Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 9 martie 2018

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 10-11 martie 2018?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 10-11 martie 2018, vor avea loc 142 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

  Sambata 10.03.2018    
       
Sala AISB American International School    
8:30 Budapest AISB J2F
9:45 Warsaw AISB MS J2F
11:00 AISB BSB J2F
12:15 Budapest AISB MS J2F
14:15 4th / 3rd   J2F
14:45 Championship Game   J2F
17:30 All-Star Game   J2F
8:30 Prague BSB J2F
11:00 Prague Warsaw J2F
14:45 5th / 6th place   J2F
       
Sala Leu      
8:30 CSS Targoviste CS Phoenix LPS Galati U14M
12:00 ACS MC Ball Mangalia LPS Bihorul Oradea U14M
13:45 ABC Leii Bucuresti CSU Brasov U14M
15:30 Leii CS Chitila J3F
16:45 LPS Bihorul Oradea CSS Targoviste U14M
18:30 CSU Brasov ACS MC Ball Mangalia U14M
20:15 CS Phoenix LPS Galati ABC Leii Bucuresti U14M
       
UTCB      
9:00 ABC Laguna Bucuresti CS Phoenix LPS Galati U18M
10:45 LPS Targu Mures ACS Valbon Arad U18M
12:30 CSM VSK C Miercurea Ciuc ACS Dan Dacian Bucuresti U18M
15:30 ACS Dan Dacian Bucuresti LPS Targu Mures U18M
17:15 ACS Valbon Arad ABC Laguna Bucuresti U18M
19:00 CS Phoenix LPS Galati CSM VSK C Miercurea Ciuc U18M
       
Sala CNAV Colegiul National Aurel Vlaicu    
9:30 CSS Viitorul Cluj Napoca CSM Steaua Bucuresti U18M
11:30 CSU Brasov CN Aurel Vlaicu Bucuresti U18M
18:00 CN Aurel Vlaicu CSS 5 MBM
19:30 CS Agronomia Bucuresti CN Aurel Vlaicu Bucuresti U18M
       
CSS 6      
  ONSS - Municipiu - Masculin 8 Jocuri - Grupe si Semifinale  
9:00 CT A. Saligny CN O. Onicescu L M
10:00 CN G. Lazar CN A. Vlaicu L M
11:00 CT A. Saligny CN G. Moisil L M
12:00 CN G. Lazar CN S. Haret L M
13:00 CN O. Onicescu CN G. Moisil L M
14:00 CN A. Vlaicu CN S. Haret L M
15:00 Semifinala 1   L M
16:00 Semifinala 2   L M
       
Scoala 81      
9:00 Magic Champions Ploiesti Basketball - 1 MBM
10:45 Magic Champions Playball J3M
       
Agronomia      
10:00 CSS Bega Timisoara CS Agronomia Bucuresti U18M
18:00 CSS Bega Timisoara CSS Viitorul Cluj Napoca U18M
20:00 CSM Steaua Bucuresti CSU Brasov U18M
       
Sala ICHB Liceul International de Informatica (Lumina - Colentina)    
10:00 CSS4 Lumina Wolves - 2 Ravens MBM
       
Scoala 108      
10:00 Laguna Sharks - Alb Leii MBM
11:30 Solaris Ploiesti Laguna Sharks - Portocaliu J3M
12:30 Playball Laguna Sharks - Portocaliu J2M
15:00 Sevlar Ploiesti Laguna Sharks - Portocaliu J3M
       
Scoala 205 Adrian Paunescu    
10:00 Panatinaikos Pro Basketball - Alb Superfly J3M
11:00 Superfly - 1 Panatinaikos Pro Basketball MBM
       
Sala CNITV CN de Informatica Tudor Vianu    
10:00 CSS 6 Olimpia - 1 MBFa
11:00 CSS 6 Olimpia - 1 BBF
       
Scoala 64      
10:30 Dinamo CSS 6 - 3 Fan Baschet Otopeni J3M
12:00 Dinamo CSS 6 - 4 Slam - Alb J3M
13:30 Dinamo CSS 6 - 1 Slam - Rosu J2M
15:00 Dinamo CSS 6 - 1 Ploiesti Basketball - 1 MBM
       
Chitila      
11:00 CS Chitila Ploiesti Basketball - 2 MBM
       
Scoala 169      
12:30 Soimii Albi - 2 ICED Blue Hawks J3M
14:00 Soimii Albi CST Alexandria BBF
       
Olimpia      
12:30 Olimpia Sportul Studentesc J3F
14:00 Olimpia Admar Costinesti MBM
15:00 Olimpia - 2 Sportul Studentesc - 1 BBF
16:30 Olimpia - 3 CST Alexandria BBF
       
Sala LTDA Liceul Teoretic Dante Alighieri    
13:00 Baller - 1 CSS 4 Lumina Wolves - 1 MBM
14:00 Baller - 1 Dinamo CSS 6 - 3 J3M
       
Scoala 206      
13:15 Soimii Albi Playball MBM
       
Scoala 280      
13:30 Steaua Magic - 2 Rapid Regal MBM
14:30 Steaua Magic - 3 Baschet Team Giurgiu J3M
16:00 Steaua Magic - 2 CSS Giurgiu J2M
       
Sala LTAIC Liceul Teoretic Al. Ioan Cuza    
13:30 Royal Fun - Albastru Admar Costinesti J3M
       
Scoala 205 Adrian Paunescu    
13:30 ACS Admar Costinesti CS Olimpia Bucuresti U16F
       
Arena FRB      
13:30 CSU Stiinta Bucuresti CSU Ploiesti U16M
16:30 Rado Sport Intersport O M
18:00 Silena Laguna O M
19:30 Factor Defenders O M
       
