Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 12 mai 2017

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 12-14 mai 2017?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 12-14 mai 2017, vor avea loc 116 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 

  Vineri 12.05.2017    
       
  Piata George Enescu    
11:00 Festivalul Sportului 2017 4 meciuri M M_PMB
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
10:00 CSS - CSM Ploiesti CSS Alexandria U16F
12:00 CSS Gloria Arad CSU - Olimpia Brasov U16F
16:00 CSS Sibiu LPS Alba Iulia U16F
18:00 LAPI Dej CS Olimpia Bucuresti U16F
       
  Mall Veranda    
18:00 3x3 League Baby 3x3 si Mini 3x3 3x3
       
  Scoala 206    
19:15 CSS 5 Olimpia - 2 MBF
       
  Sala Concordia - Sector 1    
20:00 Shooting Stars Buftea Sevlar Ploiesti MBM
       
  Scoala 64    
20:15 Dinamo CSS 6 - 1 CSS Giurgiu J3M
       
  Sambata 13.05.2017    
       
  Scoala 81    
9:00 Magic Champions Laguna Sharks - 129 J3M
10:45 Magic Champions Baller - Otopeni - 3 MBM
19:30 Ravens Spinball MBM
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
10:00 A3 B4 U16F
12:00 A4 B3 U16F
14:00 Olimpia - 2 Olimpia - 1 BBF
16:00 A1 B2 U16F
18:00 A2 B1 U16F
20:00 LOC 7-8   U16F
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
10:00 Baller - Otopeni - 2 AS Baschet Giurgiu MBM
11:00 Baller - Otopeni - 1 Viitorul MBM
       
  Scoala 129    
11:00 Laguna Sharks - 110 Playball MBM
12:00 Laguna Sharks - 2005 AS Baschet Giurgiu MBM
13:00 Laguna Sharks - 189 Vilis J3M
15:30 Laguna Sharks Dan Dacian J1M
17:00 CSU Ploiesti Laguna Sharks J2M
       
  Piata George Enescu    
11:00 Festivalul Sportului 2017 4 meciuri M M_PMB
       
  Sala Concordia - Sector 1    
11:00 Shooting Stars Buftea Dan Dacian - Alb BBM
       
  Scoala 142    
11:00 Total Sport CSO Voluntari MBM
       
  Scoala 103    
11:30 Sportul Studentesc CSS 4 MBF
       
  U.T.C.B.    
12:15 A Solaris Sporting Club Ploiesti Dan Dacian - Portocaliu MBM
13:30 Dan Dacian - Alb Soimii Albi BBM
       
  Scoala 169    
12:15 Soimii Albi Royal Fun MBM
13:20 Soimii Albi Spike J3M
       
  Scoala 108    
12:30 Cupa Laguna - initiere 3 ore MBMa
       
  Scoala 64    
12:30 Dinamo CSS 6 - 1 ICED J3M
14:15 Dinamo CSS 6 - 1 Leii MBM
15:30 CS 4 Lumina Wolves - Negru Dinamo CSS 6 - 1 BBM
       
  Liceul Teoretic Traian    
13:00 Playball CSS 5 J3M
       
  Scoala 280    
13:30 Steaua Magic - 1 Fan Baschet Otopeni MBM
14:30 Steaua Magic Baller - Otopeni J2M
16:00 Steaua Magic - 1 A Solaris Sporting Club Ploiesti MBM
       
  Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau"    
14:00 Slam Junii J2M
15:30 Slam CSS 5 MBF
       
  Colegiul Tehnic "Costin Nenitescu"    
14:00 Raptors Dan Dacian MBF
       
  Sala ASE    
14:00 Corporate Games   3x3
       
  Sala Concordia - CHIAJNA    
14:00 Panathinaikos Pro Basketball Academy Sevlar Ploiesti MBM
       
  Scoala 308    
14:30 Artesania Vilis - 1 MBM
       
  Scoala 82    
15:00 ICED Steaua Magic - 2 MBM
       
  Arena FRB    
13:00 Make, Cristi si prietenii Factor O M 1
14:30 Rapid Stiinta O M 1
17:30 CSU Stiinta Bucuresti CS Cuza Sport Braila L1M
       
