Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Marti, 11 decembrie 2018

Selectionatele U18 ale Romaniei se antreneaza la Targoviste

Autor: Federatia Romana de Baschet

Incepand de miercuri si pana in data de 21 decembrie, municipiul Targoviste va gazdui cantonamentele de pregatire ale loturilor nationale U18 ale Romaniei. Conform programului de pregatire, in prima parte a cantonamentului sunt programate mai multe antrenamente tehnico-tactice iar din data de 19 decembrie sunt programate si cateva meciuri amicale impotriva selectionatelor similare ale Bulgariei si Macedoniei.
 
Pentru actiunea de la Targoviste, staff-ul tehnic al nationalei feminine U18, format din antrenorii Catalin Tanase, Miruna Crasnic si Attila Veres, va avea la dispozitie in pregatire urmatoarele 22 de sportive, acestea urmand sa fie impartite la meciurile amicale in doua loturi, Romania A si Romania B:  
1. Laura VAIDA – CSM Targoviste
2. Stefania CATINEAN – CSM Targoviste
3. Daria RUSU – CSU Brasov
4. Sonia CAZACU – Olimpia Bucuresti
5. Ilinca PAUN – Olimpia Bucuresti
6. Adina CICIOVAN – LAPI Dej
7. Teodora DUMITRU – CSS Targoviste
8. Rebeca LIPOVAN – CSS Targoviste
9. Eva PETROFF – Admar Costinesti
10. Andreea HORLEA – CSS Alexandria
11. Diana IGNAT – CSM Tg. Mures
12. Ana Maria POP – KSC Szekszard (Ungaria)
13. Andreea DUMITRU – CSS Ploiesti
14. Catalina CRACIUNESCU – CSS Alexandria
15. Raluca LUNGU – CSS Alexandria
16. Daria BOTOROGEANU – CSS Alexandria
17. Alexandra MANGRA – Rookies Oradea
18. Ioana BOTA – CSS Alexandria
19. Alexandra CIOMAG – Admar Costinesti
20. Irina DUMITRU – Olimpia Bucuresti
21. Mara MARTONOS – LAPI Dej
22. Corina CHIRIAC – LAPI Dej

In aceeasi perioada, staff-ul tehnic al nationalei masculine, format din Razvan Cenean si Catalin Stefanescu si coordonat de antrenorul FRB Constantin Ioan, va beneficia in pregatire de urmatorii sportivi, cu precizarea ca la meciurile amicale vor fi formate doua selectionate, Romania A si Romania B:
1. Mihnea BRIE – U-BT Cluj-Napoca
2. Tudor TODEA – U-BT Cluj-Napoca
3. Toma LUNGOCI – U-BT Cluj-Napoca
4. Anton ROTARU – U-BT Cluj-Napoca
5. Luca VISAN-HARA – Agronomia Bucuresti
6. Alexandru DRAGOMIR – Agronomia Bucuresti
7. David VAIDA – Agronomia Bucuresti
8. Matei BODEA – Agronomia Bucuresti
9. Edward MOCANU – Agronomia Bucuresti
10. Andrei DRAGOMIR – CSM Bucuresti
11. Alexandru HARANGUS – CSM Bucuresti
12. Luca PETCU – CSM Bucuresti
13. Cristian DINICA – CSM Bucuresti
14. Cosmin PATRASCU – CSM Bucuresti
15. Ciprian ALBU – CSM Sighetu Marmatiei
16. Rares ARDELEAN – CSM Sighetu Marmatiei
17. Bogdan PENCIU – SCM Timisoara
18. Laurentiu DUMITRESCU – BC Slam Bucuresti
19. Andrei PASCARIU – BC Slam Bucuresti
20. Dragos AXINTE – U-BT Cluj-Napoca
21. Luca DOMOCOS – U-BT Cluj-Napoca
22. Mihai CIRCOANA – U-BT Cluj-Napoca
23. Paul PATRAN – CSS 4 Bucuresti
24. Matei DUMITRESCU – CSS 4 Bucuresti
25. Andi CALIN – CSU Sibiu
26. Marcel BARAN – CSS Craiova
27. Rares STANESCU – CSS Targoviste
28. David RANDIS – LPS Oradea
29. Dragos ILIESCU – CSU Ploiesti
30. Anastasios ZETOS - Grecia

Din categoriile: Stirea zilei, Loturi nationale feminin, Loturi nationale masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.