Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 27 aprilie 2017

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 28-30 aprilie 2017?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 28-30 aprilie 2017, vor avea loc 36 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 28.04.2017    
       
  Arena FRB    
14:00 Kosovo Romania U15M
16:00 Bulgaria Macedonia U15M
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
16:00 CS Spike Bucuresti CN Aurel Vlaicu Bucuresti U16M
       
  Sala Leu    
19:00 Lupii din Trivale Flame O M 3
       
  Sambata 29.04.2017    
       
  Universitatea Lumina    
9:00 CS Olimpia Bucuresti CSS Bega Timisoara U13F
10:45 CSU - Olimpia Brasov CSS nr4 Bucuresti U13F
12:30 CSS Botosani CSM Moinesti U13F
14:00 CSS nr4 Bucuresti CSS Craiova U16M
16:15 CSS nr4 Bucuresti CS Olimpia Bucuresti U13F
18:30 CSS Bega Timisoara CSS Botosani U13F
19:45 CSM Moinesti CSU - Olimpia Brasov U13F
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
9:00 CN Aurel Vlaicu Vipo J2M
11:00 CN Aurel Vlaicu Steaua Magic J3M
13:00 CN Aurel Vlaicu Playball J1M
       
  Colegiul National "Grigore Moisil"    
9:30 Alpha Soimii Albi MBM
       
  Scoala 108    
11:00 ABC Laguna Bucuresti LPS Bihorul Oradea U16M
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
13:30 CSA Steaua CSM Eximbank CSO Voluntari J2M
       
  Arena FRB    
12:20 CSS Craiova ACS ICED Bucuresti U13F
14:00 Romania Macedonia U15M
16:00 Bulgaria Kosovo U15M
18:50 ACS ICED Bucuresti CS Phoenix Galati U13F
       
  Sala Leu    
18:00 Amicii BC Steaua O M 3
       
  Duminica 30.04.2017    
       
  Universitatea Lumina    
9:00 CSU - Olimpia Brasov CSS Bega Timisoara U13F
10:45 CS Olimpia Bucuresti CSS Botosani U13F
12:30 CSS nr4 Bucuresti CSM Moinesti U13F
       
  Arena FRB    
8:15 BC Slam Bucuresti LPS Bihorul Oradea U16M
10:00 Kosovo Macedonia U15M
12:00 Romania Bulgaria U15M
14:50 CS Phoenix Galati CSS Craiova U13F
       
19:30 Spartanii The Harp O M 2
       
  U.T.C.B.    
9:45 Dan Dacian - Portocaliu Leii BBM
11:00 Dan Dacian - Gri CS 4 Lumina Wolves - Galben MBM
12:15 Dan Dacian Soimii Albi BBF
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
13:30 CSA Steaua CSM EximBank Bucuresti ACS Dan Dacian Bucuresti U16M
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
15:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CS BC Timba Timisoara L1M
       
  Sala Leu    
15:00 Universitatea Granitul O M 2

Din categoriile: Anunturi importante, Loturi nationale masculin, U15 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.