Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 18 mai 2017

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 19-21 mai 2017?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, a reluat si in actualul sezon initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 19-21 mai 2017, vor avea loc 111 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

  Vineri 19.05.2017    
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
9:30 CSS Bega Timisoara CSS Sfantu Gheorghe U14F
11:30 CSS Craiova ACS Roth Baia Mare U14F
13:30 CS Olimpia Bucuresti ACS For You Cluj Napoca U14F
15:30 ACS Admar Costinesti CSS nr6 Champions Bucuresti U14F
       
  Sala Concordia - CHIAJNA    
17:00 CSS nr4 Bucuresti ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti U13M
19:00 SG Mihai Viteazul - Tonika Pucioasa ACS Panathinaikos P B A Bucuresti U13M
       
  Mall Veranda    
18:00 3x3 League Baby 3x3 si Mini 3x3 3x3
       
  Scoala 110    
20:00 AS Baschet Giurgiu Laguna Sharks - 110 MBM
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
20:00 Spike Palestra J2M
       
  Scoala 64    
20:15 Vilis Dinamo CSS 6 - 2 J1M
       
  Scoala 129    
20:30 CSA Steaua CSM Eximbank Laguna Sharks J1M
       
  Scoala 206    
20:30 CSS 5 Dinamo CSS 6 - 2 J3M
       
  Sala Concordia - Sector 1    
20:00 Shooting Stars Buftea Dan Dacian - Verde J3M
       
  Sambata 20.05.2017    
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
9:30 LOC 5-8 meci 1   U14F
11:30 LOC 5-8 meci 2   U14F
13:30 Semifinala 1   U14F
15:30 Semifinala 2   U14F
17:30 Loc 7-8   U14F
19:30 Loc 5-6   U14F
       
  Universitatea Lumina    
9:30 CSS Sibiu ACS ICED Bucuresti U13F
11:30 CSS nr4 Bucuresti CSM VSK C Miercurea Ciuc U13F
14:00 CS 4 Lumina Wolves - Negru Dinamo CSS 6 - 1 MBM
15:00 CSS 4 Sportul Studentesc J2F
17:00 CSM VSK C Miercurea Ciuc CSS Sibiu U13F
19:00 ACS ICED Bucuresti CSS nr4 Bucuresti U13F
       
  Scoala 81    
9:30 Magic Champions 4 Sports - Agronomia MBM
10:45 Magic Champions Playball BBM
       
  Scoala 142    
10:00 Total Sport Soimii Albi BBM
11:00 Total Sport Viitorul MBM
       
  Scoala 129    
10:00 Laguna Sharks - 110 CSS 5 MBM
11:00 Laguna Sharks - 129 CSS Giurgiu J3M
       
  Scoala 172 Sf Andrei    
10:00 Spike Laguna Sharks - 189 J3M
11:00 Spike Baller - Otopeni - 2 BBM
12:00 Spike CN Aurel Vlaicu J1M
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
10:00 Olimpia Leii BBM
11:00 Olimpia - 3 Sportul Studentesc BBF
12:00 Olimpia - 2 Slam BBF
       
  Scoala 165    
10:00 Dinamo CSS 6 - 1 Slam - Rosu MBM
       
  Mall Veranda    
10:15 Vilis - 1 Dan Dacian - Gri MBM
11:30 Vilis Baller - Otopeni - 3 BBM
       
  Sala Concordia - Sector 1    
11:00 Shooting Stars Buftea Dinamo CSS 6 - 3 J3M
       
  U.T.C.B.    
12:15 Dan Dacian - Portocaliu Steaua Magic - 1 MBM
13:30 Dan Dacian Leii BBF
14:45 Baschet Team Giurgiu Dan Dacian - Gri MBM
16:00 Dan Dacian - Alb Laguna Sharks - 2005 MBM
17:15 Dan Dacian Laguna Sharks J1M
       
  Scoala 169    
12:30 Soimii Albi Laguna Sharks - 194 J3M
14:15 Soimii Albi Sport for All MBM
       
  Sala Reg. de Garda Mihai Viteazul    
13:00 Slam CSA Steaua CSM Eximbank J1M
       
  Liceul Teoretic Traian    
13:00 Playball Dan Dacian - Alb MBM
14:00 Playball 4 Sports - Agronomia BBM
15:00 Playball CN Aurel Vlaicu J2M
       
