Romani in Campionatele Lumii

Etha Engomis a castigat si al doilea joc din finala Campionatului Ciprului, invingand sambata seara echipa Keravnos Strovolou la care evolueaza si internationalul roman Andrei Mandache. Cu un sfert patru excelent (24-9 pentru Etha), gazdele au trecut de Keravnos cu 73-67 si sunt la o victorie distanta de cucerirea celui de-al doilea campionat consecutiv.
Internationalul Andrei Mandache a evoluat in acest meci, fara a-si trece numele pe tabela de marcaj.
Urmatorul meci va avea loc pe 4 aprilie 2012, de la ora 18:30 pe terenul lui Keravnos.

In Serie A, internationalul Vlad Moldoveanu a jucat ieri seara 20 de minute in partida pe care Benetton Treviso a disputat-o in deplasarea de la Virtus Bologna, incheiata cu victoria celor din urma cu scorul 102-99. Extrema de forta a nationalei Romaniei a marcat 5 puncte si a reusit 6 recuperari.