Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Joi, 12 aprilie 2018

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 13-16 aprilie 2018?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului cu programul meciurilor care se disputa in Capitala in aceasta perioada. Astfel, conform programului oficial, in perioada 13-16 aprilie 2018, vor avea loc 109 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

  Vineri 13.04.2018    
       
Agronomia      
13:30 CS Agronomia Bucuresti CSS Sighetul Marmatiei U16M
       
Sala ICHB - Liceul Teoretic International de Informatica (Lumina- Colentina)    
16:00 BC Slam Bucuresti ACS Dan Dacian 1 Bucuresti U13M
18:00 CSS Nr.4 Lumina Bucuresti CS Phoenix - LPS 1 Galati U13M
20:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CS Otopeni U13M
       
  Sambata 14.04.2018    
       
Sala ICHB - Liceul Teoretic International de Informatica (Lumina- Colentina)    
9:00 CS Phoenix - LPS 1 Galati BC Slam Bucuresti U13M
11:00 CS Otopeni CSS Nr.4 Lumina Bucuresti U13M
13:00 ACS Dan Dacian 1 Bucuresti CN Aurel Vlaicu Bucuresti U13M
       
16:00 BC Slam Bucuresti CS Otopeni U13M
18:00 CS Phoenix - LPS 1 Galati ACS Dan Dacian 1 Bucuresti U13M
20:00 CSS Nr.4 Lumina Bucuresti CN Aurel Vlaicu Bucuresti U13M
       
Scoala 64      
9:00 Dan Dacian - Negru Dinamo CSS 6 - 1 J3M
10:30 Vilis Dinamo CSS 6 - 3 J2M
12:00 Vilis - 1 Superfly - 1 MBM
13:00 Vilis - 1 Dinamo CSS 6 - 1 J3M
       
Olimpia      
9:30 Olimpia - 4 Sportul Studentesc MBF
11:00 CS Olimpia Bucuresti ACS For You Cluj Napoca U16F
12:30 Olimpia CSS 4 Lumina Wolves J3F
14:00 Olimpia Slam - Albastru MBM
       
Parcul Tineretului      
10:00 Festivalul Sportului 8 Jocuri L M
       
Sala Mihai Viteazul      
10:00 CSM Steaua Eximbank 2 Bucuresti CSS Sighetul Marmatie U16M
12:00 CSM Steaua Eximbank 1 Bucuresti ACS U-BT 2 Cluj Napoca U16M
       
Agronomia      
11:00 CS Agronomia Bucuresti CSU Sibiu U16M
       
Liceul Teoretic Dante Alighieri    
11:30 CSM VSK C Miercurea Ciuc CSS 2 Bacau U13M
13:00 Baller - 2 Dan Dacian - Galben BBM
14:00 ACS Baller Bucuresti CSM VSK C Miercurea Ciuc U13M
15:30 Baller - 2 BC Steaua MBM
16:30 CSS 2 Bacau ACS Baller Bucuresti U13M
       
Scoala 169      
12:30 Soimii Albi - 2 Amicii Pitesti J3M
       
Scoala 205 - Adrian Paunescu    
13:00 CSS 5 Ploiesti Basketball - 1 MBM
       
Dinamo      
13:00 CS Dinamo 2 Bucuresti BCMU FC Arges 2 Pitesti L1M
       
Arena FRB      
13:20 BC Slam Bucuresti CSS Targu Jiu U18M
16:30 Alfa Total Sport O M
18:00 No Name Fazanii O M
19:30 Laguna Factor O M
       
Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza    
13:30 Royal Fun - Albastru Vilis - 2 J3M
       
Colegiul Economic Costin C Kiritescu    
14:00 Leii Slam - Rosu J2M
       
Scoala 174 - Constantin Brancusi    
14:00 Total Sport Admar Costinesti MBF
       
Sala Leu      
15:00 Make si Prietenii Mithos O M
16:30 Leii Intersport O M
       
Liceul Scoala Europeana Bucuresti    
15:30 Shoooting Stars Buftea Raptors BBF
16:30 Shoooting Stars Buftea Dan Dacian - Mov J3M
       
