cluj Napoca
67 CS BC Heroes Cluj Napoca
68 ACS MC Ball 1 Mangalia
69 ACS MC Ball 2 Mangalia
70 CS Phoenix 1 Constanta
71 CS Phoenix 2 Constanta
72 ACS Admar 1 Costinesti
73 ACS Admar 2 Costinesti
74 ACS Cormoran Constanta
75 ACS Salema Basket Sfantu Gheorghe
76 SG Mihai Viteazul - Tonik Pucioasa
77 CSS 1 Targoviste
78 CSS 2 Targoviste
79 AS BC Popovici Gheorghita Gaiesti
80 ACS Toro Dunk Craiova
81 ACS BC Lions 1 Craiova
82 ACS BC Lions 2 Craiova
83 ACS BC Lions 3 Craiova
84 Royal Sport Club Craiova
85 ACS Juniors Craiova
86 ACS ID Ingerii 1 Baniei Craiova
87 ACS ID Ingerii 2 Baniei Craiova
88 CS Phoenix 1 Galati
89 CS Phoenix 2 Galati
90 CS Phoenix 3 Galati
91 AS Baschet Team Giurgiu
92 CSS Giurgiu
93 AS Baschet 2016 Giurgiu
94 CSS Targu Jiu
95 ABC Targu Jiu
96 CSM VSK C Miercurea Ciuc
97 CNS Cetate Deva
98 CS National Iasi
99 ACS Iris Iasi
100 CSS Unirea Iasi
101 ACS Stars 2012 Iasi
102 ABC Shooting Star Buftea
103 CSO 1 Voluntari
104 CSO 2 Voluntari
105 AS BC Fan Baschet 1 Otopeni
106 AS BC Fan Baschet 2 Otopeni
107 ACS Eko Sighet Sighetu Marmatiei
108 CSS Sighetu Marmatiei
109 ACS Gladius Targu Mures
110 ABC Together Targu Mures
111 ABC Mures 2 Targu Mures
112 ABC Mures 1 Targu Mures
113 ASC Lucky Dragons Targu Mures
114 ACS Dream Team Caracal
115 A Solaris SC Ploiesti
116 CSS Ploiesti
117 ABC Shooters Sevlar Ploiesti
118 CSU 1 Ploiesti
119 CSU 2 Ploiesti
120 CSU 3 Ploiesti
121 ABC T-Pack Ploiest
122 CSS Sibiu
123 ABC - CSU 1 Sibiu
124 ABC - CSU 2 Sibiu
125 ABC - CSU 3 Sibiu
126 CSS 1 Medias
127 CSS 2 Medias
128 ACS Phoenix Suceava
129 CSS Alexandria
130 CS MP Sport 1 Timisoara
131 CS MP Sport 2 Timisoara
132 CS MP Sport 3 Timisoara
133 CSS Tulcea
134 ABC Soniks Junior Barlad



PERIOADA DE INSCRIERE IN FAZA PRELIMINARA  este 16.02 - 31.03.2017

Inscrierile pentru Liga Nationala de Mini si Baby Baschet  si pentru faza preliminara se vor face pe adresa de e-mail minibaschet@frbaschet.ro completand toate campurile formularului tip pe care il puteti accesa AICI, sau la Departamentul Competitii din cadrul  FR Baschet, cu formularul in original.

Persoana de contact pentru inscrieri: Ghizdareanu Vlad: minibaschet@frbaschet.ro

Din categoriile: Comisia de competitii, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.