Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Comisia de competitii

Vineri, 21 aprilie 2017

Echipe inscrise Babybaschet masculin si feminin - UPDATE

Autor: Federatia Romana de Baschet

Va rugam sa verificati corectitudinea datelor de inscriere, iar in cazul in care sunt inadvertente in denumirea echipei, numarul echipelor  inscrise din partea unei structuri, grupa si/sau faza de calificare la minibaschet masculin sa ne instiintati in scris pe adresa de e-mail: minibaschet@frbaschet.ro.

Perioada de transfer pentru categoriile mini si baby baschet: 10 - 24 aprilie 2017
.


Obligativitatea completarii tabelului cu sportivii si insotitorii echipei,  inainte de inceperea fazei preliminare pentru minibaschet masculin si 31 mai 2017 pentru baby baschet masculin/feminin si minibaschet feminin, tabel pe care il veti primi prin e-mail,.

Pentru validarea echipelor, reprezentantii acestora se vor prezenta la sedinta tehnica cu:
- Legitimatiile sportivilor tip FRB care sa cuprinda:
         - aceeasi denumire a structurii sportive (pe pagina 2)
         - viza anuala aplicata pentru sezonul 2016/2017
         - viza medicala valabila pe toata durata competitiei
- Tabel cu sportivii si insotitorii echipei semnat si parafat de structura sportiva care sa contina Nume, Prenume, CNP si seria legitimatiei, tabel pe care il veti primi prin e-mail.
- Carnetul de antrenor care sa cuprinda:
         - viza anuala aplicata pentru sezonul 2016/2017
         - structura sportiva a echipei pe care o antreneaza la sectiunea "angajamente"
         - licenta C pentru antrenorii echipelor de minibaschet (grupele rosie si galbena).

Ultima zi pentru depunerea dosarelor in vederea legitimarii sportivilor si a cererii de inscriere in original este:
31 mai 2017.


Baby Baschet Feminin

Nr Denumire Echipa
1 LPS Alba Iulia
2 AS BC Valbon Arad
3 CS Crisul - Rookies Oradea
4 CS Cuza Sport Braila
5 BC Slam Bucuresti
6 C Sportul Studentesc 1 Bucuresti
7 C Sportul Studentesc 2 Bucuresti
8 ACS ICED Bucuresti
9 CS Olimpia 1 Bucuresti
10 CS Olimpia 2 Bucuresti
11 CS Olimpia 3 Bucuresti
12 CS Olimpia 4 Bucuresti
13 ABC Leii Bucuresti
14 ACS Dan Dacian Negru Bucuresti
15 ACS Dan Dacian Portocaliu Bucuresti
16 CSS nr.6 - Champions 1 Bucuresti
17 CSS nr.6 - Champions 2 Bucuresti
18 CSS nr.4 Bucuresti
19 ACSB Soimii Albi Bucuresti
20 CSM Calarasi
21 ACS Galactica Cluj Napoca
22 ACS NBS Cluj Napoca
23 CS BC Heroes Cluj Napoca
24 ACS U-BT Cluj Napoca
25 CS Phoenix Constanta
26 ACS Admar Costinesti
27 CS Laguna Regina Maria Constanta
28 CS Fly OC Constanta
29 ACS MC Ball Mangalia
30 CSS Sfantu Gheorghe
31 ACS Sepsi Sic Sfantu Gheorghe
32 CSM Targoviste
33 ACS BC Lions Craiova
34 CSS Craiova
35 CS Phoenix 1 Galati
36 CSS Gheorgheni
37 CS Otopeni
38 ACS Eko Sighet Sighetu Marmatiei
39 ACS Roth Baia Mare
40 ACS Gladius Alb Targu Mures
41 ACS Gladius Alb Targu Mures
42 CSS Alexandru Ceusianu Reghin
43 ACS BC Sirius Targu Mures
44 LPS Satu Mare
45 ACS TDM Akademy Satu Mare
46 ABC Club Magic Satu Mare
47 CSS Bega Timisoara
48 CSS Ramnicu Valcea

