Infrangere pentru tricolorele U18 in meciul cu Cehia

Nationala feminina U18 a Romaniei a cedat astazi cu greu in fata Cehiei, cu scorul 73-85, elevele Svetlanei Dragusin si ale Adrianei Pricop avand un avantaj de patru puncte la pauza. Dupa un start echilibrat, urmat de un sfert secund care le-au distantat pe tricolore la patru puncte, minutele de odihna n-au fost de bun augur. Cehoaicele au iesit de la vestiare mult mai montate si au profitat de cateva inexactitati in apararea noastra, revenind rapid in joc. Cu un moral excelent, adversarele au presat si mai tare si au reusit sa adjudece sfertul al treilea cu 25-10. In ultimele zece minute, lupta a fost pe viata si pe moarte (17-18), insa tricolorele n-au mai avut timpul necesar de a reintra in joc. 85-73 si Romania se pregateste maine pentru intalnirea cu Belgia, programata in Sala Rapid, de la ora 20:15.