Vlad Moldoveanu isi conduce echipa spre o noua victorie

Internationalul roman Vlad Moldoveanu a facut un meci mare aseara, in victoria pe care echipa sa American University a obtinut-o in fata rivalilor de la Mount St. Mary's, cu scorul 69-64.

Extrema de forta a Nationalei Romaniei a bifat 31 de minute si a reusit 21 de puncte (5X3), patru recuperari si doua pase decisive, fiind cel mai prolific marcator al meciului. 18 dintre punctele marcate de jucatorul "vulturilor" au fost reusite in repriza secunda.

American University a obtinut in acest sezon sapte victorii din 11 meciuri.

In Atlantic Coast Conference (ACC),  Clemson Tigers, echipa internationalului Catalin Baciu, a castigat intalnirea de pe teren propriu cu formatia Greensboro, cu scorul 61-71.  Pivotul roman a evoluat un  minut pentru “tigrii” si a reusit o recuperare defensiva.