  Scoala 280    
14:00 Steaua Magic Laguna Sharks - 110 J2M
15:30 Steaua Magic - 2 Ravens MBM
       
  Liceul Teoretic Dante Alighieri    
14:00 Baller - Otopeni - 1 Laguna Sharks BBM
15:00 Baller - Otopeni - 2 CN Aurel Vlaicu MBM
       
  Sala Otopeni    
14:00 Baller - Otopeni Soimii Albi BBF
       
  Sala CSS6 Luica    
15:30 Dinamo CSS 6 - 2 Dan Dacian - Portocaliu BBM
       
  Sala Rapid    
17:00 CS Rapid Bucuresti CSU - CSM Oradea L1F
       
  Sala Concordia - CHIAJNA    
17:00 ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti SG Mihai Viteazul - Tonika Pucioasa U13M
19:00 ACS Panathinaikos P B A Bucuresti CSS nr4 Bucuresti U13M
       
  Scoala 308    
17:30 Artesania Baschet Team Giurgiu MBM
       
  Duminica 21.05.2017    
       
  Universitatea Lumina    
8:30 CS 4 Lumina Wolves - Negru Spike BBM
10:00 CSS Sibiu CSS nr4 Bucuresti U13F
12:00 CSM VSK C Miercurea Ciuc ACS ICED Bucuresti U13F
       
  Liceul Teoretic Al.Ioan Cuza    
9:00 Royal Fun Vilis J3M
10:15 CS Chitila Vilis - 2 MBM
11:15 Royal Fun CS Chitila MBM
       
  Colegiul National "Spiru Haret"    
9:00 Slam Leii BBF
10:00 Slam - Alb Shooting Stars Buftea BBM
       
  Colegiul National "Grigore Moisil"    
9:30 CSS 5 Laguna Sharks - 129 J3M
11:00 CSS 5 CST Alexandria MBF
       
  U.S.A.M.V.B. - Sala Agronomia    
9:30 Finala mica CN U14F   U14F
11:30 Finala mare CN U14F   U14F
       
16:00 CS Agronomia Bucuresti CSU - CSM Oradea L1F
       
  Clubul Diplomatilor    
10:00 Cupa MAE 6 jocuri (3 ore) 3x3
       
  International School Bucharest    
10:00 CS 4 Lumina Wolves - Albastru Spinball MBM
11:00 CS 4 Lumina Wolves - Galben Dan Dacian - Negru MBM
12:30 CS 4 Lumina Wolves Slam J2M
       
  Sala CSS6 Luica    
10:00 Olimpia Dinamo CSS 6 - 2 MBM
11:00 Dan Dacian - Verde Dinamo CSS 6 - 3 J3M
12:30 CSS 6 - Champions 2 Dan Dacian MBF
       
  Sala Chauncey Hardy - GIURGIU    
10:30 AS Baschet Giurgiu CSO Voluntari J3M
12:00 Slam - Alb CSO Voluntari J3M
13:30 AS Baschet Giurgiu Slam - Alb J3M
15:00 CSO Voluntari AS Baschet Giurgiu J3M
       
  U.T.C.B.    
11:00 Dan Dacian CSA Steaua CSM Eximbank J1M
13:00 Dan Dacian - Portocaliu CS Sevlar Ploiesti MBM
14:15 Dan Dacian - Negru Dan Dacian - Verde J3M
       
  Sala Concordia - CHIAJNA    
11:00 CSS nr4 Bucuresti SG Mihai Viteazul - Tonika Pucioasa U13M
13:00 ACS Panathinaikos P B A Bucuresti ACS 4 Sports - Agronomia Bucuresti U13M
       
  Scoala 103    
12:00 Sportul Studentesc Olimpia - 2 MBF
13:00 Sportul Studentesc Royal Fun J3F
14:30 Sportul Studentesc CSS 2 - ICED BBF
       
  Sala Rapid    
12:00 CS Rapid Bucuresti CSM VSK C Miercurea Ciuc L1M
14:00 Regal Shooting Stars Buftea MBMa
       
  Col.Economic C. Kiritescu    
14:00 Leii Magic Champions MBM
15:00 Leii CST Alexandria MBF
16:15 Leii Playball J3M
       
  Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"    
14:30 Olimpia - 1 Slam MBF
       
  Scoala 82    
17:00 Palestra Spike J1M

Din categoriile: Anunturi importante, U14 feminin, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.