Andrei Mandache neinvins in Cipru

Andrei Mandache si echipa Keravnos Strovolou continua startul excelent de sezon din campionatul Ciprului. Galben-rosii au bifat ieri seara a treia victorie consecutiva, dupa meciul disputat pe teren propriu cu Enad, castigat cu scorul 95-59 (23-19, 22-19, 25-9, 25-12). Internationalul roman a evoluat 17 minute, timp in care a reusit 10 puncte (2-2 - la aruncarile de trei puncte si 2-2 - la aruncarile de doua puncte).

"A fost un joc echilibrat in primele doua sferturi, insa in partea a doua apararea noastra a functionat mai bine si am reusit sa ne deprindem pe tabela de marcaj. Sunt foarte bucuros pentru acest nou succes", a declarat pentru frbaschet internationalul roman la finalul intalnirii cu Enad.