Vulturii lui Vlad Moldoveanu la borna 20!

Echipa internationalului roman Vlad Moldoveanu a inregistrat, miercuri seara, cea de-a douazecea victorie din actualul sezon al NCAA. Gratie evolutiei de exceptie a jucatorului roman, American Eagles University s-a impus pe teren propriu, cu scorul 69-58, in fata celor de la Navy. Extrema de forta a nationalei Romaniei a inceput in forta partida de miercuri seara si pana la pauza mare a marcat 14 puncte. Dupa minutele de odihna, Vlad Moldoveanu a revenit pe teren tot ca titular si a mai inscris 14 puncte, fiind cel mai bun marcator al serii, cu un total de 28 de puncte (4 reusite de trei puncte). De asemenea, statistica internationalul roman mai cuprinde noua recuperari si trei pase decisive.
Urmatorul meci al “Vulturilor" este programat pe 26 februarie, impotriva echipei Lafayete.