Baby Baschet Masculin

Nr Denumire Echipa
1 AS BC Valbon Arad
2 LPS CSU 1 Pitesti
3 ACS Baschet Star 1 Oradea
4 ACS Baschet Star 2 Oradea
5 ACS Baschet Star 3 Oradea
6 ACS Baschet Star 4 Oradea
7 ACS Baschet Star 5 Oradea
8 CSU Brasov
9 ABC Galactica Brasov
10 ACS Transilvania Brasov
11 CS Cuza Sport Braila
12 BC Slam - Rosu Bucuresti
13 BC Slam - Alb Bucuresti
14 BC Slam - Albastru Bucuresti
15 ABC Laguna Bucuresti
16 ACS Vilis Bucuresti
17 ACS Panatinaikos Pro Basketball Group Bucuresti
18 ACS Playball Bucuresti
19 CS Dinamo - CSS nr.6 - 1 Bucuresti
20 CS Dinamo - CSS nr.6 - 2 Bucuresti
21 CS Spike Bucuresti
22 ACS ICED Bucuresti
23 ABC Leii Bucuresti
24 ACS Dan Dacian Alb Bucuresti
25 ACS Dan Dacian Portocaliu Bucuresti
26 ACS Dan Dacian Verde Bucuresti
27 ACS Dan Dacian Negru Bucuresti
28 ACS Dan Dacian Gri Bucuresti
29 ACS Dan Dacian Rosu Bucuresti
30 ACS Dan Dacian Mov Bucuresti
31 ACS Dan Dacian Albastru Bucuresti
32 ACS Total Sport 1 Bucuresti
33 ACS Total Sport 2 Bucuresti
34 CS Magic Champions Bucuresti
35 CS BBB Raptors Bucuresti
36 CS Steaua Magic 2008 Bucuresti
37 ACS Champions Bucuresti - Craiova
38 ACS 4 Sports Agronomia - Alb Bucuresti
39 ACS 4 Sports Agronomia - Albastru Bucuresti
40 CSS nr.4 - Galben Bucuresti
41 CSS nr.4 - Negru Bucuresti
42 CSS nr.5 Bucuresti
43 A.C.S. Baller - Otopeni 1 Bucuresti
44 A.C.S. Baller - Otopeni 2 Bucuresti
45 CN Aurel Vlaicu Bucuresti
46 CS Olimpia Bucuresti
47 ACSB Soimii Albi Bucuresti
48 CS Miandra 2008  Buzau
49 ACS For You Cluj
50 ACS U-BT 1 Cluj Napoca
51 ACS U-BT 2 Cluj Napoca
52 ACS U-BT 3 Cluj Napoca
53 ACS U-BT 4 Cluj Napoca
54 ACS U-BT 5 Cluj Napoca
55 ACS U-BT 6 Cluj Napoca
56 ACS MC Ball 1 Mangalia
57 ACS MC Ball 2 Mangalia
58 CS Phoenix Constanta
59 ACS Toyin Constanta
60 CSA Axiopolis Sport Cernavoda
61 ACS Admar 1 Costinesti
62 ACS Admar 2 Costinesti
63 CS Fly OC Constanta
64 CS Laguna Regina Maria Constanta
65 ACS Salema Basket Sfantu Gheorghe
66 SG Mihai Viteazul - Tonik Pucioasa
67 CSS Targoviste
68 ACS BC Lions 1 Craiova
69 ACS BC Lions 2 Craiova
70 ACS Juniors 1 Craiova
71 ACS Juniors 2 Craiova
72 ACS ID Ingerii 1 Baniei Craiova
73 ACS ID Ingerii 2 Baniei Craiova
74 ACS ID Ingerii 3 Baniei Craiova
75 ACS Toro Dunk Craiova
76 CS Phoenix 1 Galati
77 CS Phoenix 2 Galati
78 CS Phoenix 2 Galati
79 AS Baschet Team Giurgiu
80 AS Baschet 2016 - 1 Giurgiu
81 AS Baschet 2016 - 2 Giurgiu
82 BC Junior Iasi
83 ACS Stars 2012 - 1 Iasi
84 ACS Stars 2012 - 2 Iasi
85 ABC Shooting Star Buftea
86 CSO Voluntari
87 AS BC Fan Baschet Otopeni
88 CS Otopeni
89 ACS Eko Sighet Sighetu Marmatiei
90 CSS Alb Sighetu Marmatiei
91 CSS Albastru Sighetu Marmatiei
92 ACS Gladius Targu Mures
93 ASC Lucky Dragons Targu Mures
94 LPS Alb Targu Mures
95 LPS Mov Targu Mures
96 ACS Muresul Ludus
97 A Solaris SC Ploiesti
98 ABC Shooters Sevlar Ploiesti
99 CSU 1 Ploiesti
100 CSU 2 Ploiesti
101 CSU 3 Ploiesti
102 CSU 4 Ploiesti
103 ABC T-Pack Ploiest
104 CS ADEP Satu Mare
105 ACS TDM Akademy Portocaliu Satu Mare
106 ACS TDM Akademy Albastru Satu Mare
107 ABC Club Magic Satu Mare
108 ABC - CSU 1 Sibiu
109 ABC - CSU 2 Sibiu
110 ACS Eco Sport Team 1 Sibiu
111 ACS Eco Sport Team 2 Sibiu
112 CS MP Sport 1 Timisoara
113 CS MP Sport 2 Timisoara
114 CSS Ramnicu Valcea


Din categoriile: Comisia de competitii, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.