Scoala 81      
18:15:00 Vilis - 2 Ravens MBM
       
  Duminica 15.04.2018    
       
Sala ICHB - Liceul Teoretic International de Informatica (Lumina- Colentina)    
9:00 CS Otopeni CS Phoenix - LPS 1 Galati U13M
11:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti BC Slam Bucuresti U13M
13:00 ACS Dan Dacian 1 Bucuresti CSS Nr.4 Lumina Bucuresti U13M
       
16:00 CS Phoenix - LPS 1 Galati CN Aurel Vlaicu Bucuresti U13M
18:00 CS Otopeni ACS Dan Dacian 1 Bucuresti U13M
20:00 BC Slam Bucuresti CSS Nr.4 Lumina Bucuresti U13M
       
Scoala 174 - Constantin Brancusi    
10:00 Superfly ICED Blue Hawks J3M
11:00 Total Sport Dinamo CSS 6 - 2 MBM
12:00 Superfly - 2 Spinball MBM fs
       
Colegiul National Spiru Haret    
10:00 Slam CSS 5 J3F
11:30 Slam - Rosu Slam - Alb J3M
13:00 Shoters Lynx Ploiesti Slam - Rosu MBM
       
Parcul Tineretului      
10:00 Festivalul Sportului 8 Jocuri L F
       
Scoala 205 - Adrian Paunescu    
10:30 ACS Admar Costinesti ACS For You Cluj Napoca U16F
12:45 Panathinaikos Pro Basketball - Verde Leii J3M
       
Colegiul Economic Costin C Kiritescu    
10:45 Leii Ploiesti Basketball - 1 MBM
       
Liceul Teoretic Traian    
11:00 Dinamo CSS 6 Playball J1M
12:30 Playball Amicii Pitesti J2M
14:00 Playball Dinamo CSS 6 - 2 BBM
15:00 Playball Superfly BBM
       
Colegiul National Ion Luca Caragiale    
11:00 Fan Baschet Otopeni Dan Dacian - Negru MBM
12:00 Dan Dacian - Negru Baschet Team Giurgiu J3M
13:30 Dan Dacian - Verde Slam - Rosu BBM
       
Liceul de Arte Plastice Nicolae Tonitza    
11:00 CSS Steaua Palestra CSS 2 J1M
       
Sala Leu      
12:00 Sferul 5 BC Steaua O M
13:30 Lunetistii No Name O M
15:00 DN 5 Sacalii O M
16:30 Tractorul Rapid O M
18:00 Grin Tim E-Magic O M
19:30 CSU Stiinta Titanii O M
21:00 Lumina Wolves CSS 1 Pajura O M
       
Liceul Tehnologic Doamna Chiajna    
12:45 BC Steaua ASB 2016 Giurgiu BBF
       
Colegiul National Aurel Vlaicu    
13:30 CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSM Steaua Eximbank Bucuresti U18M
       
Agronomia      
13:30 C Sportul Studentesc Bucuresti ACS KSE Targu Secuiesc L1F
15:30 CS Agronomia Bucuresti ABC Targu Jiu L1M
       
19:00 CS Agronomia Bucuresti CS Rapid Bucuresti L1F
       
Scoala 32      
14:00 Vilis Dan Dacian BBF
15:00 Vilis - 1 CSS 4 Lumina Wolves J3M
       
Arena FRB      
15:00 Universitatea Spartanii O M
16:30 Lupii din Trivale Slam It O M
18:00 BP Evolution Defenders O M
19:30 Flame Royal Fun O M
       
  Luni 16.04.2018    
       
Parcul Tineretului      
10:00 Festivalul Sportului 4 Jocuri L M
       
Sala Mihai Viteazul      
14:00 CSM Steaua Eximbank 2 Bucuresti CS Politehnica 2 Iasi L1M
       
Scoala 310 - Regele Mihai    
19:30 Panathinaikos Pro Basketball Gladiatorii MBM fs
       
Colegiul Tehnic Edmond Nicolau    
19:30 Slam - Alb Alpha MBM
       
Scoala 64      
20:30 Royal Fun - Alb Dinamo CSS 6 - 3 J3M
       
Arena FRB      
20:30 CSM Laguna Sharks J1M
       
Rapid      
21:00 Cupa RCS   3x3

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, U13 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.