  Duminica 14.05.2017    
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
8:30 LOC 5-6   U16F
10:30 FINALA MICA   U16F
12:30 FINALA MARE   U16F
       
17:30 Olimpia - 3 Baller - Otopeni BBF
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
9:00 Slam - Rosu CS 4 Lumina Wolves - Negru MBM
10:00 Slam Steaua Magic J1M
11:30 Slam - Alb Steaua Magic - 1 J3M
13:00 Slam - Rosu Dan Dacian - Negru J3M
       
  Liceul Teoretic Al.Ioan Cuza    
9:30 Royal Fun Admar Costinesti J3F
       
  Scoala 103    
9:30 Sportul Studentesc Admar Costinesti BBF
10:30 Sportul Studentesc Slam BBF
11:30 Sportul Studentesc CSS 2 - ICED J2F
13:00 Sportul Studentesc CSS 6 - Champions J3F
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
9:30 Baller - Otopeni - 2 Dan Dacian - Alb MBM
10:30 Baller - Otopeni - 1 Dinamo CSS 6 - 1 J3M
12:30 Baller - Otopeni - 2 CS 4 Lumina Wolves - Negru BBM
       
  Scoala 129    
10:00 Laguna Sharks - 2005 Playball MBM
11:00 Laguna Sharks - 129 Playball J3M
       
  ICHB sediu nou    
10:00 Pepiniera de talente 8 jocuri BBMa
       
  Colegiul National "Aurel Vlaicu"    
10:00 CN Aurel Vlaicu CSS 5 MBM
       
16:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSM VSK C Miercurea Ciuc L1M
       
  Piata George Enescu    
11:00 Festivalul Sportului 2017 4 meciuri - finale M M_PMB
       
  Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza"    
11:00 CSS Steaua CSO Voluntari J2M
       
  International School Bucharest    
11:00 CS 4 Lumina Wolves Playball J2M
13:00 CS 4 Lumina Wolves CST Alexandria MBF
14:00 CSS 4 Royal Fun J3M
       
  Scoala 308    
11:00 Artesania Leii J3M
12:00 Artesania CS 4 Lumina Wolves - Galben MBM
       
  U.T.C.B.    
11:15 Dinamo CSS 6 - 2 Dan Dacian - Negru MBM
12:30 Dan Dacian - Alb CSU - 1 Ploiesti BBM
13:45 Panathinaikos Pro Basketball Academy Dan Dacian - Portocaliu MBM
15:00 Olimpia - 1 Dan Dacian BBF
16:15 Dan Dacian - Gri Olimpia MBM
17:30 Dan Dacian - Portocaliu Dan Dacian - Verde BBM
18:30 Dan Dacian Dinamo CSS 6 - 3 J1M
       
  Scoala 309    
12:00 Sport for All CS Chitila MBM
13:30 Sport for All Dinamo CSS 6 - 1 J3M
       
  Scoala 64    
12:30 Dinamo CSS 6 - 1 Baller - Otopeni - 3 MBM
       
  Col.Economic C. Kiritescu    
13:30 Leii CSS 5 J3M
15:00 Leii Olimpia - 2 MBF
16:15 Leii CSU Ploiesti MBM
       
  Scoala 32    
14:00 Vilis Spike J3M
       
  Scoala 81    
16:30 Palestra CN Aurel Vlaicu J2M
       
  Scoala 205 Adrian Paunescu    
18:00 Atletic Kids CSS 6 - Champions 2 MBF
       
  Sala Leu    
13:30 Mithos - Laguna Sfertul 5 O M a
15:00 Lupii din Trivale Next Team O M 3
16:30 Ciocanul Alfa O M 3
18:00 Amicii E-Magic O M 3
19:30 Fazanii AC Viitorul O M 2

Din categoriile: Anunturi importante, U16 feminin, Liga I masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.