Campionatul European U18 feminin: Esec in fata Belgiei

Nationala feminina a Romaniei a cedat ieri seara cu 44-84 in fata nationalei Belgiei, nereusind sa sparga gheata la Campionatul European U18 feminin. Elevele Svetlanei Dragusin si ale Adrianei Pricop au avut un start extrem de slab, belgiencele desprinzandu-se rapid pe tabela de marcaj. Jocul a curs in favoarea oaspetelor si cum un necaz nu vine niciodata singur, in minutul 28 al jocului Ana Grigore s-a accidentat grav la genunchiul stang, dupa o patrundere in viteza pe langa o adversara. Tanara conducatoare de joc nu a mai putut continua partida si a fost direct transportata la spital. Ultimul sfert a apartinut tot belgiencelor, tabela indicand la final un sec 84-44.