Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Comisia de competitii

Miercuri, 16 august 2017

Echipe inscrise in CN Juniori editia 2017-2018 - UPDATE 16.08.2017

Autor: Federatia Romana de Baschet

CN U13 Feminin

Nr Denumire echipa
1 C.S.S. Targoviste
2 C.S.S. - C.S.M. Ploiesti
3 A.C.S. Gladius Santana Mures
4 C.S.S. Nr.5 Bucuresti
5 A.C.S. Galactica Cluj Napoca
6 C.S. Olimpia Bucuresti
7 C.S. Phoenix - L.P.S. 1 Galati
8 C. Sportul Studentesc Bucuresti
9 A.C.S. B. Raptors Bucuresti
10 A.C.S. Champions Bucuresti
11 C.S.S. Gheorgheni
12 C.S.S. Gloria Arad
13 C.S.S. Craiova
14 C.S.S. - C.N. Teodor Nes Salonta
15 C.S.S. Sfantu Gheorghe
16 L.P.S. Alba Iulia
17 C.S.U. Brasov
18 A.C.S. Dan Dacian Bucuresti
19 A.C.S. Eko-Sighet Sighetu Marmatiei
20 CS MP Sport Timisoara

CN U14 Feminin


Nr Denumire echipa
1 C.S.M. Moinesti
2 C.S. Muresul Targu Mures
3 C.S.S. Bega Timisoara
4 C.S.M. VSK C. Miercurea Ciuc
5 C.S. Olimpia Bucuresti
6 L.T. Lucian Blaga Reghin
7 C.S.S. Sibiu
8 C.S.S. Craiova
9 C.S. Crisul 1 Oradea
10 A.C.S. Champions Bucuresti
11 C.S.S. Brasovia Brasov
12 C.S.S. Unirea Iasi
13 C.S.S. Gheorgheni
14 C.S.S. Nr.4 Bucuresti
15 C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc
16 C.S.S. Sfantu Gheorghe
17 L.P.S. Alba Iulia
18 C.S.U. Brasov
19 C.S. Crisul 2 Oradea
20 A.C.S. For You Cluj Napoca
21 A.C.S. Admar Costinesti
22 C.S.S Botosani

CN U16 Feminin

Nr Denumire echipa
1 C.S.S. Alexandria
2 C.S.S. Ramnicu Valcea
3 C.S.S. Targoviste
4 C.S.S. Bega Timisoara
5 C.S.M. VSK C. Miercurea Ciuc
6 C.S.S. Nr.1 Constanta
7 C.S. Crisul Oradea
8 C.S. Olimpia Bucuresti
9 C.S.S. Sibiu
10 A.C.S. MC Ball Mangalia
11 C.S.S. Craiova
12 C. Sportul Studentesc Bucuresti
13 L.P.S. - C.S.S. Satu Mare
14 A.C.S. Roth Baia Mare
15 A.C.S. B. Raptors Bucuresti
16 A.C.S. Champions Bucuresti
17 L.A.P.I. Dej
18 C.S.S. Nr.4 Bucuresti
19 C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc
20 C.S.S. Gloria Arad
21 C.S.S. - C.N. Teodor Nes Salonta
22 C.S.S. Sfantu Gheorghe
23 L.P.S. Alba Iulia
24 C.S.U. Brasov
25 A.C.S. For You Cluj Napoca
26 A.C.S. 4 Sports - Agronomia Bucuresti
27 A.C.S. Admar Costinesti
28 C.S.S Brasovia Brasov

CN U18 Feminin


Nr Denumire echipa
1 L.A.P.I. Dej
2 C.S.S. Targoviste
3 C.S.S. Bega Timisoara
4 C.S. Olimpia Bucuresti
5 C.N. Mihai Eminescu Oradea
6 C.S.S. Sibiu
7 C.S.S. Nr.1 Constanta
8 A.C.S. Phoenix Targoviste
9 A.C.S. N.B.S. Cluj Napoca
10 A.C.S. B. Raptors Bucuresti
11 A.C.S. Champions Bucuresti
12 A.C.S. Vendor Odorheiul Secuiesc
13 C.S.S. Unirea Iasi
14 C.S.S. Gloria Arad
15 C.S.S. Sfantu Gheorghe
16 L.P.S. Alba Iulia
17 C.S.U. Brasov

