Romani in Cupele Europene

In fata a 1450 de spectatori prezenti in Sala Sporturilor din Szolnok, echipa internationalului roman Andrei Mandache, Keravnos Strovolou, s-a impus in deplasarea din Ungaria in fata echipei Szolnoki Olaj, cu scorul 93-81, intr-un meci in care a oficiat si arbitrul international roman Alin Faur.

Internationalul roman Andrei Mandache a evoluat 15 minute pentru invingatori si a reusit doua puncte si doua pase decisive.
Cu doua victorii la activ din trei meciuri disputate in Grupa H a EuroChallenge Cup, cipriotii de la Keravnos se plaseaza pe locul al doilea in grupa, dupa germanii de la Artland Dragons.

In Eurocup, Benneton Treviso, echipa la care activeaza si internationalul roman Vlad Moldoveanu, a cedat ieri seara pe terenul formatiei Spartak St. Petersburg, cu scorul 87-78 si a bifat al doilea insucces consecutiv in Cupele Europene. Capitanul nationalei universitare a Romaniei a evoluat 16 minute pentru alb-verzi fara a-si trece numele pe tabela de marcaj.