Sala Mihai Viteazul      
14:00 CSM Steaua 1 Bucuresti ACS U-BT 1 Cluj Napoca U16M
17:00 CSM Steaua Eximbank Bucuresti BC Timba Timisoara LNBM
       
Scoala 82      
14:30 ICED Blue Hawks CSS 5 J3F
       
Sala CTEN Colegiul Tehnic Edmond Nicolau    
16:15 Slam - Rosu BC Steaua BBM
17:15 Slam - Rosu Baller - 1 MBM
       
Scoala 59      
17:00 Sega Gladiatorii MBM fs
       
Sala LTMP Liceul Teoretic Marin Preda    
17:30 Admar Costinesti Baller - 2 BBM
       
  Duminica 11.03.2018    
       
CSS 6      
9:00 ONSS - Municipiu 4 Jocuri - Finalele L M/F
       
Sala LTAIC Liceul Teoretic Al. Ioan Cuza    
9:00 Royal Fun - Alb Dan Dacian - Mov J3M
10:30 Royal Fun Spinball MBM fs
       
UTCB      
9:00 ACS Valbon Arad ACS Dan Dacian Bucuresti U18M
10:45 LPS Targu Mures CS Phoenix LPS Galati U18M
12:30 ABC Laguna Bucuresti CSM VSK C Miercurea Ciuc U18M
14:00 Dan Dacian - Gri CS Chitila J3M
15:30 Dan Dacian - Gri Dinamo CSS 6 - 2 MBM
       
Leu      
9:00 CSU Brasov LPS Bihorul Oradea U14M
10:45 ACS MC Ball Mangalia CS Phoenix LPS Galati U14M
12:30 ABC Leii Bucuresti CSS Targoviste U14M
15:00 Laguna DN 5 O M
16:30 Amicii Pitesti Slam It O M
18:00 Ciocanul Lupii din Trivale O M
19:30 Next Team Fazanii O M
21:00 Lunetistii Leii O M
       
Sala CNAV Colegiul National Aurel Vlaicu    
9:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSM Steaua Bucuresti U18M
16:30 CSS Bega Timisoara CN Aurel Vlaicu Bucuresti U18M
18:00 CN Aurel Vlaicu Laguna Sharks - Alb MBM
       
Agronomia      
9:00 CSU Brasov CSS Bega Timisoara U18M
11:00 CSS Viitorul Cluj Napoca CS Agronomia Bucuresti U18M
17:00 CSS Viitorul Cluj Napoca CSU Brasov U18M
19:00 CS Agronomia Bucuresti CSM Steaua Bucuresti U18M
       
Sala CNILC Colegiul National I. L. Caragiale    
9:15 Dan Dacian - Mov Steaua Magic BBM fs
10:00 CSS Giurgiu Dan Dacian - Portocaliu MBM
11:00 Baller - 2 Dan Dacian - Negru BBM
12:00 Dan Dacian - Alb Dinamo CSS 6 - 1 MBM
13:00 Dan Dacian - Negru Atletic Kids MBM
14:00 Dan Dacian - Negru Panatinaikos Pro Basketball - Verde J3M
       
Sala CNSH Colegiul National Spiru Haret    
10:00 Slam - Rosu Dan Dacian - Negru MBF
11:00 Slam - Alb Fun Baschet Otopeni J2M
       
Scoala 174 Constantin Brancusi    
10:00 Superfly Total Sport BBM
11:00 Solaris Ploiesti Total Sport MBM
12:00 Total Sport CSM - 1 MBF
       
Scoala 309      
10:00 Sport for All Slam - Albastru MBM
11:30 Sport for All Baller - 2 J3M
       
Sala ICHB Liceul International de Informatica (Lumina- Colentina)    
10:00 CSS4 Lumina Wolves Atletic Kids J3F
11:00 CSS4 Lumina Wolves - 1 Slam - Alb MBM
       
Olimpia      
10:30 Olimpia CSS 5 J3F
12:00 Olimpia - 4 Dan Dacian - Portocaliu MBF
13:00 Olimpia Slam J3F
       
Scoala 108      
11:00 Laguna Sharks - Portocaliu CS Chitila J3M
12:30 Laguna Sharks - Negru Steaua Magic - 1 MBM
16:00 Laguna Sharks - Alb Steaua Magic - 1 J2M
       
Sala PWI Premium Wellness Institute    
11:00 Artesania Baschet Team Giurgiu MBM
       
ASE      
11:00 Academia Sperantei cam 6 ore 3x3
       
Sala Mihai Viteazul      
12:00 CSM CSS 5 J2M
       
Scoala 280      
12:30 Steaua Magic - 2 Soimii Albi - 1 J3M
14:00 Steaua Magic - 1 Slam - Rosu J3M
       
Scoala 81      
12:30 Admar Costinesti CSM - 2 MBF
       
Sala LTDC Liceul Tehnologic Doamna Chiajna    
13:00 BC Steaua Sportul Studentesc - 2 BBF
       
Sala CNGM Colegiul National Grigore Moisil    
13:20 Ploiesti Baketball Alpha BBM
       
Arena FRB      
13:30 Titanii Mithos O M
15:00 Fan Baschet Universitatea O M
16:30 Silena BP Evolution O M
18:00 Granitul Make si Prietenii O M
19:30 CSU Stiinta Tractorul O M
       
Scoala 32      
14:00 Vilis - 2 Slam - Albastru BBM fs
15:00 Vilis - 2 CSS 4 Lumina Wolves - 2 MBM
16:00 Vilis Sega J2M
       
Sala LTDA Liceul Teoretic Dante Alighieri    
14:00 Baller - 1 Amicii Pitesti J3M
15:30 Baller - 3 ICED Blue Hawks MBM
16:30 Baller - 1 Soimii Albi - 2 J3M

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, U18 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.