CN U20 Feminin

Nr Denumire echipa
1 C.N. Mihai Eminescu Oradea
2 C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc
3 C.S. Rapid Bucuresti
4 C.S.S. - C.S.M. Ploiesti

CN U13 Masculin

Nr Denumire echipa
1 L.P.S. - C.S.U. Pitesti
2 C.N.S. Cetate Deva
3 A.B.C. Galactica Brasov
4 C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti
5 C.S. Magic Champions Bucuresti
6 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
7 C.S.S. Targu Jiu
8 C.S.O. Voluntari
9 C.S.S. Sibiu
10 A.C.S. Sto-Mart Iasi
11 C.S. Otopeni
12 C.S. Phoenix - L.P.S. 1 Galati
13 C.S. Phoenix - L.P.S. 2 Galati
14 L.P.S. Bihorul Oradea
15 A.B.C. Laguna Bucuresti
16 A.C.S. Champions - Toro Dunk Craiova
17 A.C.S. U-BT 1 Cluj Napoca
18 A.C.S. U-BT 2 Cluj Napoca
19 CS MP Sport Timisoara
20 C.S.S. 1 Bacau
21 A.C.S. I.D. Ingerii Baniei Craiova
22 A.C.S. Sepsi Sic Sfantu Gheorghe
23 A.C.S. Pro Basketball Group Bucuresti
24 C.S.S. Focsani
25 L.P.S. Targu Mures
26 C.S.S. 2 Bacau
27 B.C. Slam Bucuresti
28 A.C.S. Dan Dacian 1 Bucuresti
29 A.C.S. Dan Dacian 2 Bucuresti
30 A.C.S. Baller Bucuresti
31 C.S.S. Nr.4 Bucuresti
32 C.S.S. Ploiesti
33 C.S.S. Buzau
34 C.S.M. VSK C. Miercurea Ciuc
35 C.S.U. Brasov
36 C.S.U. Sibiu
37 A.C.S. Playball Bucuresti
38 A.B.C. Athletic Constanta
39 A.C.S. B.C. Lions Craiova
40 A.S. B.C. Valbon Arad
41 A.C.S. 4 Sports - Agronomia Bucuresti

CN U14 Masculin

Nr Denumire echipa
1 C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti
2 L.P.S. - C.S.U. Pitesti
3 C.S.S. Targoviste
4 A.B.C. Galactica Brasov
5 C.S.U. Ploiesti
6 C.S.S. Bega Timisoara
7 A.C.S. Gladius Santana Mures
8 C.S.S. Nr.5 Bucuresti
9 A.C.S. Toyin Constanta
10 C.S.S. Targu Jiu
11 C.S. Cuza Sport Braila
12 C.S. Amicii Pitesti
13 A.C.S. MC Ball Mangalia
14 A.C.S. Sto-Mart Iasi
15 C.S. Otopeni
16 C.S. Phoenix - L.P.S. Galati
17 C.S.S. Medias
18 L.P.S. Bihorul Oradea
19 C.S.S. Tulcea
20 A.B.C. Laguna Bucuresti
21 A.C.S. Champions - Toro Dunk Craiova
22 A.C.S. U-BT Cluj Napoca
23 A.C.S. Pro Basketball Group Bucuresti
24 C.S.S. Brasovia Brasov
25 C.S.A. Axiopolis Sport Cernavoda
26 C.S.M.Ramnicu Sarat
27 A.C.S. KSE Targu Secuiesc
28 C.S.S. Gheorgheni
29 B.C. Slam Bucuresti
30 C.S.S. Nr.4 Bucuresti
31 A.B.C. Castorii Suceava Performanta
32 C.S.S. Sfantu Gheorghe
33 A.B.C. Leii Bucuresti
34 C.S.U. Brasov
35 A.B.C. T-Pack Ploiesti
36 S.G. Mihai Viteazul - Tonika Pucioasa
37 A.C.S. ICED Bucuresti
38 A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures
39 A.C.S. B.C. Lions Craiova
40 C.S.S. Viitorul Cluj Napoca
41 A.C.S. 4 Sports Bucuresti
42 C.S. Fly OC Constanta

