Vlad Moldoveanu din nou decisiv pentru vulturi

Echipa internationalului roman Vlad Moldoveanu a obtinut ieri seara a 21-a victorie din acest sezon in NCAA (Patriot League), dupa meciul castigat in prelungiri de American University, cu scorul 95-92, pe terenul echipei Lafayette.

Extrema de forta a nationalei Romaniei a punctat din nou decisiv pentru "Vulturi" si a fost cel mai bun marcator al partidei, cu 30 de puncte. In 45 de minute de joc petrecute pe parchet, Vlad Moldoveanu a mai reusit opt recuperari, patru pase decisive si un capac.

Victoria de ieri seara a reprezentat al 12-lea succes obtinut de American University in deplasare, performanta realizata in premiera de cand echipa este sub comanda antrenorului Jeff Jones.

In alta partida din NCAA, dar in ACC (Big Ten Challenge), echipa internationalului roman Catalin Baciu, Clemson Tigers University, a invins pe teren propriu, echipa Wake Forest, cu scorul 63-49. Pivotul clujean a evoluat patru minute in acest meci al "tigrilor".