CN U16 Masculin

Nr Denumire echipa
1 C.S. Dinamo C.S.S. Nr.6 Bucuresti
2 C.S. S.C.M. Timisoara
3 L.P.S. - C.S.U. Pitesti
4 C.S.S. Buzau
5 C.S. Spike Bucuresti
6 C.S.S. Targoviste
7 C.N.S. Cetate Deva
8 C.S.U. Stiinta Bucuresti
9 C.S.S. 1 Craiova
10 C.S.U. Ploiesti
11 C.S.S. Nr.1 Constanta
12 C.S. Sevlar Ploiesti
13 C.S. Steaua Magic 2008 Bucuresti
14 C.S.S. Targu Jiu
15 C.S.O. Voluntari
16 C.S.S. Sighetu Marmatiei
17 C.S. Amicii Pitesti
18 C.S.S. Sibiu
19 A.C.S. MC Ball Mangalia
20 C.S. Phoenix - L.P.S. Galati
21 C.S. Phoenix Constanta
22 C.S.S. Medias
23 L.P.S. Bihorul 1 Oradea
24 L.P.S. Bihorul 2 Oradea
25 A.C.S. U-BT 1 Cluj Napoca
26 A.C.S. U-BT 2 Cluj Napoca
27 L.P.S. Focsani
28 C.S.S. Unirea Iasi
29 L.P.S. Targu Mures
30 A.C.S. KSE Targu Secuiesc
31 B.C. Slam Bucuresti
32 A.C.S. Dan Dacian 1 Bucuresti
33 A.C.S. Dan Dacian 2 Bucuresti
34 C.S.S. Nr.4 Bucuresti
35 C.S.S. Ploiesti
36 C.S.S. 2 Craiova
37 C.S.S. Sfantu Gheorghe
38 C.S.U. Brasov
39 C.S.U. Sibiu
40 A.C.S. Artesania Bucuresti
41 A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures
42 C.S.S. Viitorul Cluj Napoca
43 C.S. Agronomia Bucuresti
44 A.C.S. 4 Sports Bucuresti

CN U18 Masculin


Nr Denumire echipa
1 C.S.S. Buzau
2 L.P.S. - C.S.S. Satu Mare
3 C.S. Spike Bucuresti
4 C.S.S. Targoviste
5 C.N.S. Cetate Deva
6 C.S.S. Craiova
7 C.S.S. Bega Timisoara
8 C.S.S. Nr.1 Constanta
9 C.S. Sevlar Ploiesti
10 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
11 C.S.S. Targu Jiu
12 C.S. Cuza Sport Braila
13 C.S.S. Sibiu
14 C.S. Phoenix - L.P.S. Galati
15 C.S.S. Medias
16 C.S.S. Tulcea
17 A.B.C. Laguna Bucuresti
18 A.C.S. U-BT Cluj Napoca
19 C.S.S. Unirea Iasi
20 L.P.S. Targu Mures
21 B.C. Slam Bucuresti
22 A.C.S. Dan Dacian 1 Bucuresti
23 A.C.S. Dan Dacian 2 Bucuresti
24 A.B.C. T-Pack Ploiesti
25 C.S.M. Bucovina Radauti
26 C.S.M. VSK C. Miercurea Ciuc
27 A.S.B.C. Valbon Arad
28 C.S.U. Brasov
29 C.S.U. Sibiu
30 C.S.S. Ploiesti
31 C.S.S. Viitorul Cluj Napoca
32 C.S. Agronomia Bucuresti

CN U20 Masculin

Nr Denumire echipa
1 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
2 L.P.S. Bihorul Oradea
3 A.C.S. Phoenix Targoviste
4 C.S.U. Stiinta Bucuresti
5 C.S.S. Viitorul Cluj Napoca
6 C.S.O. Voluntari
7 C.S. Agronomia Bucuresti

Va rugam sa verificati corectitudinea datelor si sa ne semnalati eventualele neconcordante prin e-mail: competitii@frbaschet.ro.


Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.